yesilniksar

Herkes Sahip Çıkarsa Anlam Kazanır!.

Yerel seçimlere adım adım yaklaşırken bizler halkımızdan aldığımız güç ve destekle, yine halkın isteklerini ve dertlerini dile getirmeye devam ediyoruz.

Bizler Niksar’ın, Niksarlının dertlerini dile getiriyoruz kişisel hiçbir beklentimiz yoktur, yapılan hizmetler sağlıklı ve doğru olunca bizlerde hizmetlerden faydalanmış oluyoruz.

Bizler yazı yazıyor haber yapıyoruz, yaptığımız haberleri iyi okumadan anlamakta güçlük çekenler kendileri için yaptığımız mücadeleden dolayı ne gariptir ki, halk için hizmet yapmayanları değil de, bizleri eleştiriyorlar!..

Niksar belediye başkanlarının yaptığı onlarca hatalı işten ancak birkaç tanesini yazıyoruz, yazdığımız yazılara belli kişilerin destekçileri bizleri hemen eleştiri yağmuruna tutuyor.

Bizler yapılmayan işlerden dolayı veya hata işlerden dolayı belediye başkanlarını eleştiriyoruz, hizmetlerin doğru ve kalıcı olmasını istiyoruz, yapılmayan hizmetlerin yapılmasını istemek ve sağlamak kime fayda sağlar? tabi ki halkımıza.

Bizler burada şu kişi siyaseten “şu hatayı yapıyor” diye yazmıyoruz, yapılması gereken hizmetlerin yapılmasını istiyoruz, hatalı yapılan işlerinde hatasız yapılmasını veya düzeltilmesini istiyoruz.

Niksar şehir girişinin bir tarafına kapı girişi yapıldı, yapılan kapı girişinden dolayı çok sayıda insanımız bu işin anlamsız olduğunu, yapılması gereken pek çok hizmet varken Niksar’ın kapı girişine ihtiyacının olmadığını söyledi ve yorum yazdı, yapılan eleştiriler haklı olduğunu gerçektir.

Bir belediye başkanı belediyenin bütün imkanlarını istediği gibi kullanma gücüne sahiptir, hakkına sahip değildir, belediye başkanları ellerindeki gücü kişisel düşünceleri doğrultusunda kullanınca doğal olarak biz gazeteciler ve halk eleştirmek zorunda kalıyor.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlandı, bu kutlama sembolik bir kutlama olduğunu biliyoruz, kutlanan günlerin anlamlı olması için, kutlanan güne katkı sağlamak ve ona anlam kazandırmak gerekir.

Mesele 3 Aralık Dünya engelliler gününde Niksar’da Niksar belediyesi veya başkanı tarafından ne yapıldı, hangi güzel çalışma yapıldı? yapılan program da konuşmalar dereceye giren çocuklara hediyeler verildi engelli insanlarımız için belediye olarak yapılan hiç  bir çalışma görmedik, her şeyden önce şehir içinde olan kaldırımlarda engelli insanlarımızın yürürken veya tekerlekli sandalyeleri ile gezerken engelli insanlarımız kaldırımlardan düşmemesi gereken bir çalışma yaptı mı? yapılan bir çalışma görmedik keşke bu güne özel kaldırımlardaki Bordür taşları alınıp oradan sağlam insanların dahi geçmesinde sıkıntı yaratılmamış olsa, kaldırımda tutulan işyerlerinin tezgahları kaldırımlardan kaldırılarak farklı ve anlamlı çalışma yapılabilse idi, yapılmadı, neden?

Hani gün kutluyoruz, bir hizmet yapılmayacaksa neden gün kutlaması yapılıyor?

Belediyeler engelli insanlara engel çıkartacak bütün aksaklıkları gidermek zorundadır bu kanun gereğidir, engellilerin engellerinin aşılmasını sağlamayan belediyeler yapmadıkları hizmetten dolayı sorumludur.

