yesilniksar

HERŞEY GÜZEL GİDİYORDU

Ülkemizde terörle mücadele başarılı bir şekilde devam ediyordu, Perşembe günü acı haber tez geldi, Batmanda yol yapımı şantiyesi çalışanlarına zarar gelmemesi için yol devriyesi yapan 8 vatan evladı kalleşliğe kurban gitti.

BATMAN ŞEHİTLERİMİZ..

Jandarma Uzman Çavuş NEŞET GÖK

Jandarma Uzman Çavuş UĞUR GÖKSU

Jandarma Astsubay ÖMER YİĞİT ULUS

Jandarma Uzman Çavuş OKAN DİNÇER

Jandarma Uzman Çavuş SÜLEYMAN AYDIN

Jandarma Uzman Çavuş ALİ HEKİM

Jandarma Uzman Çavuş ÖZGÜR CAN İNÇE, Allah rahmet eylesin milletimize başsağlığı dileriz, ailelere ve sevenlerine sabırlar diliyoruz.

Ülkemizde “güzel günler yakında” diye düşünüyoruz, inşallah hainler tek tek temizlenecek, bu ülke daha huzurlu olacaktır buna şüphemiz asla yoktur, bütün mesele ihanete karışmış hainlere destek veren yardım ve yataklık yapanların teröristlerden önce temizlenmesi.

Ülkemizde terör eylemi yapanlar kadar, teröristlere ve terör örgütlerine yardım ve yataklık yapanların mutlaka temizlenmesi, terör örgütleri ile bağlantılı olanların tespit edilerek eylemlerin durması önemlidir.

Ülkemiz 40 yıldır terör meselesi ile boğuşuyor mücadele yapıyor, çok şükür en kapsamlı en doğru mücadele son 3 yıldır yapılmaya başlandı, bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylunun, üstlenmiş olduğu görevin bilinci ile gerçekten bu vatana sahip çıkma düşüncesi ve kararlı tutumunu çalışma arkadaşları ile birlikte hayat bulması, bununla birlikte artık devletimiz kendi savunma ara ve gereçlerini kendimizin üretmesidir.

İçişleri Bakanımı sayın Süleyman Zorlu aldığı görevi Allah rızası için, vatan ve millet sevgisi için yapması, başarılarına başarı eklenmesine neden oluyor.

Güvenlik kuvvetlerinin en tepesindeki ve yetkilisi olarak sayın Süleyman Soylunun terörün bitmesi konusundaki kararlı tutumu, Güvenlik kuvvetlerimize moral verdi, onların aşkla şevkle çalışmasına önemli katkılar sağladı, Allah kendisinden ve çalışma ekiplerinden razı olsun.

40 yıllık kangrene dönüşmüş bir yaranın çok kısa zamanda iyileşmesini beklemek gerçekçi olmaz, tabi ki gönlümüz bu ülkede terör eylemlerinden dolayı hiçbir vatan evladımızın kara toprağa düşmesini istemeyiz, lakin karşımızdaki hainler sinsi ve çok sayıda hain devletlerden yardım alıyor.

ABD ülkemizdeki terör örgütlerini ve eylemlerini destekliyor, yurt dışındaki terör örgütlerini de destekleyerek ülkemizin terörle başının beladan kurtulmasını istemiyor.

ABD Afganistan’a, Irak’a, Suriye’ye “teröristler var diye girdi, kendi ürettiği teröristler sayesinde ülkeleri işgal etti, işgal etmekle kalmadı milyonlarca insanın katledilip ölmesine neden oldu, yüzbinlerce kadına tecavüz edilmesini sağladı, insanlar ülkelerinden kopmak zorunda kaldı.

Yaşanan süreçleri iyi takip etmek gerekir, ülkemize karşı oynana oyunları iyi görmek gerekir, aksi taktirde terör eylemleri ile birlikte ülkemizde huzuru kalmaz, kardeş kardeşe düşer, hainler amaçlarına ulaşmış olur.

2018 yılı sıkıntılı geçeğe benziyor, bu ülke insanı olarak çok sıkıntılar yaşadık, çok badireler atlattık, yaşanan sıkıntıları rahat atlatmamız için bugün dünden daha fazla kenetlenmemiz gerekecektir, kavga ederek hiç kimse bir şey elde edemeyecektir.

