yesilniksar

İBLİD ÜZERİNDEN KAHPELİK!.

Türk milleti aptal falan mı? birileri devleti başkanımız ve yöneticileri ile dalga geçer gibi hareket ediyor, habercilerde milleti uyutmak için mi haber yapıyor?

Son günlerde İdlib bölgesi konusunda TV ler ve gazeteler ilginç   haberler yapıyor, yorumlarla insanların kafasını karıştırıyor.

Suriye İdlib bölgesinde yaşayan 4 milyona yakın insan olduğu ifade ediliyor, bu bölgeye “olası bir operasyon olurmuş!”ilginç değil mi? ABD operasyonun olmasını istemiyor, Rusya istemiyor, İran istemiyor, Türkiye istemiyor, Birleşmiş Milletler yetkilileri dünyayı uyarıyor, “sakın bu bölgeye operasyon yapılmasın” diyor demesine de Türkiye’ye  de diyor ki; “İdlib bölgesinde hareketlilik yaşanabilir sınırlarını açık tut” Türkiye’ye açık tut derken Türkiye de yaşayan 4 milyon Suriyeli vatandaşları dikkate bile almıyor!…

Evet ülkemiz üzerinde oynanan oyunları ABD başladı, onun yaveri Birleşmiş Milletler tetiğe dokunmaya başladı, Rusya ve İran arabulucu gibi ortada duruyor!..

Son İdlib bölgesi konusun da konuşulanları bizim muhalefet partileri hiç duymuyor mu, ya kardeşim hiç değilse son gelişmeleri dikkate  alında ülkemizi sıkıntıya sokmak, hatta istila etmek isteyen ülkelere karşı birlikte hareket etme kabiliyetini gösterin, bunu yapmazsanız halkın karşısına nasıl çıkacaksınız?.

İdlib uzun zamandır ülkemizin gündeminde olan bir bölge, ABD ülkemizin bölgedeki teröristleri bertaraf etmek için çalışma yapacakken ABD kendi kontrolündeki teröristleri korumak için; İdbilb’e operasyon yapma bizimle beraber bölgeyi kontrol edelim teröristler bölgede bir şey yapamaz” gibi sözlerle bir hayli oyaladı, nasıl olacak peki?, ABD “o bölgeye operasyon yapımasın” diyor ülkemizin terör örgütleri ile mücadele yapmasına mani oluyor, sonra bölge için endişeli olduklarını ifade ediyor.

Dış politikada ülkemizin uyguladıkları çalışmaları sonuna kadar destekliyoruz, kendi göbeğimizi kendimizin kesmesi gerektiğini bir kez daha görüyoruz.

Ülkemiz terörle mücadeleyi 40 yıldır sürdürüyor, son 3-4 yıla kadar ülkemiz oyalandı, çok şükür Devlet başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu, İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’nun yerli ve milli düşüncesi ile terör le mücadele anlayışı, 40 yıllık terörle mücadelede en doğru mücadele gerçekleşmiş oluyor.

İdlim bölgesinde var olan terör örgütlerini bertaraf etmek için ülkemizin o bölgeye operasyon yapması, ABD nin Suriye bölgesindeki etkinliğini sıfırlamış olacaktır, ABD Suriye bölgesinde son  çırpınışlarını yapıyor, inşallah Devlet Başkanımız gerekli operasyon emrini verir, ABD nin bir başka oyununa gelmemiş oluruz.

ABD nin oyunlarını her zaman görmek mümkün, ama BM yetkililerini İdlim bölgesi ile ilgili açıklamaları çok manidardır, ülkemizde misafir olan 4 milyona yakın Suriyeli insanları görmezden gelip; “sınırlarını açık tutunuz” şeklindeki açıklamaları manidar ve de düşündürücüdür.

“Türkün Türk’den başka dostu yoktur” sözü her zaman hayat bulur, bu düşüncenin içine bazı Müslüman ülkeleri de katabilir, Hıristiyan dünyasından küçük çaplı destekler ülkemize gelse de onlar geçicidir.

