yesilniksar

“İkaz Beklemeden Kapının Dışına Çıkmalıdır.”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda çok açık ve net açıklamalarda bulundu.

Yerel seçimler yaklaşırken parti genel başkanları çalışmalarına hız verdi, liderler grup toplantılarında hem partililere, hem de seçmenlere çok açık ve net sözler kullanarak yapılacak olan seçimlerdeki seçim stratejilerini ortaya koyuyorlar.

Cumhurbaşkanımız ve AK Parti genel başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleri AK Parti yöneticilerini, AK Partide siyaset yapan belediye başkanlarını, belediye meclisi üyelerini, il genel meclisi üyelerini ve hatta AAK Partiye gönül veren seçmenleri bile bağlar.

Cumhurbaşkanımız ve AK Parti genel başkanı sayın Erdoğan Salı günü yaptığı grup toplantısını dikkatlice dinlemeye çalıştım, sayın Cumhurbaşkanımızın tüm konuşmalarını dinlerken yerel seçimlerle ilgili neler söyleyecek?, diye  merak ederek konuşmayı daha dikkatli dinledim, sonra haberlerdeki sözlerini tekrardan dinleyerek notlarımı aldım.

Bugün farklı konuya girecektim, olmadı sıcak gündemlerin çokluğu bizleri bazen ne yazacağımız konusunda yoruyorsa da, sonuçta her önemli noktaya temas etmeye çalışıyoruz.

Günlerden bugün Çarşamba, bugün çok önemli bir gün, günün çok önemli olmasının nedeni bizler için, AK Parti ve MHP genel başkanlarının CUMHUR İTTİFAKI konusunda bir araya gelip durum değerlendirmesi yapmalarıdır, Cumhur İttifakı konusunda düşüncelerini zaman zaman ifade etmiştim.

AK Parti genel başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan grup toplantısında önemli sözlerden bir kısmını notlar halinde almaya çalıştım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her kim ki ‘ben aday gösterilmedim’ diyerek partimize sırtını dönüyor hatta gidip kendine başka mecralar arıyorsa o kişi zaten hiçbir zaman AK Partili olamamıştır.” dedi, bu sözler aday adayları için ve mevcut belediye başkanları içinde geçerlidir, sayın genel başkan bunları söyledi, bu sözleri siyasettekileri bağlar ama, bu konuda az da olsa fire vereceğini düşünüyorum.

Bakınız şu sözler siyaset yapanlar için ve mevcut belediye başkanları için çok önemli “Kendisi çevresine dert olan, milletin derdine nasıl derman olacak?” diyor gerçekten de önemli Niksar belediye başkanı Özdilek Özcan etrafında kırıp dökmediği kaç kişi kalmıştır?, her seçim döneminde belli bir insan kitlesi ile kavga edecek kadar ileriye giden tutum ve davranışlarını insanlar unutmuyor ki!.

Son uygulaması Niksar’da Pazartesi günleri sergici esnaflığı yapan Tokat ve Erbaa’lı sergicilere karşı yaptığı uygunsuz tutum sonrasında 30-40 civarındaki sergiciler belediye başkanı Özdilek Özcan’ı şikayet etmedikleri merci ve kişi kalmadı, 3 haftadır Erbaa ve Tokat’lı sergicilere yer göstermeyip esnaflara sıkıntı yaratan insanlar seçimlerde kimden nasıl hesap soracağını biliyor, yani  kendisi dert olan bir siyasetçinin insanlara derman olması mümkün değildir, onlarca örnekten son sıkıntı bu yanlış uygulamadır.

Cumhurbaşkanımız konuşmasında kendisini “biz” kavramı içerisinde hisseden herkese AK Parti’de düşecek bir görevin mutlaka olacağının altını çizerek, AK Parti kimliği ile ortaya çıkanların, her hareketiyle örnek olma sorumluluğunu da üstlenmeyi kabul ettiklerini dile getirdi.

