yesilniksar

İNANMAK VE İMANSIZ OLMAK!.

İnsanlar inanmak ve inanmamakta hürdür.

Allah’a, Peygamberine inanmak, Kur’an yolundan gidip gitmemekte insanlığın hür düşünceler içinde hakkıdır.

Allah’a(cc), onun elçisi Hz. Muhammet Mustafa (sav) ve insanlığın huzur ve mutluluğu için gönderilen Kur’anı Kerim’e inanmak ve inanmamak insanların özgür düşüncesi içindedir.

İnanan insanın sözleri; “Alemlerin rabbi Allah’a hamdolsun. Mülkün sahibi Allah’tır. Zaferin sahibi sadece ve sadece Allah’tır. Ya Rab bizim göğsümüzü genişlet. Hayır işlerimizi kolaylaştır. Bugün sana ve senin yaratıklarına yani halka hizmet için bir güzel yolculuğa hazırlanıyoruz” der, bu sözler 24 Haziran seçimleri sonrasında Cumhurbaşkanlığı görevini üstlenen sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleridir.

24 Haziran seçimleri ve sonrasında yaşanan güzellikleri bir taraftan görürken, ülkemizde eğitim alan ve önemli bir eğitim kurumu olduğunu düşündüğümüz ODTÜ de her yıl olduğu gibi bu senede mezun olan insanların törenlerini izledik, ne ilginçtir ki  ODTÜ den mezun olan pek çok kişinin taşıdığı pankartlarda KİN ve NEFRET söylemleri vardı.

Ülkemizin göz bebeği niteliğinde olması gereken bir Üniversitede; “SIÇIYORUZ” sözleri ile karşılaşmak insanlığın yüz karasıdır, bizler buradan bu sözü yazarken utanırken koskoca ODTÜ mezunları çok çirkin ifadeler kullanarak dünyanın gözü önünden pankart taşımaları  bu ülkenin en büyük kayıtlarındandır.

Ülkemizin de Üniversite yalnızda ODTÜ den ibaret değil tabi ki ama önemli bir eğitim kurumundan mezun olan insanların Üniversiteden mezun olmaları her şeyin sonucu değil, bu Üniversiteden mezun olan insanlar şayet insanlıktan nasiplerini almışlar ise!, okuldan mezun olduktan sonra bu çeşitli işlere girecekler ve insanlara hizmet edeceklerdir, daha okuldan mezun olmadan, hayatın en ciddi alanlarına girmeden insanlar arasında KİN ve NEFRET duygularını zirveye çıkartan sözler sarf edenler insanlara nasıl hizmet edeceklerdir?.

Bir ülkede onlarca seçime giren bir siyasetçi ve devlet adamı, yeni bir seçim sonrasında; “Alemlerin rabbi Allah’a hamdolsun. Mülkün sahibi Allah’tır. Zaferin sahibi sadece ve sadece Allah’tır. Ya Rab bizim göğsümüzü genişlet. Hayır işlerimizi kolaylaştır. Bugün sana ve senin yaratıklarına yani halka hizmet için bir güzel yolculuğa hazırlanıyoruz” diyor, ODTÜ emzun oldukları  ifade edilen gençler ise TARİH : 06.07.2018 YER : ODTÜ Yabancı üniversiteler, teknolojik buluşlarla, Uzay araştırmalarıyla, ODTÜ ise, Ya her yıl sonunda taşıdıkları AŞAĞILIK pankartlarla, Ya yol yapımını engellemek için sokakları yakıp yıkmayla, Ya KIZLI ERKEKLİ SIÇIYORUZ buluşuyla gündeme gelir… se halimiz ne olur?.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan seçim sonrasında yani halktan aldığı mezuniyet töreni sonrasında şunları ifade ederken; “bizi yücelten tevazumuz olmuştur” diyor, Üniversiteden mezun olanlar en çirkin sözlerle “SIÇIYORUZ” oluyor.

