Cemalettin Bilgin

HERKES İŞİNİ YAPARSA!

Herkes İşini yapar ise bir sıkıntı olurmu?

Herkes işini yaparsa hayatda sıkıntı yaşanmaz, ama bazı insanlar kendi işini yapmak yerine karşı taraftan beklenti içine girince, sıkıntılar başlar!

Bizler işimiziyapıyoruz,  en güzel şekilde görevimizi yerine getiriyoruz.

Görevimiz tehlike! ve zor!

Yapılan her haberin bir hedefi var!

Karşılığı olmayan hiçbir haber olmaz!

Karşılığı olan her haberin bir bedeli var!

Bedeli var derken, bizim sorumluluğumuz var, demek istiyoruz.

Siyaset sahnesi ısındıkça sağa sola yalpa yapanlarda çoğalıyor.

Siyaset zor bir alandır, sabır gerektirir, sebat gerektirir ve uzun bir ömre bedel olabilir!.

Siyasete girenler, sabırlı olmalıdır, bugün siyasete girip hemen imkan sağlamak kolay değildir ama, bazı insanların siyasette yıldızı parlak olur, yıllarca emek verenler ellerin tersi ile itilir, biriler damdan düşer gibi, düştüğü yerde Pamuk  yığınları vardır ve birde bakmışsınız ki, hayal edemediğiniz bir koltuk size  armağan edilmiştir!

Bizler işimizi yapıyoruz.

Hani derlerya adeta 7/24 işimizin başındayız!

Abartı falan olmadığını söyleyerek /24 gazetecilik yapıyoruz, Matbaamızda insanlara hizmet ediyoruz, siyasetçinin  peşimizde koşmasını beklemeden kendimiz diyaloğ kuruyoruz!

Yapılanları görüyor ve haber yapıyoruz.

Siyasetçilerle samimi diyoloğumuz var ama, onların etki ve yetki alanlarına karışmıyoruz.

Bizler haber konusunda kimseye ambargo koymuyoruz, her siyasi partiye aynı mesafedeyiz, her aday adayı insanın imkanlar ölçüsünde haberlerini yapıyoruz.

Hatta habercilikte bazen çokta fazla yer verdiğimiz insanlar var, o tercih bizlerin tercihidir, hizmeti veren bizler olunca fedakarlığı yine bizler yapıyoruz.

Bazı insanlar gereksiz sözler sarf ederek elde edeceği bir şey olamaz.

Bizim mesleğimizde bizler kadar samimi ve adil insan bulmak kolay değildir!.

Bizler Kelaynak gibiyiz, neslimiz her geçen gün azalıyor!

Bizlerin yaptığı hizmetin onda birisini karşılığını almadan yapmayanlara söz söyleyemeyenler, bizlerle ilgili gereksiz sözler sarf ederek kendisinin kaybedeceğini unutmamalıdır.

Bizlerin kimseye diyet borcu olmadı, bundan sonrada olmayacak!

Haberlerimizi Hür ve bağımsız yapıyoruz.

Yaptığımız her hizmetin bedelini bizler ödüyoruz, yapılan hiçbir hizmet karşılıksız olmadığı halde bizler habercilik ve gazetecilik mesleğimizin vermiş olduğu sorumluluk içinde haberleri karşılıksız yapıyoruz!.

Hani derlerya bizler karşılıksız seviyoruz!

Sanırım günümüzde karşılıksız sevmek doğru olmuyor!

Birileri sevmediği halde, yaptığı hizmetin karşılığını almadan klavyeye parmaklarını götürmüyor!.

Seçimlerin hareketlendiği günümüzde tarafsızlığımızı her muhafaza ettik, şayet söylememiz gereken bir söz var ise onuda samimi bir şekilde muhatabımıza iletiyoruz.

Bizler; www.yesilniksar.com internet sitemizde yaptığımız her yayın binlerce insan tarafından ilgi ile izlendiğini, okunduğunu biliyor ve görüyoruz.

Bizlerin 58 yıllık gazetecilik tecrülerini insanlara hizmet olarak sunuyoruz ve Yörenin Sesi Canik gazetemizde haberleri yapıyoruz.

Yarıma srı geçen zaman diliminde kıymetli hizmetlerin yapılmasına vesile oluyoruz.

Bizler birileri gibi ellerine geçen fırsatları karşın tarafa baskı ve karşılığı olmadan yapmama gibi bir düşünce içinde olmadık, olmayacağız!.

Niksar’da ve bölgemizde  her siyaseti hareketi ilgi ile izliyor, yapılan çalışmaları halkımıza duyurmak için /24 çalışıyoruz.

Şunu itiraf etmek isterim!.

İşimizi yaparken bazen Bilgisayarın karşısında uyukluyoruz!!!

Bizden istenen görevimizi en güzel bir şekilde yapmak gayretimiz, bizleri yormuş olsada, bütün şartları ve imkanları zorlayarak çalışıyoruz.

Bizim işimiz bir ekip işi, ekibin sağlıklı çalışması, sağlıklı haber akışını sağlar.

Bizim mesleğimizde bir kişi önemlidir ama, ekip çalışması herşeyden değerlidir ve önemlidir!.

Haftanın 2-3 günü mutlaka Tokat ve ilçelerini ziyaretle geçiyor!.

Her yaptığımızı günkü ziyaretimiz o günün Niksar’dan kopmamız olmasına rağmen davet edilen yerlere mutlaka katılıyoruz!.

Mesleğimizi yaparken, sıkça Tokat merkezdeki toplantılara katıldığımızda meslektaşlarımız bize; “maşallah toplantıları hiç kaçırmıyorsunuz, merkezde çalışan arkadaşlar sizin kadar bu toplantılara katılmıyor, sizler sahada çalışmayı seviyorsunuz” diyerek bizlerin motive olmalarına katkı sağlamış oluyorlar!

Dedikya “herkes işini yapar” ise herkes mutlu olur gereksiz dedikodularam tenezzül edilmez, insanlar mutlu iken mutsuzluk tabloları çizilmez!

Niksar’da beldelerde çok sayıda Belediye Başkan aday adayı var, bu arkadaşlar bir yarış içinde, yarış içinde olanlar halkımız içinde konuşurken karşı taraftaki yol arkadaşlarını kirli sözlerle yıpratacak hareketlerden kaçınmaları gerekir.

Herkesin bildiği bir gerçeği ifade etmek isterim.

Seçim yarışına, İlçelerde ve kasabalarda çok sayıda aday adayı müracaat edenler var, her partinin seçimlere bir aday ile gereceğine görev, partilere kaç kişi müracaat ederse etsin her parti 1 aday ile seçimlere gireceğine göre, çok sayıda aday adaylarından bir tanesi tercih edilecektir!.

Dostça söylemek gerekirse, siyaseti kirletmeden yol almak gerekir!!!

Günün Sözü; Göğü ay ve bulutlarla süsleyen Allah’ım, gönlümü de iyiliklerle süsle!

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.