Bakınız, artık içimizde basın mensupları da ilginç düşüncelerini ortaya koyarak katil Esat ile devletimizi aynı masa başına otutturmaya çalışıyorlar, Suriye de yüzbinlerce insanın katili olan katil Esat ile Türkiye Cumhuriyetinin devlet başkanı veya yetkilileri nasıl aynı masaya oturacak?, bugüne kadar yüzbinlerce insanını katleden bir katil yönetici ile nasıl aynı masada oturup nasıl bir anlaşma yapılacak?, bugüne kadar ölen insanların hesabını kim nasıl verecek?.

Bizim dost gibi gözüken bası mensupları veya köşe yazarları akıllarında tutulma olmuş ki hükümeti katil Esat ile aynı masaya oturmasını istiyor!…

Bugün Hükümetimizi katil Esat ile aynı masaya otutturmak isteyen her kim olursa olsun Hükümetin temeline dinamit koyak isteyenlerdir, katil Esat ile katliamın yapıldığı en yoğun günlerde masaya oturmayan Türkiye Cumhuriyeti devleti, katliamların durma k-noktasına geldiği bir süreçte katil Esat’la masaya oturmak cahillikten başka şey olamaz.

Bakınız bir basın mensubunun şu düşüncelerine; “Türkiye bu defa da İdlib yüzünden Rusya ile karşı karşıya gelmek ikilemine düşmemelidir. Bunun yolu ise Suriye’nin bütünlüğünden ve yönetimin meşruiyetinden yana tutum izlemektir”, şeklinde sözlerle ortalık karıştırmak isteniyor.

“ BİR MUSİBET, BİN NASİHATTEN İYİDİR” sözü tamda burada hayat buluyor, bugün AK Parti taraftarı gibi gözüken kalemşörler veya TV tetikçilerinin niyetini görmek bizleri daha huzurlu hale getirmektedir, demek ki dost gibi gözüküp Cumhurbaşkanımıza ayak oyunları ile sıkıntı yaratmak isteyenler böylece ortaya çıkmış olacak.

Son 3-4 yıldır ülkemizde yaşanan olaylara bakınca, kimlerin dost, kimlerin bu ülkeye kötülük yaptığını çok daha iyi görüyoruz, inşallah yaşanan kısa süreler ihanetlerin daha net ortaya çıkmasını sağlayacak, yapılacak olan mahalli seçimlere kadar ihanetler daha çok netleşecektir.

Ülkemizin varlığı ve dünyadaki güçlü yapısı İdlim operasyonu ile daha pekişmiş olacaktır, bugüne kadar ülkemize, “durun yapmayın o bölgeye girmeyin” diyenler dinlenmiş olsa bugün ülkemizin boynuna kelepçeler takılmış olurdu, çok şükür devlet başkanımız oynanan oyunları gördü yapılması gereken operasyonu en zor şartlarda gerçekleşmesini sağladı, Fırat kalkanı, AFRİN  operasyonu ve daha onlarca bölgeye yapılan terörle mücadele çok şükür ülkemizde huzurun sağlanması bakımından önemli adımların atılmasını sağladı.

Son yaşanan olaylar veya yaşatılmak istenen hadiseler İDLİM üzerinden olacağı belli idi, inşallah devletimiz gerekli tedbirleri alarak ülkemizi tehdit eder gibi sözlerle “4 milyon insan gelebilir” tehdidine aldırış etmeden İDLİM’e operasyon başlar.

Evet Suriye konusunda ne ABD, ne Rusya’dan hayır gelmez, en doğru karar Türk devlet yetkililerinin doğru kararı ile sonuca gitmektir.

AFRİN operasyonu öncesinde içimizdeki ve dışımızdaki bazı insanlar ve yetkililer; “AFRİN operasyonu çok sakıncalı sakın operasyon yapılmasın, oraya girilirse çok ölüm olur” şeklinde sözler sarf edilmedi mi?, çok şükür Türk Silahlı Kuvvetlerimiz AFRİN operasyonunu hiçbir ordunun başaramayacağı şekilde başarıya ulaştırdı, sırada İDLİP operasyonu var yapılmalıdır.

Günün Sözü: İDLİPDEN TERÖRRİSTLER TEMİZLENMELİDİR.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.