yesilniksar

HOŞ GÖRÜ VE SAMİMİYET!.

Bugün 29 Ekim 2018 önemli günlerden bir tanesini yaşıyoruz, Cumhuriyetin kuruluşunun 95. Yılını kutlamanın onurunu yaşıyoruz.

Koskoca bir imparatorluğun yıkılmasının hüznü içinde, ama koskoca imparatorluğun yıkılmasına rağmen yıkılan bir enkazın küllerinden yeşeren yep yeni bir dünya ülkesi kurmanın da onurunu yaşıyoruz.

Bugün mutluyuz, gururluyuz, koca dünyada ateşin küllerinden doğan Türkiye Cumhuriyeti devletinin vatandaşı olmaktan gururu duyuyoruz.

Cumhuriyetin kuruluşunun 95. Yılında bir başka gurur duyduğumuz an var, bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti dünyanın en büyük hava Limanını yaparak insanlığın hizmetine sunmuş oluyor.

Evet; Türkiye Cumhuriyeti Devleti yeni yapmış olduğu ve açılışının 29 Ekim 2018 tarihinde yaptığı, dünya insanlığının emrine sunduğu hava Limanını açmanın onurunu yaşıyor.

Bugün her Türk vatandaşı kendi ülkesi ile gurur duymalı, gururu duymanın onurunu yaşamalıdır.

Bugün önemli bir gündür, ateşin küllerinden yeşeren Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Cumhuriyetin kazanımları, Demokrasinin nimetleri içinde dünyanın gıpta ile baktığı, dünyanın en büyük, en önemli Hava Limanını yaparak hizmete sunmuş oldu.

Cumhuriyetin kazanımlarının ne olduğunu soranlara; YENİ YAPILAN Hava alanımız” diyebiliriz, tek başına bunu demek tabi ki doğru değil, ama mademki bu anı yaşıyoruz, yeni Hava Limanının Cumhuriyetin yani Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kazanımı olarak her zaman gururu duyarak söyleyebiliriz.

Cumhuriyetin kazanımları içinde “seçme ve seçilme hakkının olduğunu hiçbir zaman unutmayacağız, bu kazanımı bütün insanlığa anlatacağız.

Bugün her kes gibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanın haklı gururunu yaşıyoruz, inşallah 100. Yıl kutlamasını farklı güzelliklerle kutlamaya devam ederiz.

Bizler mutluluğun ne olduğunu bu ülke insanı olarak yaşıyoruz, etrafımıza bir bakınız, böyle gururu duyulacak ülke insanı var mı?, dünyada aç gözlü insanların iştahını kabartan, insanlık katliamları yapan ülkeler bizim kadar mutlu ve gururlu değiller.

Hiçbir ülkeyi, bölgeyi ve milleti  sömürü altına almadan kendi küçük kaynaklarının birikimi ile dünyanın gıpta ile baktığı bir eser meydana geliyor, gelen eser dünya insanlığının emrine veriliyor.

Evet; yanlış anlamadınız Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yapmış olduğu dünyaca ünlü Hava Limanı dünya insanlığının emrine verildi ve her insana hizmet verecektir.

Renklerine bakılmaksızın, hangi milletten olduğuna bakılmaksızın, hangi dili konuştuğuna bakılmaksızın, dünya insanlığının hizmetine sunulan dünyaca ünlü Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Hava Limanı artık insanlığın emrine verildi, ne kadar gurur duysak azdır, ne kadar mutlu olsak azdır.

Dünyada hayaller kurulur, çoğu zaman hayaller gerçek olmaz, milletlerin hayal kurup da gerçekleşmesinin zor olduğu bir hayal gerçeğe dönüşmenin onurunu yaşıyoruz.

Cumhuriyetin şanına yakışan bir muhteşem eserin açılışını izlemek bile insanlığa gururu veriyor, milyonlarca insanın gıpta ile açılışını izlediği bu gün sanırım insanlık tarihi ve insanlığa hizmet edilmesi bakımından en güzel anları yaşadık.

Cumhuriyetin kuruluşunun 95. Yılı dolayısı ile yapılan dev hizmet sanırım şu sözlerle taçlanmış olacaktır; “Biz bu Millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik” Recep Tayyip  ERDOĞAN.

Yanlış bir şey mi okuduğunuzu düşünüyorsunuz?. Asla yanlış bir şey okumadınız sayın Cumhurbaşkanımızın gururla söylediği; “Biz bu Millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik” sözleri bir hayalin nasıl gerçekleştiğini ortaya koymuş oldu.

Siyasetin ve Cumhuriyetin kazanımlarını anlatırken Cumhur İttifakının ne anlama geldiğini bir kez daha anlamak gerekir.

Üzülerek ifade etmek isteriz ki, Cumhuriyeti kuruduğunu ifade eden CHP, dünya insanlığının gıpta ile baktığı açılışını merakla beklediği bir eseri yaptırmamak için mücadele yapmaya çalışırken, Cumhuriyet düşmanı olarak suçlanmaya çalışan AK Parti Cumhuriyetin 95. Yılında insanlığa en büyük eseri armağan ediyor.

Bugün hoş görü ve samimiyet içinde olmamız gerektiğine inanıyorum.

Samimiyet ve hoş görü içinde hareket ederken, hayatın gerçeklerini de kısmen de olsa ortaya koymakta fayda vardır. Bugün Cumhuriyeti kuruduğunu iddia eden CHP dahil, her Türkiye Cumhuriyeti  vatandaşı yapılan eserle gururu duymalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti çok kıymetli ve değerli eserleri bugüne kadar kazandırdı, her yapılan bir eser “yapılacak” dendiğinde hizmet yapacak siyasi düşünceye veya yetkiliye, “DUR!, yapamazsınız” diyenler çıktı.

Bugün yazımızın başlığı altında farklı konulara temas edecektim, ama böyle değerli ve kıymetli bir günde, hangi konu olursa olsun bu güzel hizmetin ve 95. Yıl kutlamasının önüne geçemezdi.

Bugün Cumhuriyetin 95. yılını kutlarken, Cumhuriyetin en güzel kazanımları arasındaki Yeni Hava Limanının açılışından bahsetmemek gaflet olurdu.

Bir siyaset adamı hizmete aşık ise, milletin derdi ile dertleniyorsa, o siyasi lidere saygı duymamak insanlık ayıbıdır.

Ülkemizdeki tüm olumsuz şartlara rağmen ülkemin ve milletimin gururu duyduğu bir eserin açılışını görmek, açılışına şahitlik yapmak her Türk vatandaşının haklı gururu olmalıdır.

Her Türk insanı kendi ülkesi ile gurur duymalıdır, çünkü yapılan hizmet insanlık adına ve Türk Mühendisleri ve çalışanları tarafından gerçekleşmiştir.

Dün de önemli bir gündü. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan Suriye’deki katliamın artık daha fazla devam etmemesi için son hamlelerini yaparak, başta Rusya Devlet Başkanı, Almanya Başbakanı ve Fransa Cumhurbaşkanlarını ülkemizi davet ederek; yeter artık insanlık zulmü dursun” diye sözleri ile yeni bir dünyaya bakış önerdi.

Bugün Türk milletinin bir ferdi olmaktan gurur duyalım.

Günün Sözü: “Biz bu Millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik Recep Tayyip Erdoğan”.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.