yesilniksar

GEZİ OLAYLARI!.

İstanbul’da başlayıp ülke geneline yayılması istenen “gezi” olaylarını tekrar  hatırlar olduk.

Cumhuriyetin 95. Yılını kutladık, bazen mutlu ve huzurlu, bazen hüzünlü bir şekilde.

Bir ülke 95. Kuruluş yılını  kutlarken ülkeyi ve milleti yönetmek isteyenler tarafından ayrımcılıklar, ayrışmalar halen devam ediyorsa burada çok düşünmek gerekir.

Cumhuriyetin 95. Yıl kutlamasını gerçekleştirdik, kutlamada o kadar çok dikkat çeken hususular var ki, hangisini yazsak bu ülkeyi yönetmeye talip olanların  yüzlerine bile bakmamak gerekir.

Cumhuriyetin 95. Kuruluş yılında sahte yüzler, sahte gülücükler ve sahte sözlerin havada uçuştuğunu görüyoruz, böyle bir kutlamanın ne anlamı olabilir?.

Cumhuriyetin 95. Yıl kutlamasında, Cumhuriyeti biz kurduk” diyen CHP nin tutumu bence çok irdelenmesi gereken bir husustur.

“Cumhuriyeti biz kurduk” diyen CHP Cumhur’un kazanımlarını inkar ederek nasıl bir kuruluş mücadelesine sahip çıkabilecektir.

Şunu kesin olarak bir kez daha ifade edelim ki, CHP yönetimleri söylemleri ile, eylemleri bir olmadığı müddetçe Türk milletinden seçim vizesi alması söz konusu olmayacaktır.

Cumhuriyetin 95. Yıl kutlaması ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yapmış olduğu İstanbul Hava Limanı Cumhuriyetin bir kazanımı değilmidir?.

600 yıllık Cihan İmparatorluğu yıkılmış, yerine genç Türkiye Cumhuriyeti kurulmuş, Cumhuriyeti yine Türk milleti kurduğu halde, siyaseten birileri; “Cumhuriyeti biz kurduk” diyerek bu ülke insanının beyinlerine 80 sene adeta şırınga ile enjekte edercesine “biz kurduk biz kurduk, Osmanlı yönetimi insanlara ihanet etti” dercesine bugünlere geldik!.

Sonuç?.

Cumhuriyetin 95. Yıl kutlamasını bile halk coşkusu ile kutlanamaması.

CHP artık; “Cumhuriyeti biz kurduk” sözlerinden vazgeçmelidir, konuştukça Türk milletinin tepkisini çekiyor, sandığa gömülmeye mahkum kalıyor.

Cumhuriyetin 95. Yıl kutlamasında CHP İstanbul’u asla yalnız bırakmaması gerekirdi, hatta CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul’daki kutlamalara tek başına değil, CHP milletvekillerinin tümü ve CHP yönetimleri ile birlikte katılmalı idi.

Cumhuriyetin 95. Yıl kutlaması ile birlikte İstanbul hava Limanının açılışı gerçekleşti, yapılan bu açılışta yine CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu ekibi ile birlikte açılışta olması gerekirdi, çünkü; “Cumhuriyeti biz kurduk” sözlerinin hayat bulması için, CHP nin gerçekten söylemleri ile eylemleri bir birini tutması için İstanbul Hava Limanının açılışında bulunmaları gerekirdi.

CHP gerçekten bu ülkenin kurucu siyasi partisi olduğunu halen iddia ediyorsa, Cumhuriyetin kazanımlarına katkı sağlamalıdır, sokak eylemcilerine sahip çıkmayı bırakıp gerçekten bu ülkenin ileri hedeflere gitmesi için mücadele etmeli mücadele yapanlara katkı sağlamalıdır.

29 Ekim 2018 tarihinde açılışı yapılan İstanbul Hava Limanı ülkemizin gurur kaynağıdır, peki bu önemli yapının ülkemizde yapılmaması için kimler eylem yapmıştı?. İstanbul da GEZİ Eylemcileri.

Sahi İstanbul’da yapılan “Gezi Eylemcilerini” unuttuk mu?, İstanbul’u yakıp yıkan milyarlarca TL lik devlete ve millete borç yükü bırakan eylemciler yıkıp yaktıkları şehirden sonra ne istemişlerdi?.

İstanbul gezi olaylarına karışan, sonra AK Parti Hükümetinin  Başbakan yardımcısı sayın Bülent Arınç ile görüşüp eylemlere son vereceklerini açıklayan “Taksim Platformu” sözcüleri bakalım Hükümetten nasıl talepte bulunmuşlar; 1- Göz altına alınanlar serbest bırakılsın, 2- 3. Köprü ihalesi iptal edilsin, 3- 3. Havalimanı ihalesi durdurulsun, 4- İstanbul, Ankara, Hatay valileri görevden alınsın, 5- kanal İstanbul projesinden vazgeçilsin, 6- Enerji santrallerinin yapımı durdurulsun” denmişti. Peki bu eylemcileri hangi siyasi parti desteklemişti? Cumhuriyeti biz kurduk” diyen CHP ve sayın genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu.

