yesilniksar

İNSAN HAKLARI GÜNÜ!.

10 Aralık  “İnsan Hakları Günü”  imiş, güzel ve anlamlı.

10 Aralık gününü “İnsan Hakları Günü” olarak kutlanmasını sağlayan veya güne damgasını vuran ülke gerçekten bu günü İnsanların Hakları olarak yaşanmasını sağlıyor mu?, bu sorunun cevabı önemlidir.

Dünyada İnsan haklarının en güzel uygulandığı ülkelerin başında “Türkiye geliyor” dersek abartılmış olur mu?.

Dünyada insanları kontrol altında tutabilmek için her gün veya insanları ilgilendiren her yaşan tarzı  için bir gün konmuş, adamlar her şeye el atmışlar, İnsan haklarının korunup korunmaması onlar için hiçbir önem taşmıyor, İnsan Haklarını ortaya atanlar, kendilerine zarar verilmediği sürece insanlara yaşama hakkı veriyor.

Bu dünyada yani ABD-İngiltere ve Fransa’nın kontrolünde tutulan dünyada insan Haklarından bahsetmek mümkün mü?, tabi ki mümkün değil, böyle vampir ülkelerin egemen olduğu dünyada zulüm vardır, işkence vardır, insanlığın katliamı vardır.

Dünyada insanlığın zulüm altından kurtulması için Türkiye Cumhuriyeti devletinin güçlü olması gerekiyor, başka türlü insanlık vampir ülkelerin zulmünden ve kan emiciliğinden kurtulması mümkün değildir.

İnşallah 2019 yerel seçimlerini bu ülke en sağlıklı bir şekilde atlatacak, seçimlerden sonra ilk önce Suriye’deki zulüm sona erecek, sonra  Irak, Filistin, Kudüs’te yaşanan vahşet son bulacaktır.

Dünyadaki mazlum milletlerin zalimlerin zulmünden kurtulması için Türkiye’nin güçlü olması gerekiyor, bu gücü inşallah 2019 yerel seçimleri ile kazanacağız, hainlerin kan emiciliği son bulacaktır.

2019 seçimleri ülkemiz için hayati öne taşıyor, hem içerde, hem dışarda güçlü olmak için siyasi partiler güçlü ve samimi, davasına inanmış kadrolarla seçimlere girmeleri gerekiyor.

Yerel seçimlerle İnsan haklarının ne alakası var?, diyenler olacaktır, bal gibide alakası vardır, partiler artı kendi kendilerine bağlı samimi kadrolarla seçimlere girilecek, kendi inanmış kadroları seçimleri kazandıktan sonra bu ülke 4 yıl seçim atmosferinden kurtulup ilk önce ülkemiz içindeki sıkıntıları gidermiş olacağız, güçlü siyasi kadroların ortaya çıkması e partiler iç çekişmeyi son bulduracak ülkemiz insanı mutlu, huzurlu olduktan sonra komşuların huzuru için yoğun çalışmalar yapılacaktır.

Yerel seçimleri çok önemsiyoruz, her parti kendine inanmış kadroları mutlaka çıkartmalıdır, burada inanmış kadrolarla seçimlere gidecek iki parti vardır, AK Parti ve MHP bu sözlerimizi sakın yabana atmayınız, bugün AK Parti ve MHP arasına nifak sokmak isteyenler her iki partide yabancı virüslerin varlıkları iki partinin kardeşlik duyguları içinde seçimlere girmesini istemeyenlerdir.

“Dost acı söyler” sözü önemlidir, şu gerçeği asla göz ardı etmemek gerekir, AK Parti kendi davasına inanmış kadrolardan çok, kendisinin “nasıl seçim kazanırım” düşüncesini öne çıkartmak isteyenlerin egemenliğine girmesidir.

Aslında AK Partinin kendi davasına inanmamış kişilerle seçimlere girmesi kendi kadroları bakımından zarar vermektedir, aynı düşünce MHP içinde de ne yazık ki hakim konumda gözüküyor.

MHP davasına inanmayan kişilerin MHP den aday yapılması davaya her zaman zarar vermektedir, MHP kadroları böyle yanlışlardan dolayı kendisini başka partilerde ifade ettiklerini üzülerek görüyoruz.