Bireysel olarak gaflete düşme, yanlışa sapma iradesinin kişiye ait olduğunu belirten Cumhurbaşkanımız şöyle konuştu; “AK Parti davasının neferi olarak böyle bir lüksünüz kesinlikle yoktur. Üzerinde en küçük bir şaibe olan, kimseden ikaz beklemeden kapının dışına çıkmalıdır. Gönül yapmak yerine gönül kıran da yanlış yerde olduğunu bilmelidir. Siyaset gönül işidir, gönüllülük işidir. Biz gönül dünyamıza 3 kıta, 7 iklimdeki tüm mazlum kardeşlerimizi sığdırmışken kendi ilçesinde, ilinde alicenap olmayı başaramayanlar, çatımıza ancak zarar verir. AK Parti’de görev almak demek milletin derdi ile dertlenmek, geleceğine ışık tutmak demektir. Kendisi çevresine dert olan, milletin derdine nasıl derman olacak? AK Parti teşkilatlarının kendilerini bu zaviyelerden gözden geçirmelerini istiyorum.

Herkes kendi durumunu elbette en iyi kendi bilir. Ölçümüzün, ‘Acaba millet bana ne der’ olduğunun da bilinmesini istiyorum. Kuruluşunu ilan ettiğimiz 14 Ağustos 2001 tarihinden beri AK Parti’de bu şuura sahip arkadaşlarımızla yol yürüdük. Arada elbette yorulanlar, yolda kalanlar, yolunu kaybedenler olmuştur. Buna rağmen Türkiye’yi 16 yılda 3 kat büyütmeyi, bölgesinde ve dünyada söz sahibi yapmayı, AK Parti’nin her kademesinde görev almış yoldaşlarımızla, dava ve kader arkadaşlarımızla beraber başardık. İnşallah 2023 hedeflerimize de sizlerle birlikte ulaşacağız. Çocuklarımız, kendilerine emanet edeceğimiz 2053 ve 2071 vizyonlarımızı bu güçlü temel üzerinde yükselteceklerdir.”  dedi bu sözler içinde bizlerin en çok dikkatini çeken; “Üzerinde en küçük bir şaibe olan, kimseden ikaz beklemeden kapının dışına çıkmalıdır” sözleridir, bu konuda çok nedenler yazabilirim  ama bir neden yazmakta fayda vardır.

Sayın Cumhurbaşkanımız FETÖ terör örgütü ile mücadele yapan bir liderdir, bu konuda asla taviz vermeden mücadeleye devam ediyor. Niksar belediye başkanı Özdilek Özcan ise FETÖ terör örgütünden FEM dershanesini alan akrabalarına destek sağlayan bir siyasetçidir, bizler 2.5 yıldır Niksar’daki FEM dershanesinin satılması mümkün değildir, terör örgütünden okulu alan kişiler hatalıdır, yanlıştır” dedikçe belediye  başkanı Özcan, bizlerin yaptığı her haberi, her yazımı şikayet ederek defalarca mahkemelerde günlerimi geçirmemi sağladı, 2.5 yıllık mücadelem sonrasında çok şükür okul Maliye Hazinesine kayıt yapıldı.

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan Cumhurbaşkanımız ve AK Parti genel başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini dikkate almayarak terör örgütü ile bizlerin mücadelesine engel olmaya çalışmıştır, iki yılı aşkın sürede bizlerin mücadele azmini kırmaya çalışmıştır, AK Parti genel başkanının sözlerini dikkate almayıp FETÖ terör örgütünden okul satışının önünü açmıştır, bir devlet adamına yapılabilecek kötülüğün mutlaka siyaseten karşılığı olacaktır.

Bizler bir vatandaş olarak ve gazeteci olarak üzerimize düşen görevi yaptık, bu kadar şaibeye rağmen halen seçimlerde aday olmak için çalışma yapan Özdilek Özcan’a hangi siyasetçi olur ise olsun destek veya katkı yaparsa bunun hesabını AK Parti genel başkanı mutlaka soracaktır.

Devletin bir terör örgütü ile yaptığı mücadeleyi görmezden gelen bir  belediye başkanını Niksar’a yakıştıramıyoruz, bu mücadelemizi en yakından bilen insanlar arasında, AK Parti ilçe başkanı sayın Kemal Yılmaz ve  AK Parti Tokat Milletvekilimiz sayın Yusuf Beyazıt bilmektedir.

Günün Sözü: BİZDEN BU KADAR.

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.