yesilniksar

GERÇEKTEN AK PARTİLİ OLMAK!

Siyasi partiler halka hizmet yapmak için bir araçtır, bir hizmetin yapılması yapacak kişiye bağlıdır.

Ülkemiz sıkıntılı günlerden geçiyor, çok şükür yönetim zafiyeti veya siyasi istikrarsızlık yok ama ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar bir tülü bitmiyor.

Yazımızın başlığında; “GERÇEKTEN AK PARTİLİ OLMAK” diye başladık, çünkü bugün ülkemizi yöneten AK Parti iktidarıdır, dolayısı ile sıkıntılı süreçlerden geçtiğimiz bu günlerde kimin dost, kimin düşman, kimin ülkesini ve milletini sevip sevmediğinin bir ölçüsü olarak görme şansımız vardır.

Siyasi partilerin içinde kimlerin bulunduğu partiye karşı samimi ve dürüst olup olmadığını öğrenmek içinde bazen yaşanan olaylar bir ölçü olarak ortaya çıkıyor.

ABD’nin ülkemiz üzerine oynadığı oyunlar açık ve net ortadadır, ABD başkanı Trump ve yardımcısı ülkemiz üzerinde oynadığı kirli oyunu alenen ortaya koymuş, ihanetlerine devam ediyor, sözde müttefik, sözde stratejik ortak ama böyle ortaklığa lanet olsun.

ABD’nin ülkemiz üzerine oynadığı oyunları biliyor ve görüyoruz, ondan ne ortak olur ne de müttefik lakin ülkeler arasında yapılan anlaşmaları bir anda yok saymak mümkün olmuyor. Bu nedenle ABD ile olan ortaklıklar gideceği yere kadar gidecek, sonrasına devletimizi yönetenler hesap edecektir.

Yaşanan sıkıntılı günlerde, kimlerin devletine ve milletine karşı samimi olup olmadığı önemlidir. Yaşadığımız bu günlerde samimiyet ölçüsü ortaya çıkıyor.

Bizlerin yazdığı her yazının bir hedefi vardır, hedefsiz asla bir yazıyı kaleme almamız söz konusu değildir. Yazdığımız yazılarda bazen çok net ifadeler kullanırız, bazen dolaylı yoldan sonuca gideriz.

ABD’nin ülkemiz üzerine oynadığı oyunları görmemek ve ülkemiz insanına yapılan zulmü anlamamak sanırım en büyük hata olur.

Dedik ya bu günler samimiyet ölçüsü bakımından önemli günler.

Dün bir yazıyı kaleme almış idim; “10 Eylül İntiharı Önleme Günü”  idi bu konuda Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün hazırlamış olduğu kısa çalışmadan örnekler vermiştim. Bu örnekler içinde; “Öfkeli davranışlar sergiliyor veya intikam duygularından bahsediyorsa” diye bir madde var, bu madde ilgimi çekti bugün buraya tekrardan yayınlama ihtiyacı duydum.

Bazen pek çok neden ve niçinler üst üste gelirmiş, sanırım bizde de öyle oluyor.

Yukarıda ifade ettiğimiz gibi bir insanı tanımak için zor günlerde verdiği sınava bağlı, yaşadığımız zor günlerdeki sınavı başarı ile vermeye çalışan belediye başkanları ve ticaret erbapları ile zor günlerde çıkarları için ceplerine çalışanları görme imkânı buluyoruz.

Ülkemiz üzerine oynanan “Döviz oyunları keşke olmasa idi.” diye düşündük, sonra da; “BİR MUSİBET BİN NASİHATTEN İYİDİR” sözü aklımıza geldi onun için bazen bazı sıkıntıları yaşamak ilerleyen zamanlardaki pek çok sıkıntının ortadan kalkmasına neden olabilir dedik.

Ülkemiz bazı ihanet içindeki devletlerin baskısı ile her alanda çökertilmek istendiğini bilmeyen kalmadığına göre, yaşanan sıkıntıları el birliği ile ortadan kaldırmak bizlerin görevidir, yetkililerin görevleridir, ülkesini ve milletini seven insanların görevidir. Bu insanlar içinde Ankara Belediye Başkanı Doç. Dr. Sayın Mustafa Tuna bulunmaktadır. Sayın Tuna insanların ekonomik krizden daha az etkilenmesi için her gün ev ve işyerlerinde kullanılan su fiyatlarını %17 indirim yaparak bir destek sağlamıştır. Bu desteklerin devam edeceğini de ifade etmiştir.

Ankara Belediye Başkanı Sayın Tuna; “Belediye Meclisimiz su fiyatlarında %17 indirim yapılmasını tüm partilerin oy birliği ile kabul etti. 17 Eylül’den itibaren geçerli olacağını belirttiğimiz su indirimi tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun. Dış ekonomik oyunlara karşı üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.

