yesilniksar

HALKIN DÜŞÜNCELERİ HAYAT BULMAZ İSE!.

Siyasetçi halkın haklı taleplerine duyarlı olmalı, dikkat etmelidir, aksi taktirde halkın sessiz çoğunluğu sandık başına gittiğinde gerekeni yapacaktır.

Mahalli seçimler yaklaşırken Milletvekillerimizin ziyaretleri yoğunlaştı, vekillerimizde yoğun bir tempoya girdiler.

Yerel seçimleri çok önemsiyoruz, her şehrin yerel seçimi önemli  tabi ki ama, Niksar bizler için daha önemli.

Niksar bu seçimde mutlaka iyi adaylar ve iyi kadrolarla yola çıkmalıdır, şayet Niksar bir hata yaparsa artık Niksar’ın gelecekte yerinden kalkması söz konusu olmayacak, Niksar büyük köy konumuna düşecektir.

Halkın konuşmasından, soracağı sorulardan, yaptığı eleştirilerden asla korkmamak çekinmemek gerekir.

Halkımız bugün konuşmalıdır, zaten söz hakkı halkındır, sandıkta halkımız oyları ile cevabını verecektir.

Halkın sözlerini dikkate almayan siyasetçiler sandıktan gerekli cevabı alacaktır.

Siyasetin en güzel tarafı, tarafların bir birine olan saygı ve sevgi çerçevesinde karşılıklı hesaplaşma dönemidir, hesaplaşma dönemi seçimlerin başlangıcından sandıkların kapanış zamanına kadardır.

Seçimler yaklaşırken etrafımıza şöyle bir bakıyoruz, halkın seçimlere olan ilgisi gayet güzel, halkın seçimlere olan ilgisi fazla ama, seçimlere girmesi beklenen insanların seçimlere karşı ilgi ve alakaları yeterli değil.

Bu seçimde aday adayları biraz az gibi, her parti için bu geçerli.

2019 seçimlerine giderken neden belediye başkan adayları, belediye meclis adayları, İl genel meclisi adaylarının sayıları yeterli gözükmüyor?. Bunun pek çok nedeni vardır mutlaka ama, siyasetin başında olan insanların yanlış sözler söylemeleri, aday adaylarının sayısının düşük olmasına neden olduğunu düşünüyoruz.

Seçimler yaklaşırken halk ne kadar seçimlere ilgi gösterirse,, siyasetçilerimiz o kadar mutlu olmalıdır, hareketin olduğu yerde bereket olur.

Seçimler yaklaşırken siyaset sahnesinin daha hareketli olmasını bekliyoruz, lakin yeterli ilgi ve alakanın olmadığını görünce, seçilmesi beklenen insanlara gerekli katkı sağlanmıyor mu?, diye de düşünüyoruz.

Niksar’da yapılacak olan belediye başkanlığı seçiminin iki favori partisi var, MHP ve AK Parti her iki parti bir kazanıyor bir kaybediyor, bu seçimde de yine iki partinin seçim çekişmesi olacaktır, CHP bu yarışta varlığını ortaya koyabilir mi?, bunu biraz zaman gösterecektir.

CHP nin Niksar’da seçim kazanması çok zor lakin, AK parti ve MHP “biz istedik aday yaptık” diyerek halkın tepkisini çekecek adaylarla seçmenin karşısına çıkarlar ise, her iki partinin yanlış aday tercihi CHP nin ülke genelinde en büyük sürprizi yapacağına şahit oluruz.

CHP 2014 yerel seçimlerinde bayan aday ile yola çıkmıştı, değerli bir arkadaşımız aday olmasına rağmen CHP seçmeni kendi adayına oy vermeyip AK Parti ve CHP adaylarına oy verdiler!. Neden mi?, herkesin bildiğini bizlerin tekrardan yazmasında mahsur yoktur, AK Parti ve MHP adayları  sosyal demokrat düşünceye sahip olan insanlardı, aile çevreleri, arkadaşlık, dostluk ilişkileri derke, CHP ye oy verecek seçmenler diğer partilere verdiler, CHP kendi adayına sahip çıkamadığı için yeterli oy alamadı, yoksa adaylar arasında kariyer olarak, en değerli insan CHP adayı sayın Yasemin Yıldırım hanımefendi idi, bu dönemleri düşününce CHP nin seçim kazanması mümkün olmayan bir noktadadır.

Bizler bu tahlilleri yapıyoruz, doğru olduğuna da inanıyoruz, doğru tahlilleri doğru zamanda yapmaz isek, iş işten geçtikten sonra yapılan analizlerin ve tahlillerin bir anlamı yok.

Bizler aday adaylarının adaylık süreci başlayana kadar üzerimize düşen vatandaşlık görevini yapacağız, bugün doğruları yazarak Niksar’a yakışan adayın ortaya çıkmasını sağlamaya çalışacağız, sandıklar açıldıktan sonra iyi bir aday ve ekibinin Niksar’ın kalkınmasında yapacağı her işe sınırsız destek vereceğiz, şayet bu şehre kötülük yapan ve yapacak olan aday ve ekibi seçilirse, o zamanda Niksar’ı satsa, karışmayacağız, gerçi şimdiki bele diye başkanı belediyenin satmadığı bir yeri kalmadı.

