Ana Muhalefet Partisi ve küçük bir iki parti Hükümetin istifa etmesini ve “erken seçim yapılsın” istekleri karşısında şaşkınlık yaşamamak mümkün değil.

Dünyada var olan ekonomik kriz ülkemizde de olduğuna göre ve bunu ekonomik sıkıntıları bahane edip hükümeti başarısızlıkla suçlayan muhalefet partileri gerçekten bu milletin faydasına olan bir istekdemi bulunuyor? Yoksa var olan sıkıntılardan faydalanıp ülkede kaos çıkartmak mı istiyor?

Muhalefet partilerinin seçimlerden hemen sonra; “bu seçim doğru yapılmadı, seçimin yenilenmesini istiyoruz” demeleri ülkemizde normal hale geldi, %52 lik bir oy alarak seçimlerde galip gelen Hükümetin yeniden seçim yapmasını istemek muhalefet partileri tarafından yine normal karşılama mümkün, çünkü onların kaybedecek bir şeyleri yok!.

Neden mi? kazanamayacaklarını bildikleri, meydanlardaki heyecanla “acaba yeni bir şey tutturabilirmiyiz?” düşüncesinden hareket ediyorlar.

Bugün bir değil, 10 seçim yapılsa ülkemizdeki Hükümetin durumunun değişmesi söz konusu bile olmayacaktır.

Yine seçimler yapılsa Cumhur İttifakını oluşturan partiler Cumhurbaşkanlığını kazanacak, TBMM deki çoğunluk yine Cumhur İttifakının olacaktır.

Seçim olunca ne olacak?

Bu sorunun cevabını ana muhalefetten almak mümkün mü?. Değil tabiki.

Muhalefet partileri erken seçimin yapılmasındaki düşünceleri; Hükümet devleti iyi yönetemiyor” düşüncesinden hareket ediyor.

Peki bu Hükümet bu ülkeyi iyi yönetemiyorsa, eskinin ekonomiden sorumlu bakanı ve bugün DEVA Partisi genel başkanı olan Ali Babacan’ın şu sözleri neyin nesi? “halkımız Zengin ve güçlü devletin imkanlarından daha çok faydalanacak”.

Allah Allah biz yanlış mı duyuyoruz, eski Ekonomiden sorumlu devlet bakanı “Zengin ve güçlü devletin imkanlarından daha çok faydalanacak” diyerek partilileri karşısında konuşuyor.

Peki bu ülke “zengin ve güçlü” ise hani Devlet batmış idi?, hani hükümet başarısızdı?.

Ekonomiden sorumlu eski devlet bakanı bu sözleri söyleyince başta Ana Muhalefet partileri liderleri yalan konuşmuş olmuyor mu?.

Devleti batırmış bir Hükümetten neden Hükümeti devir almak için olağan üstü gayreti başta Ana Muhalefet partisi istiyor?

Devam Partisi genel başkanı Ali Babacan sözlerine devamla şunları söylüyor; “Buradan Sayın Erdoğan’a şu güzel haberi vermek istiyorum: Siz gidince bu ülkeye eşitlik gelecek, adalet gelecek, özgürlük gelecek, zenginlik gelecek.”

Ve ekliyor; “halkımız zengin ve güçlü devletin imkanlarından daha çok faydalanacak” diyor.

Demek oluyor ki;  “Türkiye Zengin ve Güçlüdür” bu güçlü ülkenin varlığını bilenler, daha çok Hükümeti istifaya zorlamaya çalışan ana muhalefet partisi ve yandaşlarıdır.

Evet; Deva partisi genel başkanı Ali Babacan doğru söylemiş “Zengin ve güçlü devletin imkanlarından daha çok faydalanacak” olan Türk milleti biraz sabırlı olur ise, ülkemiz üzerine oynanan oyunlar yakında son bulacak, 2023 seçimlerine kadar Karadeniz’de ve Akdeniz’de bulunan Doğalgaz ev Petrol kaynakları halkın emrine sunulacak, Güneydoğuda terör son bulduğunda bölgedeki yer altın zenginlikler ortaya çıkacak ve Türk halkı daha müreffeh, daha mutlu hayat sürecektir.