Ankara Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna”

Bizler Ankara’da oturmuyoruz ama ülkemin faydasına çalışan kimler var ise onu anlamak ve anlatmak görevimizdir. Sayın Ankara Belediye Başkanı AK Partiden seçilen bir Belediye Başkanıdır. Hem ülke insanına hizmet yapıyor, hem de zor günlerde AK parti iktidarının sıkıntılarına katkı sağlayıp halkın rahat yaşamasını ve halkın tepkisinin düşmesine katkı sağlıyor. Bu küçük örnek insanların bir partideki samimiyetini gösterir mi, bizce gösterir. İşin küçüklüğü değil, halkın tepkisinin aşağıya düşmesi için psikoloji önemli bir katkıdır.

Ankara Belediye Başkanı ev ve işyerlerinde suların fiyatını düşürürken, Niksar Belediyesi kendi tesisinde ürettiği su fiyatlarına her gün zam üstüne zam yapıyor, gerekçe ne imiş? “Sosyal medyada suyumuzu karalayacak ve artan döviz kurlarından dolayı işletmemizi “fırsatçılık” ile suçlayan yorumlar bizleri ziyadesiyle üzmüştür.

Bu konuyla alakalı öncelikle bilinmesini isteriz ki, Ayvaz Suyu bizim markamız, Ayvaz İşletmemiz de Niksar halkının kendi öz sermayesidir.” Sözlerini Niksar Belediyesi yetkilileri ifade ediyor. Niksar Belediyesi AK partiden seçilen bir belediye başkanı ve ekibinden oluşuyor.

Niksar Belediyesine ait olan su işletmesinde çeşitli su üretimi vardır. Bardak su üretimi, 0.5 pet, 1.5 litre pet şişe, 5 litrelik pet şişe, 10 litrelik dönüşümsüz pet ve 10 litrelik dönüşümlü petler üretilmektedir.

Niksar’da aldığımız damacana 6 ay önce 5 TL den idi, şimdi damacana yani geri dönüşümlü olan 10 TL, ay içinde damacanaları vatandaş tarafından alınan sular %100 zamlı hale geldi. Gerekçe ne imiş, artan döviz fiyatları! Tamam da kardeşim, damacana malzemesinin parasını bizler satıcıya peşin ödedik, içindeki su nasıl oluyor da artan dövizden etkileniyor?

Samimi olan, gerçekten devletini ve milletini seven idareciler önüne gelen olumsuzlukları fırsatçılık olarak görmez. İyi bir yönetici, vatan ve milletini seven idareciler, halk üzerinde oluşturulmaya çalışılan olumsuzlukları bertaraf etmek için çalışır, fedakârlık yapar, bulunduğu kurum hizmetlerini halka hep olumlu olarak yansıtmayı sağlar.

Niksar Belediyesi hiç bir işletmede yaşanmayan şekilde kendi ürettiği su fiyatlarında her gün fiyat ayarlamasını yaptığını görüyoruz.  Dövizdeki fiyat artışları her gün fiyatların oynamasına neden olamaz! Kaldı ki alınan malzemeler günlük de alınmaz. Bir işletme belediyenin işlettiği su fabrikasında ciddi bir ham madde stoku olması gerekir, günlük ve haftalık alınan hammadde ile işletme yapanlar sağlıklı bir işletme olarak görülmez.

Niksar Belediyesi işletmesi bizler için önemli bir tesistir. Bizler suyumuza her zaman sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz. Bizlerin veya başka insanların su fiyat artışları suyun kalitesine asla olmamıştır, insanların tepkisi günü birlik fiyat artışınadır.

Niksar Belediyesi günü birlik su fiyat ayarlaması yaparak kimlere hizmet vermeye çalışıyor, bu sorununda cevabı verilmelidir.

Herhangi bir işletme özellikle sıcakların çok aşırı olduğu bir zamanda hammadde stoku ile çalışmalıdır. Tek vardiya çalışan bir işletme gerek görüldüğünde 3 vardiyada çalışacak ve halka hizmet üretecek şekilde planlanmalı ki işletme daha karlı ve verimli hale gelsin.

Gerçekten sağlıklı ticaret yapan işletmeler günü birlik ürünlerine zam uygulaması yapmaz, yapamaz. O işletmeye hiçbir zaman güven duyulmaz, bu konulara da dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatıyoruz.

Biz partici değiliz, var olan gerçekleri ortaya koyduk takdir siyaseti temsil edenlerde ve halkımızdadır.

Günün Sözü: ALLAH FIRSATÇILIK YAPANLARA FIRSAT VERMESİN.

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.