Gün kavga günü değildir, bugün ve yarın  daha çok kenetlenmemiz gerekmektedir.

8 vatan evladını aileler ve sevenleri kara toprağa vererek acıları bir ömür boyu sürecektir, onların tek tesellisi evlatlarını ve sevdiklerini, vatan ve millet sevdası için kara toprağa düşmeleridir.

Vatan için, bayrak için Allah ve Kur’an için kara toprağa düşen  her evlat, bu toprakların tapusudur, tapusunun ebediyen kalacağının bir karşılığıdır.

Zor günlerden ve süreçlerden geçiyoruz, millet olarak biraz daha derli toplu, düzenli hareket etmemiz gerekiyor, aksi taktirde bizlerin içine sokacakları hainleri görmeyip ihanet içinde olanlara fırsat verir isek, telafisi zor olan süreçlere gireriz ki Allah korusun böyle bir manzara ile karşılaşmak felaketimiz olur.

Bu ülkede insanların huzurunu kaçıracak eylem yapan kim ise en kısa zamanda gerekli tedbirler alınmalıdır.

Bu ülkede İçişleri bakanlığı yapan onlarca insan vardır, bunların içinde sürekli hata yaparak ülkede kavga çıkmasını isteyen ise İP genel  başkanı Meral Akşener’dir.

İP genel başkanını bürokrat olarak da, siyasetçi olarak da hiç beğenmedim benimsemedim, İçişleri Bakanlığı yapan bir insanın ve özellikle bayanın daha dikkatli olması gerekirken, Akşener ne garipse insanları sürekli tahrik etmekten geri durmuyor.

İP genel başkanı MHP yi ele geçirmek istediği günlerde kongrenin yapılacağı salonda toplantının iptal edildiğini duyunca bölgede bulunan Polis kontrol bölümündeki demirlere yapışıp; beni buradan kim alacaksa alsın bakalım” şeklindeki sözleri karşısında irkilmiştim, İçişleri Bakanlığı yapmış bir bayanın Polisin aldığı zorunlu tedbir karşısında verdiği sözlü tepkiyi hiç unutmuyorum ve hep şunu düşündüm; “bu insan nasıl İçişleri Bakanı oldu?, İçişleri Bakanlığı yapmış bir bayan Polisin aldığı tedbirlere neden böyle tepki verip insanları tahrik ediyor?” diye çok düşündüm, bu düşüncemin cevabını bir kez daha almaya çalıştım, Akşener bu kez Ülkücüleri tahrik ederek ev adresini gösterip, birkaç Ülkücü tepkilerini göstermek için Akşener’in evi bölgesine gittiğinde; İP genel başkanı Meral Akşener’in adres vermesinin ardından MHP’li bir grup, Akşener’in İstanbul Beylerbeyi’nde bulunan evinin önüne giderek Bahçeli lehine slogan attı. Akşener ise gelen grubu “Erkekseniz gelin vurun lan” sözleriyle kışkırtma yapması çok düşündürücüdür.

MHP li ve Ülkücü gençlerin İP genel başkanı Akşener’in evinin önüne giderek slogan atmalarını tasvip etmiyorum, ama gençler oraya gittiğinde de İçişleri Bakanlığı yapmış bir bayanın evinin kapısını açarak; “Erkekseniz gelin vurun lan”  diyerek Ülkücü gençleri tahrik etmesi asla üzeri kapanmaması gereken bir harekettir eylemdir.

Aklımıza geliyor; “İP genel başkanı bir projemidir?”, diye.

İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu terör eylemlerinin olduğu bölgelere giderek Güvenlik kuvvetlerimize moral desteği vererek halkın güvenini kazanırken, Meral Akşener, MHP yi ele geçirmek için Ülkücüleri ve halkı kin ve nefret duyguları ile tahrik etmekte, tabir yerinde ise halkı sokağa dökmek istemektedir.

Aklımıza şu takılıyor; İP genel başkanı Akşener kaza bela MHP yi ele geçirmiş olsa idi, bugün ülkemizin cadde ve sokakları ne halde olurdu?, bende çok sorgulanması ve cevaplanması gereken nokta budur.

Günün Sözü: HAK VE ADALET BİR GÜN YERİNİ BULACAKTIR

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.