Günler hızla gelip geçiyor.

10 Ocak Çalışan gazeteciler günümüz kutlandı.

Bizler her ne kadar gazete sahibi olsak da, bizzat bedenen ve beyin gücü olarak sabah saat 7.30 da başlayıp gecenin ilerleyen saatlerine kadar gazetecilik mesleğini yapan bir kişiyiz, dolayısı ile Çalışan Gazeteciler arasında yerimizi almış oluyoruz.

“GÜN ANMAK, GÖNÜL ALMAK” olarak görüyoruz, gönül almak ise güzel bir harekettir.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısı ile çeşitli kutlamalar oldu aslında kutlama olarak görmemek gerekir, gün dolayısı ile çeşitli toplantılar ve sohbetler gerçekleşiyor, bu sohbetlerde bizlere önemli katkılar sağlıyor.

10 Ocak Çalışan gazeteciler günü dolayısı ile Niksar Belediye Başkanı sayın Özdilek Özcan Niksar’daki basın mensuplarına Kent Parkta  sabah kahvaltısı verdi, Özdilek beye teşekkür ediyoruz, sabah kahvaltı öncesinde sohbet yapa imkanımız oldu, memleket meselelerini konuştuk, doğru ve yanlışların konuşulması bu şehre her zaman katkı sağlamıştır, inşallah bu şehirde yaşayan insanlar el birliği ile hareket etmesi halinde şehrin sıkıntıları atlatılacaktır.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısı ile Tokat Valimiz  sayın Ozan Balcı, Tokat Belediye Başkanı sayın Eyüp Eroğlu ve Tokat İl Genel Meclis Başkanı sayın Erol Duyum Tokat’ta Belediye tesislerinde sabah kahvaltısı verdiler, kahvaltı vesilesi ile gazeteci arkadaşlarla bir araya gelme imkanımız oldu, güzel bir günde güzel bir sohbet gerçekleşmiş oldu, Vali beyle Niksar meselelerini konuşma imkanımız oldu.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısı ile gazeteci arkadaşlarla bir araya gelinmesi dolayısı ile, Tokat Belediye Başkanı sayın Eyüp Eroğlu’na  gazeteci arkadaşımız sayın Hüseyin Kömür şu teklifi yaptı; “başkanım belediyenin tesislerinde verilen hizmetlerden gazeteci arkadaşlarımıza indirim yapılmasını istiyoruz demesi üzerine başkan Eroğlu; “taa arkadaşlar belediye personeline yaptığımız %15 lik indirimden gazeteci arkadaşlarda faydalanabilir” dedi, ayrıca Tokat’ta araç parkından alınan “oto park ücretinin gazetecilerden alınmadığını ve alınmayacağını dile getirdi. Tokat Belediye başkanı sayın Eyüp Eroğlu’na yaptığı güzel jestlerden dolayı teşekkür ediyoruz.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler  günü dolayısı ile günümüzü kutlayan CHP Tokat Milletvekili TBMM İdari Amiri sayın Kadim Durmaz hem tebrik mesajı gönderdi hemde Çiçek göndererek günümüzü kutladı, Belediye başkanı sayın Özdilek Özcan Çiçek göndererek günümüzü kutladı, CHP ilçe başkanlığı seçiminde ilçe başkan adayı olan sayın Tunay Öncü Çiçek göndererek günümüzü kutladı, İYİ Parti İlçe başkanı sayın Abdullah Lüleci ve yönetim kurulu arkadaşları çiçek gönderdi ve gazetemizi ziyaret ederek çalışan arkadaşlarımızın gününü kutladılar, Niksar İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Hasan Şerifler gazetemizi ziyaret ederek günümüzü kutladı, Vakıf Bank Niksar Şube müdürü sayın Erkan Dizman ve personeli günümüzü kutlamak için gazetemizi ziyaret etti.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısı ile Niksar Kaymakamı sayın İlhami Doğan gazetemizi ziyaret ederek günümüzü kutladılar, 10 Ocak günü aynı  zamanda “İdareciler günü” her iki gün kutlaması bazen karışıyor, bizlerde kaymakam beyin “İdareciler” gününü kutladık,bu günlerde normal sırada sohbetler yapılırken bizler yine memleket meselelerini konuştuk, Niksar’a yapılması gereken hizmetleri konuştuk, Organize sanayi bölgesine yatırım yapacak işletmelerin dertlerini anlattık.