Niksar Belediyesi İmar planını yaparken 18 uygulaması ile elde etiği yerleri bile satıyor, elde avuçta bir şey kalmadı.

Niksar belediyesi Niksar’ın en değerli bölgesinde iş merkezi açtı, oradaki işyerlerini ne kiraya verebiliyor nede elindeki bir iki işyerini değerinde satamıyor, sanırım iki işyerini de belediyenin borçları karşılığında devretmiş veya satışını vermiş.

Sahi yeni iş merkezi demişken, 2018 yılında yapımı tamamlanan iş merkezi içindeki işyerlerinin Elektrik problemi halen deva ediyor. Fatih Sultan Mehmet caddesi üzerinde şehrin en hareketli bölgesinde işyerleri halen bomboş duruyor, bu işyerlerinin elektir işinin çözülmemesinin tek sorulusu Niksar belediyesi veya başkanıdır. Şartlar ne olursa olsun şehrin en hareketli bölgesinde yapılan işyerlerinin boş kalması, insanlar üzerinde olumsuzluklar yaratmaktadır, şehrin ekonomisine sıkıntı vermektedir.

Niksar belediye başkanı Özdilek Özcan başarısız bir dönem yaşatmıştır, eline geçirdiği devlet imkanlarını en kötü şekilde yönetmiş, seçmenlerle sürekli kavgayı kendisine meslek seçmiştir.

Niksar Belediyesi bugünkü yönetimin karşılaştığı kavgalı, nizalı, seçmenle kavga eden hiçbir dönem yaşamamıştır.

Bu şehre yazık oluyor. Şehrin en hareketli ve işlek caddesi olan Fatih Sultan Mehmet caddesinde işyerleri boş  kalıyorsa, işyerlerinin Elektrik problemi  devam ediyorsa, şehrin göbeğinde olan bir bölge karanlıklar içinde kalıyorsa, bunun tek sorumlusu Niksar Belediye başkanı Özdilek Özcan’dır.

Şehrin en önemli merkezleri içinde olan bir iş merkezi haltan ve işyeri açacak insanlardan yeterli ilgi görmüyorsa, düğün salonu olarak yapılan bir alan, daha ayak basılmadan yeniden yıkılıp milyonlarca para tekrardan harcanıyorsa, Cafetarya alanı açılmadan insanların hiç ilgisini çekmiyorsa, vat olan hatayı birileri üstlenmelidir.

Niksar belediye başkanı Özdilek Özcan kendi yayınladıkları gazetede ve çıkarttıkları kitapçıkta kendilerini met edip halkın tepkisini çekiyorsa, yapılan hiçbir işin doğru olmadığını  gösterir.

Niksar belediyesi yeni yaptığı tamamlanmak üzere olan “Oto Galericiler sitesi” olarak satışa sunulduğu işyerlerinin defalarca ihaleye çıktığı halde alıcının olmaması, yapılan işyerlerinin Oto Galerisi için uygun olmadığını  sektörün içindeki insanlar söylediği halde; ben yaptım oldu bitti” denirse, o işyerleri alıcı bulamayacak, kiracıda bulamayacaktır. İşin özü şudur, Niksar bir beş yılını daha kaybetti, bir beş yıl kaybetmemesi için değerli Milletvekillerimize az iş düşüyor, lütfen kaliteli, dürüst, ilkeli, Niksar’ı seven aday ve ekip seçimi yapmalıdır, bunu sayın vekillerimizden beklememiz hakkımızdır.

Günün Sözü: AT BİNİCİSİNE GÖRE KİŞNERMİŞ

YORUMLAR

2 adet yorum var

  1. Niksar da ikamet etmekte Niksar’da kazanmakta Niksar’da harcamaktayız. Lakin Bahçelievler Devlet BAHÇELİ Bulvarı üzerinde 1. Etap toki, Kız Meslek Lisesi, İmam hatip Orta okulu , Özel okullar ve iş yerleri bulunmaktadır. Devlet Bahçeli Bulvarının Bahçelievler Camii’nin ışıklardan orman işletmeye kadar olan kısım da insanlar sürekli evlerine, işlerine, öğrenciler okullarına yürümektedir. sayın Başkan Bahçelievlerde oturuyor sıkıntıları biliyor ama aklına gelmiyor, acilen KALDIRIM çalışması yapılmasını umarım.

  2. Niksar da ikamet etmekte Niksar’da kazanmakta Niksar’da harcamaktayız. Lakin Bahçelievler Devlet BAHÇELİ Bulvarı üzerinde 1. Etap toki, Kız Meslek Lisesi, İmam hatip Orta okulu , Özel okullar ve iş yerleri bulunmaktadır. Devlet Bahçeli Bulvarının Bahçelievler Camii’nin ışıklardan orman işletmeye kadar olan kısım da insanlar sürekli evlerine, işlerine, öğrenciler okullarına yürümektedir. sayın Başkan Bahçelievlerde oturuyor sıkıntıları biliyor ama aklına gelmiyor, acilen KALDIRIM çalışması yapılmasını umarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.