Saat Kulesi ve Jandarma hizmet binası arasında olan yani şehit Asb.  Naci Yıldırım caddesi üzerinde olan bölgede bulunan Çınar ağaçları bölgeye güzellik katıyor şehrin Oksijen almasını sağlıyor, bu bölgedeki ağaçlar zaman içinde büyüyerek toprak kısmında kalan alanların büyümesi sonucu kaldırım taşlarında bozulmalar meydana gelmektedir, söz konusu ağaçların çevresinin düzenlenmesi için daha önce haber yapmış idik bugün 20.12. 2018 tarih itibaren halen düzenleme olmamıştır, buraların düzeltilmesi hem engelli insanlarımız için önemli, hem de sağlam gözüken insanların sakat kalmaması için önemlidir.

Yazdıklarımız hep halkımızın faydasına olan hizmetler, Niksar belediye başkanı Özdilek Özcan reklam konusunda başarılı bir süreci yaşıyor yapılmayan hizmetlerde yapılmış gibi gösteriliyor ama Niksar’da yaşayan insanlarımız neyin yapılıp yapılmadığını çok iyi görüyor.

Niksar şehir kısmına giriş kapısı yapıldı, bu bölgeye bakıldığında kapı girişine ihtiyaç yoktu, hadi diyelim belediye başkanı kendi tasarrufu içinde kapı girişini yaptı, kapı girişinin etrafı yapılan işe uygun değil ki, her taraf delik değiş yapılan iş ile uyumlu değil, yapılan bölgede bir uyum olması gerekir, bakınız etrafına her taraf pislik içinde, o zaman yapılan kapının da bir anlamı kalmıyor insanlar doğal olarak “hayrola Suriye’ye mi geldik, burası Sudi Arabistan mı?” diyerek bilmeden kendi dinine kötü sözler sarf  etmiş oluyor.

Bu şehrin yöneticisi gerçekten ileri hedefleri görebilmesi gerekiyor, yapılan her güzel hizmet insanları mutlu eder, yapılan her hatalı hizmetlerde bizleri üzer, gereksiz polemiklerin içine sokulmamızı sağlar.

Bizlerin eleştirdiği her konu halkın faydasına olan  işlerdir, lakin bizler halkın eleştirdiği konuları yazıya dökünce Kraldan çok kralcılar devreye giriyor; “sen neden seçimler yaklaşınca belediye başkanını eleştiriyorsun” diyerek gereksiz Kralcı oluyor.

Niksar’da yapılması gereken pek çok acil işler varken şu ekonomik sıkıntıda yapılmaması gereken işler yapılmak istenince halkımız bizlere dertleniyor, bazen sosyal medyadan yorumlar yapıyor, bizlere gelen yoğun baskılar sonunda bizlerde konuları haber yapmak zorunda kalıyoruz.

Bizler yapılan yanlışa dikkat çekiyoruz, yanlışın yapılacağını duyduğumuz veya gördüğümüz zaman düşüncelerimizi ifade ediyoruz, baktık hata yapılmaya devam edilince kalemin ucuna çöküveriyoruz.

2018 yılında Oto Galericiler Sitesi olarak yapılan ve ciddi paralar harcanan  işyerleri amacına yönelik olarak yapılmadığında eleştir, hakkımızı kullanıyoruz, Oto Galericiler Sitesi olarak yapılan işyerleri iş sahipleri tarafından ilgi gösterilmiyorsa bu yanlışı haber yapmayalım mı?

2018 yılında yapılıp hizmete giren Belediye İş merkezinde bulunan işyerlerinin Elektriksiz olduğunu haber yapmayıp da ne yapalım, “aferin belediye başkanı Niksar’ın en önemli caddeleri içinde yapılan işyerleri Elektrik işleri aylardan beri çözülmedi seni kutlarız mı” diyelim.

Daha önceki belediye başkanı döneminde bengiler caddesinde yapılan asfalt çalışmasında, zeminin aşağı düşürülmeden yapılması sonucu yolun yükselmesi Yağmur yağışı ile birlikte Yağmur sularının işyerlerine girmemesi için kaldırım kenarlarına konan Bordür taşlarının sağlam insanların bile geçmesinde sıkıntı yaratınca, “aferin belediye başkanı insanlar kaldırımlarda yürüyemiyor yaptığın güzle işten dolayı seni kutlarım” mı diyelim.

İnsanlarımız kendi doğal hakkını savunamaz ise, savunan insanlara sahip çıkmaz ise bu şehir büyük köy olmaktan kurtulamaz.

Günün Sözü: anlayana Sivri Sinek saz anlamayana Davul zurnada az.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.