Cemalettin Bilgin

EZİLENLERİN UMUDU!

EZİLEN ÜLKELERİN VE MİLLETLERİN UMUDU TÜRKİYE.

Dünyada mazlum ülkelerin umudu Türkiye Cumhuriyeti Devletidir.

Türkiye güçlendikçe, çeşitli oyunlara maruz kalsa da, dünya ki bütün mazlum milletlerin umudur yine Türkiye olarak ortaya çıkmıştır.

Ukrayna-Rusya savaşını başta ABD ve bazı AB ülkeleri çıkartarak binlerce insanın ölümüne neden olurken. Türkiye Cumhuriyeti devleti ve  Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan Ukrayna-Rusya savaşının sona ermesi için yoğun çaba harcıyor.

Ülkemize yapılan onlarca saldırı karşısında ülkemiz ve sayın Cumhurbaşkanımız dünyada mazlum milletlerinin umudu olabiliyorsa Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlüdür, sayın Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan dünyada en güvenilir Devlet başkanı olduğunu göstermektedir.

EZİLENLERİN UMUDU TÜRKİYE CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANI SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞANDIR, BU DÜNYADA VAR OLAN BİR GERÇEKTİR.

Ukrayna halkı Rusya bombalarına karşı mücadele derken, kan dökerken, hayatta kalma mücadelesi verirken, Ukrayna halkı ülkesinde Rusya’yı protesto ederken, savaşın sona ermesi için “Recep  Tayyip Erdoğan” sloganı atarak, Cumhurbaşkanımızdan beklentilerini dünya TV lerinin karşısında haykırırken ve Ukrayna Ordusunun korosu ile Ramazan Bayramına jest olarak İlahileri okumaları Türk milleti olarak gurur duyacağımız anlardır.

Ülkemizde bir avuç azınlığın sürekli Cumhurbaşkanımızı kötülemek isteği, bir gün kursaklarında takılı kalacaklardır, ama son pişmanlık fayda etmeyecektir.

Dünü bugünkü genç nesil bilmiyor, bilenlerin bir kısmı da unutuyor, bilerek inkar edenleri saymıyoruz!…

Dünya milletleri ülkemize gıpta ile bakarken, mazlum illetlerin umudu Türkiye Cumhurbaşkanı olurken, bir kısım inkarcılar ülkemizi ve hizmet yapanları karalamaya devam ediyor.

Ne ilginçtir ki. İP’li Müsavat Dervişoğlu, İzmirde yaptığı bir konuşmada;  “MHP’ye verilen oylar AKP’ye verilmiş sayılır” diyor. Bu mantığa göre İP’e verilen oylar da HDP’ye verilmiş sayılır.

Bu milletvekili sözde eski Ülkücü imiş!.

Bir samimi Ülkücü asla  “MHP’ye verilen oylar AKP’ye verilmiş sayılır” demez, diyemez, dememelidir!…

MHP ye verilen oylar, Türkiye Cumhuriyetini ilelebet payidar olması için verilen oyardır.

MHP ye verilen oylar, Türk milliyetçiliğinin ilelebet varlığı için verilen oylardır.

MHP ye verilen oylar, Vatan ve Millet sevdası ile yanıp tutuşan vatan sevdalıları için verilen oylardır.

MHP ye verilen oylar, binlerce şehidimizin ruhlarının incinmemesi için verilen oylardır, bu duyguları sözde Milliyetçi ve Ülkücü olduklarını iddia edenler anlayamazlar!…..

MHP nin en büyük sıkıntılarından birisi, belli odaklar tarafından MHP içine sızdırılıp yakalarına “ülkücü- milliyetçi” etiketi yapıştıranlardır!…

MHP ye oy verenler, bu kutlu dava içinde kalanlar, hizmet ettiğini gösterişli olarak etrafa gösterenler, MHP ye kötülük yapmak isteyenlerden daha kötü algı yaratanlardır.

Samimi gerçek vatan sevdalıları MHP ye oy verdiği için asla pişmanlık duymazlar.

Samimi gerçek vatan sevdalıları ve Ülkücüler,  MHP’den ayrılmış olsalar bile asla MHP aleyhine kötü söz söylemezler,

çünkü; MHP bir dava partisidir, vatan sevdası çekenlerin okuludur.

MHP ye oy verdiğini ve hizmet ettiğini söyledikten sonra, MHP den ayrılıp MHP aleyhine konuşanlar MHP içine kaldıklarında da zaten MHP li değillermiş zaten Ülkücü asla olamamıştırlar.

İP’li Müsavat Dervişoğlu, “MHP’ye verilen oylar AKP’ye verilmiş sayılır” diyor ya, aslında MHP ye oy verenlerin vatan aşkı ile oy verdiğini söyleyip, İP’e oy verenler gelecek seçimde HDP ye oy vermiş sayılacaktır” demiş olsa Türk milletini gözünde büyüyecek, gerçek vatan sevdalısı olduğunu ortaya koymuş olur idi, sanırım sözleri söylerken yanlış ifade kullanmış olduğunu düşünüyorum.

İşin garip tarafı şudur, MHP den ayrılan bir avuç sözde Ülkücü ve Milliyetçiler, bugüne adar ne kadar samimiyetsiz olduklarını ortaya koymuş oluyorlar.

HP den ayrılmak kıyametin sonu değildi, olmayacaktır da ama, neden halen “ben eski MHP liyim, Ülkücüyüm” diyor ki?

Bir insan daha önce MHP liydim, Ülkücüyüm” diyorsa biliniz ki bu kişiler asla Ülkücü olamamışlar, belli hedeflere ulaşmak için HP ve Ülkücülüğü basamak olarak kullanıp makamlara gelmek için o kutsal davanın içinde gözükmüşler.

Kem-küm etmeye gerek yok, MHP ye oy verenler Ülke sevdası için oy verir.

İP’e oy verenler ülkemizi 40 yıldır bölüp parçalamak isteyen HDP ye dolayısı ile onun desteklediği PKK ya oy vermiş olur!…

Bu sözler çok iddialı sözlerdir, iş olsun diye de söylemiyoruz.

Her şey açık ve net ortada iken.

Yani İP, CHP ile seçim ittifakında yer alıyor ise, CHP de yine HDP ile seçim ittifakı kurarak 2023 seçimlerine hazırlanıyor ise,

İP’in; “biz HDP ile seçim ittifakı kurmadık kurmayız da” demelerinin bir anlamı olmayacaktır.

HDP halen PKK yı savunuyor ve PKK’nın  terör örgütü olduğunu söylemiyorsa, HDP ile ortaklık ne için yapılırsa yapılsın her kapı PKK terör örgütüne açılır!.

CHP genel başkanının aklı halen 2002 öncesinde yapılan siyasi yapılanmada kalmış olmalı ki, bugünkü teknoloji ve haberleşmenin farkına varamaması bile CHP için düşündürücüdür!…

CHP Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucu partisi olmasına rağmen, ne yazık ki, kurulan Türkiye Cumhur,yeti devletini yıkmak isteyen terör örgütü PKK yı destekleyen HDP ile çeşitli siyasi birliktelik sağlayarak gerçek vatan sever CHP lilere en büyük kötülüğü yapmaktadır.

Gerçek CHP liler asla kurdukları Cumhuriyeti yıkmak isteyen hiçbir kişi ve kuruluş ile bir ortaklığı kabul edemez, etmemelidirde!…

EZİLEN  MİLLETLERİN TEK UMUDU, İLK ÖNCE CENABI ALLAH, DAHA SONRA TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ VE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞANDIR.

Günün Sözü; Gönül evini temiz tut, yâr gelince utanmayasın.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.