Çalışan gazetecilerin ve Basın mensuplarının çok dertleri ve sıkıntıları var, kendi günümüzde bile kendi dertlerimizi anlatmayıp memleket ve milletin dertlerini anlatıyoruz!, ilginç değimli?.

Anadolu basınının çok sıkıntıları var, “Basın Hür ve bağımsız olmalıdır” sözü ne yazık ki çoğu zaman sözde kalıyor, kağıt üzerinde kalıyor.

Anadolu Basını adeta kan ağlıyor, ekonomik sıkıntılar nerede ise zirve yapmaya başladı ama halen bizler yayın hayatımıza devam ediyor.

Biz Anadolu basını olarak memleket ve milletin dertlerini dile getirirken, kendi yaramıza bir türlü merhem bulamıyoruz, bunun nedeni  belli, insanlara verdiğimiz katkının onda birsini kendi dertlerimiz için harcasak sanırım hiçbir sıkıntımız kalmaz.

Güzel bir söz vardır; “Kelin merhemi olsa kendi başına sürermiş!”. Bizler her kesime, her siyasi düşünceye destek verip katkı sağlarken kendi dertlerimize merhem olacak çalışmaları bir türlü yapamıyoruz!.

Çok sayıda dernek ve kuruluş var ama bizleri temsil ettiğini söyleyen hiçbir dernek ve kuruluş Anadolu basınının dertleri ile ilgilenmiyor, ilgileniyormuş gibi yapıyor, koltukta oturuyorlar.

Yazımızın başlığında ifade ettik; “GÜN ANMAK VE GÖNÜL ALMAK” tır, ülkemizde her gün bir şeyi anıyoruz, kutluyoruz  önemli olan  anmakla birlikte gönül almasını bilmek gerekir.

Bizleri davet ederek sabah kahvaltısı veren kişi ve kuruluşlara sonsuz teşekkür ederiz, hiç değilse unutulmadığımızı biliyoruz.

Basın mensupları her zaman sevilmeye bilir, basın mensupları yetkililer tarafından da sevilmediği gibi halkımız tarafından da sevilmeye bilir ama bir gerçek var ki, basın kuruluşları ve mensupları bu ülkenin gerçekleri ve vazgeçilmez önemli kuruluşları ve çalışanları bu ülkeye ve millete hizmet eden insanlardır.

Yanlışları söylemek çoğu zaman sıkıntı yaratabiliyor, bunun nedeni yapılan haberleri taraflı ve yanlı görmek, eleştiri kültürünün bu memlekette yerleşmemesidir.

Aslında basın mensuplarının samimi eleştirileri hata yapan kişi veya kuruluşlarının her zaman lehinedir, çünkü her insan hata yapabilir, hatta yetkili kişilerin etrafındaki kişiler bile bağlı bulunduğu insanları yanıltabilir, hatta bilerek hataya da teşvik eder, bu düşünceler içinde basın mensuplarının samimi ve gerçek eleştirileri pek çok sıkıntının ortadan kalkmasını, hatanın yapılmamasını sağlar.

Sonuç olarak 10 Ocak Çalışan gazeteciler günümüzü çeşitli şekillerde unutmayıp kutlayan davet eden, gazetemize gelerek bizleri onurlandıran, telefon ve mesajlarla günümüzü kutlayan ve hatırlayan, hatırlatan, ismini sayamadığımız onlarca, yüzlerce basın mensubu dostlarımıza, arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum.

İyi ki varsınız, sağ olun var olsun, sizler var oldukça bu ülkede her güzel olacak, insanlar huzurlu ve mutlu olacak, Basın mensupları ve kuruluşları halkın sesi olacak, yetkili ve etkili insanlara dertler dile getirilecektir.

Günün Sözü: BASIN MİLLETİN ORTAK SESİDİR.