Sahi; AK Parti ve MHP neden kendi davasına inanmış  kişilerle seçimleri kazanmak veya kaybetmeyi düşünmeyip, özellikle sosyal demokrat düşünceye sahip adaylarla kaybediyor veya kazanıyor?, sanırım partilerde sosyal demokrat düşünceye sahip kişiler ön planda gözükmeyip arka planda çeşitli senaryolarla AK Parti ve MHP ye hakim olmaya çalışıyorlar, burada ki en büyük zafiyet ise AK Partinin dini düşünceleri ve milli duygularını kullananlar, MHP nin de Milli ve dini duygularını kullanarak görüntü şekillerini de ve söylemlerini de her iki parti söylemleri ile görüntüyü kurtarmaları, seçici olanları yanıltıyor.

Bizler bir gerçeğin tespiti yapıyoruz.

Niksar’da şu gün itibaren MHP ye aday adayı olarak müracaat eden 3 arkadaşımız var, Mustafa Abakay Ankara’ya giderek genel merkeze aday adaylığı müracaatını yaptı, diğer aday adayı arkadaşımız Azmi Yılmaz ve Hayati Sevinç kardeşimiz, bu 3 aday adayı dışında başka müracaat olur mu bilmiyoruz, bu 3 arkadaşımız MHP davasına inanmış MHP çizgisinden asla sapmamış, taviz vermemiş dostlarımızdır, bu arkadaşlarla seçim kazanmakta, kaybetmekte bir şereftir.

AK Parti ye aday adaylığı Müracaatı yapan 6 aday adayı arkadaşımız vardır, İlker Öden, İdris Şahin, Alim Taşmektepliğil, Yılmaz Ateş, Mehmet Altıkulaç ve Sadullah Karataş’tır, bu arkadaşlarımızda AK parti davasına inanmış, davalarını savunmuş, hiçbir zaman çizgilerinden sapmayan insanlarımızdır, AK Parti kendi davasına inanmış kişi ile seçime girip seçilme şansı ve seçilmeme şansını yakalar, bu arkadaşların hangisi ile halkın karşısına çıkarsa “seçimde alternatifsiz oluruz” hesabını mutlaka yetkililerimiz yapacaktır.

Niksar’da CHP henüz aday adayını veya adayını ortaya çıkartmadı, CHP den aday olmak isteyen Dursun Bayram kardeşimiz henüz zemin yoklaması içinde olduğunu görüyoruz, Dursun beyin CHP den aday olması veya aday adayı olması çok doğru bir düşüncedir, gerçekten CHP saflarında hayatını devam ettiren ve mücadele den bir arkadaşın bu partiye müracaat etmesi CHP seçmeni üzerinde olumlu yansımalar yapacaktır.

Niksar’da seçimlerde kendisinden söz ettirmek isteyen bir partide İP dir, İYİ Parti yerel seçimlerde kendi adayı ile seçimlere gireceğini görüyoruz henüz bize bir bilgi gelmedi ama partide çalışmalar olduğunu görüyoruz, İP den aday adayı olarak bir iki kişinin ismi ifade ediliyor ama resmi açıklamayı henüz göremedik.

Niksar İP sinden aday adayı olarak isimleri kulaktan duyma değil de kendileri veya parti yetkilileri bizlere açıklamada bulunmuş olsa idi mutlaka aday adaylarının isimlerini buraya yazardık, isimleri henüz açıklanmayan  kişilerin aday adayı olması halinde bu arkadaşlarında kendi partilerine inanmış arkadaşlar olduğunu görüyoruz, bizler buradan bilmediğimiz ismi yazar isek, ismi geçen arkadaşlar “neden benim ismimi bilmeden yazıyorsun” diyebilirler, gazetemizin sütunları hainler hariç herkese açık olduğunu bir kez daha ifade etmek isteriz.

Bizler bu seçimde Niksar’daki siyasi partilerin belediye başkan adaylarının kendilerine inanmış adaylar ile seçmenlerin karşısına çıkmalarını bekliyoruz, bizler ancak temennide bulanabiliriz.

Niksar’da daha önceki seçimlerde kendi davasına inanmamış kişiler seçilebilmek için, aday olabilmek için siyasi partilere gidip, sonradan parti değiştirdiklerini görüyoruz, böyle olunca partilerin seçmenleri inandıkları partilerden uzaklaşmayı uygun buluyorlar.

Günün Sözü: SEÇMENE RAĞMEN SANDIKTAN “BENCİLLERİN” İSTEĞİ OLMUYOR.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.