Bakınız Cumhurbaşkanımız; “Millete yanlış yapan hiç kimsenin AK Parti’de yeri olmaz” diyecek kadar güzel sözler sarf ederken, AK Partiye veya sayın Cumhurbaşkanımıza oy vererek bu ülkenin kalkınması için, huzur ve mutlu olabilecek şartların oluşması için oy verenlere ODTÜ öğrencileri en büyük hakaretleri yaparak bu ülkenin en kıymetli kurumlarına yerleşmek istiyorlar!.

İşin aslı şu olduğuna inanıyoruz, yıllardır şımartılarak bu ülke insanına tepeden bakan, ODTÜ dışındaki hiçbir Üniversiteyi Üniversite olarak kabul etmeyen bir zihniyetle yetişen ODTÜ lilerin çoğu insanlara tepeden bakmayı ilk görev edinmişlerdir, ülkemizde Üniversitelerin çoğalması ODTÜ nin diğer Üniversiteler gibi görülmesi onların her geçen yıl çirkin ifadeler kullanmalarına neden olmaktadır, bir Üniversite sürekli devlet adamlarımızı ve halkımızı aşağılayıcı sözler sarf ederek bu ülkenin  nimetlerinden faydalandığı halde halka sürekli hakaret etmeye devam ediyorsa o Üniversite mutlaka kapanmalıdır!.

ODTÜ sitesi ya insanlığa yakışan ve insanlığa hizmet eden bir eğitim kurumu olmalıdır, insanlığa sürekli hakaret etmeye devam ediliyorsa kesinlikle kapanmalıdır.

Şu söz sanırım her sorunun cevabıdır; “Laiklerin sözde özgürlükçülerin Tayyip Erdoğan’dan nefret etmelerinin en büyük sebebi, kendilerini üstün göstermek için sadece kendilerinde olmasını istedikleri ayrıcalıklara artık tüm milletin sahip olmasıdır”, ülkemiz bir avuç kendilerini “elit” görenlerin saltanat yeri değildir.

AK Parti sözcüsü sayın mahir Ünal’ın şu sözleride anlamlı; “Kendi inancına, tarihine, kültürüne nefretle bakan, kendi halkından ve o halkın tercihlerinden iğrenerek söz eden kirletilmiş bir zihin bu. PYD/PKK ile empati kurabilen ve sempati besleyen bu kirletilmiş zihin, üniversitelerde yuvalanmış bazı çirkin akademisyenlerin eseri, ODTÜ” anlayana anlamlı sözler.

Bu günlerin anlamlı sözlerinden bir tanesi de; “Kendinizi küçük görmeyiniz. Sizler büyük kuvvetsiniz. Vazifenizi hiçbir zaman unutmayınız. Kuvvet birliktir. Dâvamızın geleceği birliktedir. Birlik, beraberlik içinde olmaktır.  Başbuğ Alparslan Türkeş”. Bugünleri nasılda güzel tarif etmiş rahmetli bağbuğumuz.

Bakınız şu anlamlı söze; “Kendinizi küçük görmeyiniz, sizler büyüksünüz” bunu söyleyen milyonların sevdiği saydığı bir siyasetçi ve devlet adamı, millete hakaret ederek okuldan mezun olanlar ise henüz ellerinde işleri olmayan anne ve baba parası ile hayata tutunan veya yabancı ülkelere kendi beyinlerini kiraya vererek ülkemiz insanlarına hakaret eden ODTÜ kişiler.

Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş kendi siyaset arkadaşına ve kendi halkına; “Vazifenizi hiçbir zaman unutmayınız. Kuvvet birliktir. Dâvamızın geleceği birliktedir. Birlik, beraberlik içinde olmaktır”, diyor ve tabi ki Türk milleti rahmetli başbuğun sözlerinden hareket ederek 24 Haziran seçimlerinde inanarak, birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, insanlık görevini yaparak sandıklardan galip çıkıyor.

Günün Sözü: ASİL AZMAZ, BAL KOKMAZ.

 

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.