Ülkemizin neden kısa zamanlarda ileri hedeflere varamadığını bu düşünceler ortaya konunca anlaşılıyor.

Cumhuriyetin 95. Kuruluş yılında, “Cumhuriyeti biz kurduk” diyen CHP etkinliklerde ve ülkemizin en değerli eserinin açılışında yok, Cumhuriyetin en kıymetli kazanımları içinde yer alan 3. Havalimanının yapılmaması için İstanbul’u yakıp yıkmaya çalışan “Taksim Platformu” eylemcileri daha İstanbul’da Havalimanı yapılmasın” diyor, bu eylemcilere CHP genel başkanı ve sözcüleri sahip çıkıyor!. Bu nasıl Cumhuriyete sahip çıkmaktır?

CHP 94. Kuruluş yılını kutladı, AK Parti 16. Kuruluş yılını kutladı, CHP bu ülke insanına yapılan çok kıymetli eserlerin yapılmasını protesto edenlere destek verdi, AK Parti bu ülkeye ihanet edenleri bazen hoş görü içinde karşıladı, eylemcilere rağmen bu ülkeye ve insanına hizmet yaptı.

Türkiye Cumhuriyetinin değerlerine sahip çıkmak sözle olmuyor, sözler eyleme geçince anlam kazanır.

İstanbul’u yakıp yıkmak isteyenler eylemlerine son vermek için ne istemişler?. “1- Göz altına alınanlar serbest bırakılsın,” hadi diyelim bu gösteriler masum başlamıştı araya hainler girdi devlet ve millet zarar gördü, ölüm olayı olmadığı müddetçe devletimiz bazı eylemleri hoş gördü tutuklananları serbest bırakmış olsa dahi diğer maddelere bakalım. “3. Köprü ihalesi iptal edilsin” bu köprü yapılmasa kimler ne kazanacaktı?, köprü yapıldı kimlere hizmet veriyor peki?, tüm insanlara ve hatta eylem yaparak “köprü yapılmasın” diyenlere de hizmet veriyor, burada şunu ifade etmekte fayda vardır, terör örgütleri yokluklar adına halkı kandırmak isterler, insanlara ve şehirlere gelen hizmetlerin yapılmasını istemezler, hizmet yapılması için mücadele yapılmayıp “hizmet yapılmasın” diyenler bu ülkeye her zaman ihanet edenlerdir.

Peki eylemciler başka ne istemişler;  “3. Havalimanı ihalesi durdurulsun” demişlerdi, peki 3. Havalimanı denen havalimanı yapıldı ismi de İstanbul havalimanı oldu, böyle değerli bir eser Cumhuriyetn95. Yıl armağanı olarak Türk milletine sunuldu, kim bu ülkenin ileri hedeflere gitmesini istiyor?, kimler istemiyor?, işte CHP ile Türk milletini anlaşamadığı en önemli hususlardan birisi budur. Başka ne deişlerdi; İstanbul, Ankara, Hatay valileri görevden alınsın” demişler, eylemcilere karşı gerekli tedbirleri alan valiler ve yetkililer eylemciler tarafından sevilmez, bu düşünceler her eylem sonunda ortaya çıkar, keşke olaylar valilerin görevden alınması ile ilgili olsa, ama hiçbir zaman olmadı. Başka hani madde?; “Kanal İstanbul projesinden vazgeçilsin” işte ihanetin en önemli isteklerinden bir tanesi daha, ülkemizin ekonomisi bakımından ve denizlerin kuşatılmasının önü açılması bakımından önemli bir projenin yapılmaması isteniyor, inşallah Kanal İstanbul projesi en kısa zamanda hayat bulur, mesela 2023 yılında da Kanal İstanbul projesinin açılışı gerçekleşmiş olsa, Türkiye Cumhuriyetinin kuşatılmışlığı azalır, daha güçlü bir Türkiye olma yolunda dev adımlarla ilerlemiş olur. 6 isteğin sonuncusu ise; “Enerji santrallerinin yapımı durdurulsun” ne kadar ilginç bir istek değil mi?, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları artık mağarada yaşaması istenir, bu isteği yapanlara İstanbul’un en çok enerji tüketen semtlerindeki insanlar deste vermişti, lük hayat yaşayan gece pırıl pırıl yanan ışıklar altında gece eğlenceleri yapan, Etiler vs semtlerinde yaşayanlar “Taksim platformu” eylemcilerine sandıklarda oy vermişlerdi, buna ne demek gerekir?.

AK parti Hükümeti şunu yapmalıdır; İstanbul Etiler ve benzeri yerleşim yerlerindeki ışıkları 1 hafta kapatmalı, o bölgede “Taksim platformuna”  destek verenler ve o düşünceye sahip siyasi partililere Enerjisiz nasıl yaşanır? Onu göstermesi gerekir!.

Günün Sözü: İSTANBUL HAVALİMANI KUTLU OLSUN

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.