yesilniksar

HERŞEY GÜZEL GİDİYOR

24 Haziran öncesi yazdığım yazımdaki önemli notlar ve dersler almak gerekirdi!.

24 Haziran seçimleri ile ilgili bir yazım.

Seçim çalışmalarına devam ediyoruz.

24 Haziran tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri şehrimizde çok güzel geçiyor.

Seçim çalışmaları saat 09 da başlıyor gece saat 02 ye kadar devam ediyor, görüldüğü gibi uzun bir zaman sürecinde çalışmalar devam ediyor.

MHP nin seçim çalışmalarını yakından takip ediyorum, MHP çok güzel çalışmalar sürdürüyor.

MHP Milletvekili adayı Serhat Bilgin seçim çalışmalarına sabah saat 09 da başlıyor gece saat 02 ye kadar sürdürüyor, çalışma temposu bazen yüksek olduğunda çalışma gruplarından bazı arkadaşlar ertesi gün “pes artık dayanamıyorum “diyor çalışmalar ara veriyor.

24 Haziran seçimlerine az bir zaman kala her insanımızın elini sıkmak, her insana selam vermek çok önemlidir.

24 Haziran seçimlerinde milletvekili seçimleri sürprizlerle dolu bir seçim olacaktır, seçimlerin galibi yine Cumhur İttifakı olacaktır buna şüphemiz zaten yoktur, lakin diğer partiler seçmenden çok farklı dersler alacaktır.

24 Haziran seçimlerine giderken MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli seçim beyannamesini açıklayarak çok önemli hizmetlerin yapılacağı müjdesini verdi.

MHP genel başkanı sayın Bahçeli; “Vatan mukaddes bir yuvadır. Muhafaza etmek namus borcumuzdur. Devlet BAHÇELİ” diyerek yola çıktı ve devletin bekası için AK Parti ile Cumhur İttifakını kurdu, Cumhur İttifakı halkımızdan çok büyük destek aldığını seçim meydanlarında görüyoruz.

MHP genel başkanı sayın Devlet bahçeli seçim vaatleri içinde;

“Asgari ücretten vergi alınmayacak”, diyor, inşallah bu düşünce hayat bulur, yakın zamanda bunun hayat bulması kolay olmaya bilirse de ilerleyen aylarda bu düşüncenin hayat bulacağına inanıyoruz.

MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçelinin seçim vaatleri arasında; “Emeklilikte Yaşa Takılanların Mağduriyetleri Giderilecek!” diyerek yine önemli bir mağduriyetin giderilmesi için gerekli yasa düzenlenesinin yapılacağını vaat ediyor, bu düzenleme ile mağdur olan insanlar mutlu olacaktır.

MHP genel başkanı sayın Bahçelinin Çiftçiler için önemli bir müjdesi; “Çiftçinin Kullandığı Mazottan Vergi Alınmayacak” olması mazot parasının daha da düşeceği bununda çiftçileri rahatlatacağı biliniyor.

MHP genel başkanı sayın bahçeli Türk Silahlı Kuvvetler mensupları içinde önemli bir yeri olan Uzman Erbaşlar içinde vaadi; “Uzman Erbaşlar Kadroya Alınacak”  sözleri, binlerce Uzman erbaş için hayat bulması mükemmel olacaktır, Uzman Erbaşlar Türk Silahlı Kuvvetlerinde önemli  görevlerde bulunmaktadırlar.

MHP genel başkanı sayın Devlet bahçelinin seçim vaatleri içinde “Bütün Muharip Gazilere Aynı Tutarda Şeref Aylığı Ödenecek” sözleri Muharip gaziler tarafından çok olumlu karşılanmış, mağduriyetin giderilmesi olumlu katkılar sağlayacaktır.

MHP genel başkanı sayın Devlet bahçeli seçim çalışmalarını sürdürürken, Ülkücülerin yuvasının her zaman MHP olduğunun altını çizerken şu sözleri Ülkücü hareket için hayat kaynağı olmuştur; “Türk milliyetçileri yüksek ülkülerde eriyen Türk-İslam sevdalısı yüreklerdir. MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ” diyor, noktayı koyuyor.

MHP Niksar teşkilatı olarak kent ve köylerde yapılan seçim gezilerinde çok olumlu yaklaşımlarla karşılaşıyoruz, halkın çok büyük teveccühünü görüyoruz.

