Cemalettin Bilgin

Güçlü Ülke!.

ABDESİMİZDEN ŞÜPHEMİZ YOK TABİKİ!.

Dün akşam Dışişleri Bakanı sayın Mevlüt Çavuşoğlunu dinlerken gurur duydum ve aynı zamanda şaşkınlık yaşadım!…

Ülkemizin doğru yönetildiğinden, güçlü Türkiye olma yolunda emin adımlarla ilerlediğimizden hiç şüphemiz yoktur

Devlet başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan başka devlet başkanlarının karşısında nasıl dik duruyor ve sözlerini  çekinmeden söylüyorsa, Dışişleri Bakanı sayın Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı sayın Süleyman Soylu aynen sayın Cumhurbaşkanımız gibi açık ve net konuşuorlar.

Dün TV lerdeki haberlerde sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun Alman meslek taşı karşısındaki konuşması, her Türk insanını mutlu etmiştir!.

Kim mutsuz olmuştur?, Alamanyanın Manda yönetimine tabi olan Muhalefet partileri ve yandaşları!…

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşının yüzüne söyledi: “Niye Osman Kavala meselesini sürekli gündeme getiriyorsunuz? Çünkü Kavala’yı Türkiye aleyhine kullanıyorsunuz, fonluyorsunuz. Gezi olaylarında ne kadar fonlandığını biliyoruz.” dedi.

Hani insan, bazen söylenen sözler karşısında mahcubiyet yaşar ya!, vallahi ben konuşmayı dinlerken, hem mutlu oldum, gurur duydum, aynı zamanda mahcubiyet yaşadım!!!!

Ne ilginç değilmi?,

Konuşan devletimizin Dışişleri bakanı, dinleyan Alamanyanın Dışişleri bakanı.

Haberleri dinlerken nasıl bir duyguya kapıldım ki, hem mutluluk yaşarken, aynı zamanda mahcubiyet yaşadım?

Hani sayın Cumhurbaşkanımız halkla buluştuğunda, samimi ve içten konuşmasında; “neredennnnn nereye geldik, hizmet yapmaya devam edeceğiz, onlar konuşur biz AK Parti olarak hizmet yaparız” diyor ya,

Bizlerde; neredennnn nereye geldik?

Eskiden siyasetçilerimiz ve devlet yetkililerimiz  “süklüm püklüm” başka devlet adamları karşısında dururken, bugün çok açık ve net ifadeler kullanarak Türk milletinin hak ve hukukunu koruyan devlet adamlarımız ve siyasetçilerimiz var.

Dışişleri bakanımız sözlerine; “Almanya Doğu Akdeniz ve Ege’de önyargısız ve dengeli bir tutum benimsemeli, -PKK’nın artan eylemlerine ve İslam karşıtlığına yönelik önlem almalı” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Alman Dışişleri Bakanı Baerbock ile ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu mevkidaşına sert sözlerle yüklenirken “DAEŞ’le mücadele etmek istiyorsanız sahaya inersiniz.” ifadelerini kullandı. Almanya’nın Osman Kavala’yı fonladığını söyleyen Bakan Çavuşoğlu “Fonluyorsunuz çünkü kullanıyorsunuz” dedi. Almanya’nın haksıza haksız diyemediğini dile getiren Çavuşoğlu, Başkan Erdoğan’ın İran ziyaretine yönelik gelen eleştiriye yönelik “Kimseden icazet almak zorunda değiliz” dedi..

Vallahi muhteşem bir konuşma, şayet bizler Almanya ile çeşitli birlikteliğimiz ve ortaklığımız var ise, doğrular, doğru olan yerde konuşulmalı ki, ileride daha büyük sıkıntılar yaşanmasın.

Dışişleri Bakanı sayın Mevlüt Çavuşoğlu sözlerine;

NATO’da iki müttefik ülkeyiz. Almanya Türkiye’nin en büyük ticaret ortağı. 2021’de ticaret hacmimiz 41 milyar doları yakaladı. Bu yıl 45, 2023’te 50 milyar dolar ticaret hacmine ulaşabiliriz. Terörle mücadeleye ilişkin bugün kaygılarımızı kendilerine aktardık. Son dönemlerde listelerini verdim. Almanya’da PKK faaliyetlerinde artış görüyoruz. Sembol ve paçavraları ile birlikte. Savunma sanayide kısıtlama devam ediyor. Müttefiklik anlayışına uygun olmadığını ilettik. İkili meseleleri ve bölgesel konuları mekanizmalarla birlikte ele alabilmeliyiz. Türkiye AB ilişkileri de masada. Türkiye olarak siyasi engellerin kaldırılmasını istiyoruz. AB’nin somut adımlar atması gerekiyor. Vize serbestisinin hayata geçmesi bizim haklı taleplerimizdir. dedi.

