Bir gün şöyle arkama yaslanıp, keyifle haber dinlemek ve TV erde, gazetelerde ve sosyal medyada paylaşılan haberleri dinlemek ve okumak isterim.

Siyasi yazınca mutlaka CHP nin alanına giriyoruz, bizler girmek istemesek de, CHP nin bazı yetkilileri bizleri kendi alanlarına çekiyor.

Ülkemizi ve milletimizi sıkıntıya sokacak ne kadar süreç var ise bunun içinde CHP yi görmek mümkün.

Siyaseten keşke CHP ülke gündemini sağlıklı belirleyen bir konumda olsa da, iktidar ile muhalefet arasındaki hizmet yarışını keyifle izleme imkanımız olsa, maalesef her TV izleyişimizde veya gazeteleri okuyuşumuzda veya sosyal medyayı takip edince CHP li siyasetçilerin olumsuzlukları ile karşılaşıyoruz.

Geçtiğimiz hafta Tokat’ta sanki CHP de bir sarsıntı oldu.

İş adamı değerli hemşehrimiz sayın Dursun Bayram sosyal medyayı sallayacak şekilde CHP ile ilgili ciddi bir paylaşım yaptı, yaptığı paylaşım önemli ve CHP kurmayları bakımından düşündürücü idi.

Değerli iş adamı Dursun Bayram şu paylaşımı yaptı;  “CHP Gurup Başkanı ve Manisa Milletvekili Özgür Özel ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Tokat’ta bir dizi incelemelerde bulunmuş, Kemalpaşa Köyü’nü ziyaret ederek kiraz bahçelerinde gezmişler sessiz sedasız” dedi, bu sitem dolu haber henüz yetkililer tarafından bir açıklama yapılmadı, Dursun bey yaptığı sitem dolu paylaşımında haklı, mademki CHP kurmayları Tokat’a geliyor, seçmenlerin misafirlerden haberleri olma isteği gayet normaldir.

CHP kurmayları içinde en çok sesi çıkan veya olumsuzluklarla ismi geçen kişilerin başında Grup Başkan vekili sayın Özgür Özel geliyor, sayın Özel’in bu kadar öne çıkmasında bir neden mi var?, bu sorunun cevabını tabi ki CHP yetkilileri bilir.

Gelelim diğer konulara.

AK Parti iktidarının Libyaya asker gönderme konusuna CHP “hayır” dedi ve oylamada “hayır oyu”  verdi.

CHP nin Libya konusundaki oylamada “hayır oyu” kullanmasını o tarihteki süreçlerde verdik, sonunda askerlerimiz Libya’ya gönderildi ve Libya’da çokta başarılı hizmetler yapıyorlar, Libya’da kardeş kanının daha fazla akmaması için Türk Silahlı Kuvvetleri çok ciddi çalışmalar yaparak Libya’daki kardeş kavgasının son bulmasını sağlıyor.

Cumhurbaşkanımız Libya’ya asker gönderme konusunda çok açık ve net ifadeler kullandı ve kardeş kavgasının büyümemesi için asker gönderildiğini ifade etti.

Libya’daki kardeş kavgasını çıkartan ABD ve AB ülkeleri hedeflerine tam ulaşamadan,  Libya’nın meşru hükümetinin başkanı ülkemiz ile yaptığı anlaşmalar sonunda Libya’nın bölünmesi önlenmiş oldu.

Libya ile ülkemizin tarihsel boyutu olan ve dünyada yer altı kaynakları bakımından önemli bir ülke, yer altı kaynakları fazla olunca vampir devletler Libya’nın karışmasına tam destek verdiler, ama Türkiye devreye girince kavganın büyümesi inşallah kısa zamanda önlenmiş olacaktır.

Ülkemizin Libya devleti ile yaptığı anlaşmalar var, her şeyden önce Denizlerimizdeki hareket sahamız genişledi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bölgesi de dar alana sıkışmaktan kurtulmuşken, CHP yetkilisi olan sayın Engin Altay birden Libya meselesine el attı, sayın Engin Altayın sözleri bizleri çok şaşırttı!.

CHP grup başkan vekili Engin ALTAY: “Erdoğan, Libya petrolünün peşinde buna izin veremeyiz” dedi. Allah Allah Engin bey, Engin Bey sen TBMM de milletvekili misin? yoksa darbeci Hafter’in Libya petrol kuyuları sorumlusu musun?.. demek zorunda kalıyoruz.

Bir başka CHP Milletvekili Kabaoğlu bakınız nasıl bir üzücü sözler sarf etmiş.

CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Özden Kabaoğlu; “Ayasofya Müze olarak korunmalı, hatta Sultan Ahmet camiside Müze olarak kullanılmalı çünkü artık bunlar bizim kendi şeyimiz değil, kendimize özgü değil, insanlığın ortak mirasıdır bunlar” diyerek TBMM de konuşma yaptı!.

CHP neden iktidar olamaz?, işte Türk Milletinin dini ve milli değerlerinden kopuk oldukları için, başka söze gerek varmı?.

Çok Yazık!…

Libya Devlet Başkanı sayın Serrac : “Türkiye’nin bütün petrol ihtiyacını karşılamaya hazırız.” diyor.
CHPLİ Engin Altay ” Erdoğan Libya petrolünün peşinde buna izin veremeyiz.” diyor!.
Bunların hangisi Türkiye’nin çıkarlarını düşünüyor, hangisi milli?. Libya Devlet Başkanı ülkemiz için Milli ve aynı zamanda Yerli bir dost devlet başkanı.

Gerçek CHP li vatan sever insanlara sormak isteriz; şimdi hangisi vatansever? Hangisi ‘batı’ ağızlı konuşarak ülkemizi sıkıntıya sokmaya çalışıyor?  CHP Grup Başkan vekili sayın Altay sanki Hafter’in sözcüsü gibi konuşması bizleri ve halkımızı üzmüştür.

CHP Grup Başkan vekili Engin Altay TBMM de yaptığı konuşmada; “bu Hükümet Dünyanın en doğru işini yapsa, bizim bu hükümetini alkışlayacak halimiz yok, milletin bize verdiği  görev bu kardeşim” diyor!. Vallahi CHP seçmeni bu ülkede CHP nin iktidar olması için oy veriyor, kavga istemiyor ve iktidar olması için halkın sesine kulak verilmesini istiyor, ama CHP li yetkililer kendi seçmenini halen anlayamamış, başka mecralara girerek kapalı kapılar arkasındaki sesleri dinliyor!.

Görüyorsunuz değil mi?.

CHP Milletvekili Engin Alatay : “Erdoğan Libya Petrollerinin peşinde, buna izin vermeyiz” diyor.

ABD, Rusya, İngiltere, Mısır, Yunanistan, BAE ve Fransa’ya tek kelime etmeyenler, onların Libya’da ne işi var? demeyenler, Türkiye’nin karşısına dikiliyorlar!.

Bunlar bizim vergilerimizle maaş alan adamlar ve Türkiye’nin ayağa kalkmasının önündeki en büyük engel bunlar. Türkiye güçlenmesin diye her şeyi yapıyorlar.

“Libya’da ne işimiz var” diyenler, sonrada utanmadan “benzin neden pahalı” demezler mi. Bunlar gece kurtla sürüye dalıp gündüz çobanla yas tutar oldular!.

Biri Sultan Ahmet Camisi de müzeye çevrilmeli diyor, Öbürü Libya’nın petrollerini Erdoğan’a yedirmeyiz diyor. Bunlar varken düşmana ne gerek var!.
Yazıklar olsun…

CHP den ses gelirde İP içindekiler suskun kalırmı?.

İlay Aksoy; İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Kurucular Kurulu Üyesi, Fatih Belediye Başkan Adayı.

İYİ PARTİLİ BAYAN, BAKIN NEYDEN RAHATSIZ OLMUŞ
İP’in İstanbul Milletvekili Adayı İlay Aksoy, Azez’de TL’nin tercih ediliyor olmasından rahatsız olmuş. ‘Eset’in parasının geçmiyor olmasından baya endişelenmiş sanırım. Bir fırının camına asılan, “sadece TL geçerlidir” afişini alıntılayıp, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi sorgulamaya kalkışıyor; “hükümet, bölgede neden bulunduğumuzu, şeffaf şekilde açıklamalı” diyor.

İlayda Aksoy; “BBC’nin şu an Libya’da Türkiye tarafından finanse edilen ve yaklaşık ayda 2.000US$ alan 10,000 civarında Suriye’den gelen muhalif paralı asker olduğu bildirildi.” Diyor, bu mesajı tvıtır hesabından paylaşmış, yazıklar olsun.

Söyleyecek çok söz var, bu düşüncede olanları CHP nin vatan sever, gerçek Atatürkçü seçmenine havale ediyorum.

Günün Sözü: Bir çivi bir nalı kurtarır Bir At bir yiğidi kurtarır Bir yiğit MEMLEKETİ KURTARIR.