Ramazan ayı dolayısı ile ve aynı zamanda çiftçilerin iş yoğunluğunun fazlalığı da ortaya çıkınca çalışmalar ilginç hale geliyor.

Şehirdeki çalışmalarda zaman bakımından sıkıntı olmuyor, şehirde sabah erken saatlerde çalışmalar başlasa da sıkıntı yok, ancak köy ziyaretleri özel zaman gerektiriyor.

Seçim süresinin kısa olması zamanla yarışın ortaya çıkmasına neden oluyor, köylerde çiftçiler erken saatlerde tarlalara çalışmaya gidiyor, öğlen öncesinde eve dönüş başlıyor, köy halkı ile buluşmak ya bireysel olarak rasgele tarlada, bağda bahçede karşılaşmak mümkün, veya öğle namazı saatlerinde, köy halkı ile buluşmak mümkün, veya iftar sonrası Teravih namazı öncesinde, o da olmadı Teravih namazının çıkışında köy halkı ile buluşmak mümkün oluyor.

Seçim çalışmaları yüksek tempoda geçiyor, çoğu zaman köy içinde insanlarımızla buluşamayınca tarlada çalışırken insanlarımızla buluşmak gerekiyor, tabi ki buluşmak daha anlamlı oluyor, insanlar hem oruçlarını tutuyorlar, hem de en ağır tarla işlerinde çalışıyorlar.

Bizler MHP milletvekili adaylarının çalışmasında güzel anlar yaşıyoruz, MHP Milletvekili adayı Serhat Bilgin’in adaylar arasında en genci olması seçmenlerin daha çok dikkatini çekiyor, seçim çalışmaları devam ederken; “anam bu çocuk çok genç, çok güzel ve masum bir çocuk biz oylarımızı buna vereceğiz” diyerek insanların farklı bir tarafını, samimi olarak ortaya koyuyor, inşallah bölgemizdeki seçmenler MHP adaylarına olan ilgileri sandıklara yansır ve MHP önemli bir oy alarak sürpriz bir şekilde milletvekili sayısını çıkartır.

Bölgemizdeki seçmenlerin duyarlılığı çok güzel, MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçelinin AK Parti hükümetine ve sayın Cumhurbaşkanımıza en sıkıntılı oldukları zamanda destek vermesini halkımız çok iyi görmüş ve bu destekten dolayı da sayın Devlet Bahçeliye karşı çok büyük sempati besleniyor.

Seçmenler; “bu ülkeye ihanet edenleri biz biliyoruz oğlum, kimin nasıl ihanet ettiğini biliyor ve ona göre sandıkta gereken cevabı vereceğiz, ihanet edenlere destek verenleri de biliyoruz, 15 Temmuz ihanetini bizlerin unuttuğunu düşünenler yanılacaklar onları sandığa gömeceğiz” diyerek bizlerin verdiği mesajları dinledikten sonra, seçmenler olarak da kendileri mesajlarını veriyorlar.

Seçim çalışmalarında ilginç olan bir noktada bayanların bu seçimlere olan ilgisi, bayanlar erkeklerden daha çok ilgi gösteriyor; dün olmayan imkanlarımız bugün var, insanlar artık her şeye sahip ve her istediğini alıyor, bu kadar imkanları bizlere sunan Recep Tayyip Erdoğan’ı unutacağımızı sananlar yanılacaklar, oyumuz Cumhurbaşkanımıza gidecek bunu herkes böyle bilsin” diyerek çok açık ve net tavır aldıklarını görüyoruz, bu sözler üzerine bizlerde; MHP nin Cumhurbaşkanı adayı zaten sayın Recep Tayyip Erdoğan, Milletvekili seçimleri için sizlerden oy istiyoruz” dediğimizde; “tamam o zaman bizlerde Cumhurbaşkanlığında Recep Tayyip Erdoğan’a Milletvekilinde MHP ye oy vereceğiz” diyorlar.

Seçim çalışmalarında şu gerçeği görüyoruz, Cumhurbaşkanımıza olan sevgi görülmeye değer, insanların sevgisi sayın Cumhurbaşkanımıza karşı mükemmel, bu sevgi kolay elde edilebilecek bir sevgi olmadığını görüyoruz.

Günün Sözü: ANLAYANA SİVRİ SİNEK SAZ ANLAMAYANA DAVUL ZURNADA AZ

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.