Ve devamla; Bölgesel konular içinde Kıbrıs, Doğu Akdeniz, Suriye var. Tahran’daki toplantı hakkında da bilgi verdim. Doğu Akdeniz ve Ege konusunda dengeli tutum istiyoruz. Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi propagandasına alet olmaması gerekir. Son zamanlarda dengenin kaybolduğunu görüyoruz. İki tarafı dinlemek gerekiyor. AB üyesi diye bir tarafı doğru kabul edip diğer taraf Türkiye’nin söylediğini yanlış kabul etmek yakışmaz. Türkiye her türlü konuşmaktan yana. Avrupa’da ırkçılık ve İslam karşılığının artmasından endişe duyuyoruz. Bu konuda Almanya’yla işbirliğine hazırız. Avrupa’da ırkçılık ve İslam karşılığının artmasından endişe duyuyoruz. Bu konuda Almanya’yla işbirliğine hazırız.. dedi.

Dışişleri Bakanı sayın Mevlüt Çavuşoğlu’ndan Allah razı olsun. Doğru sözler doğru yerde mutlaka söylenmelidir.

Almanya Dışişleri Bakanı’da basın toplantısında çeşitli konulara değindi, yine lafları kıvırtarak söyledi

BAERBOCK: “TÜRKİYE’YE TEŞEKKÜR BORÇLUYUZ. Açık sözlü bir görüşmemiz oldu” diyen Baerbock, şunları söyledi; “Farklı görüşlere sahip olsak bile nezaketten ibaret olmayan sözler sorumlu bir politika yürüttüğümüzü gösteriyor. İki ülke ilişkileri özel öneme sahip. Yeni ortaklıklar çok önemli. Enerji ihtiyacı çok büyük. Paris İklim Anlaşması’nın onaylanması bizim için çok önemli. Suriyeli mültecilerle bir araya geleceğim. Türkiye’ye teşekkür borçluyuz. Bu kadar çok insanı kabul etmeniz çok etkileyici. 4 milyon mültecinin güvenle yaşamaları önemli. Biz de finansal olarak desteği sürdürmek istiyoruz. Yeni bir askeri çatışma insanlara acı yaratacaktır. İstikrarsızlık DAEŞ gibi örgütlere yarayacaktır” dedi.

Almanya ülkesinde her terör örgütünün ve PKK terör örgütünü her ne kadar “terör örgütü” listesine almış olsa da, PKK terör örgütü Almanya’da rahat yaşıyor ve faaliyetlerini rahatlıkla yapıyor, “PKK terör örgütünün bütün faaliyetlerini en kısa durduracağız” demesi gerekirken, yine işi DAEŞ terör örgütüne getirdi, DEAŞ terör örgütünün ABD ve bazı AB ülkeleri yaratıp el altından destekler, ABD ve Almanya DEAŞ terör örgütünü bahane ederek ülkeleri istila ediyorlar, destek veriyorlar, sonrada kendi ürettikleri DEAŞ terör  ile mücadele için PKK; PYD gibi terör örgütlerini kullanarak ülkelerde terör estiriyorlar, kaos çıkartıyorlar.

Dışişleri Bakanı sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nu dinlemeyenler, mutlaka kendisinin yaptığı basın toplantısını dinlemelidir.

Gerçek anlamda samimi Türk ve Müslüman iseniz, aynen bizler gibi sayın bakanın sözleri ile gurur duyarsınız!…

GÜÇLÜ ÜLKE TÜRKİYE’MİZ İLE GURUR DUYUYORUZ.

NEREDEN  NEREYE GELDİK? UNUTMAYALIM.

Şimdi birileri “Sirke Sarmusak” hesabını yaparak, ne yaptı Hükümet? dese de onları fazla gale almıyoruz!.

Türkiye dünden daha güçlüdür.

Türkiye emin adımlarla yoluna devam ediyor.

Günün Sözü; Allah’ım, bana ait olmayanın peşinden gitmeme ve beni sevmeyeni sevmeme izin verme.

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.