Deva Partisi genel başkanı gerçekleri söylerken, birazda inkarcılık ederek halkın kandırmaya devam ediyor.

bugün ülkemiz Zengin ve güçlü ise Cumhur İttifakını oluşturan partilerin sayesinde ve  bu ittifakı destekleyen Türk milletini sayesindedir.

Türk halkı olarak Cumhur İttifakını oluşturan siyasi parti liderlerine inandık ve onlara oy verdik, onlar bu ülkeyi güzel yönetsin, ülkemizin menfaatlerini her yerde ve zamanda korusun değerlendirsin” diyerek oy verdiğimiz Hükümet inşallah 2023 seçimlerinden önce yaşanan sıkıntıların giderilmesini sağlayacaktır.

Mademki bu ülke “Zengin ve güçlü” o zaman bu güçlü yapının halka bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada yansıtılması için Cumhur İttifakını oluşturan partiler ve liderler sağlayacaktır.

Evet; ülkemizde ekonomik sıkıntılar vardır, bu sıkıntıların nedenleri ülkemizdeki kötü yönetim değil, dünyada var olan ekonomik sıkıntılar ve bu sıkıntıları bahane ederek ülkemizi yıkmaya çalışan içerdeki iş birlikçileridir.

Tabi ki yönetim zafiyetleri de olabilir bu zafiyetler hükümetin kısa zamanda istifa edip, seçimlere gitme nedeni olamaz!.

Ana Muhalefet partisi seçim istedi diye, Cumhur İttifakını oluşturan partiler tabiki seçime gitmeyecektir.

Hükümeti oluşturan Cumhur İttifakı ana muhalefetin sözleri üzerine seçimlere gitse halka ne anlatacak?

Hükümet seçimlere giderek halkımıza şunlarımı söyleyecek; “ana muhalefet partisi ve yandaşları seçim istedi, bizde seçim yaptık” mı diyecek.

Hükümet böyle bir ifadeyi kullanmayacaktır amma, kullanırsa o zaman bizlerde şunu söyleyeceğiz, beceriksiz bir muhalefetin sözleri üzerine sizler seçimlere gittiniz, vatandaşın ekonomik sıkıntısı devam ederken, ülkede seçimlerin yapılması için ciddi ekonomik paralar harcadınız hazinden seçimler için ciddi oraların harcanmasına neden oldunuz, o zaman size KIRMIZI KART gösteriyoruz” deriz!…

Hükümet çözüm merkezidir, varsa bir sıkıntı veya hata onun çözülmesini sağlarlar, seçimlere gidilecekse ülkemizdeki sıkıntılar çözüldükten sonra gidilmesi gerekir.

ŞEYTAN AYRINTIDA GİZLİDİR sözünü dikkatlice kullanmaya özen gösteririm. Ana muhalefet partileri eski ekonomiden sorumlu Ali babacanla ortak hareket etmektedir, o zaman Ali Babacan ülkemizin güçlü ve zengin olduğunu seçmenlerine anlatırken bir gerçeği de ortaya koymuş oluyor, ülkemizin geleceği aydınlıktır, güçlenerek 2023 seçimlerine doğru yol alacaktır.

Seçimlerin yapılmasını isteyenler bugün Türk halkının faydasını istemeyenlerdir, yangın varken evin içine benzin dökmek, evin tamamen yanmasını sağlamaktır.

Yangının sönmesini beklemek ve sönmesi için destek vermek samimi olan komşuların güzel tarafıdır, yangının devam etmesini istemek ve sağlamak kötü komşuların düşüncesidir.

Gazeteci Küçükkaya CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğluna soruyor; “Cumhurbaşkanı olursanız doları nasıl düşüreceksiniz? Kılıçdaroğlu; “Güven vererek” diyor!…

O zaman bizde vatandaş olarak soralım; “Kime Güvence vererek?”

Bugün seçim isteyerek sıkıntıların büyümesini sağlamak ülkemizi ABDE NİN MANDA YÖNETİMİNE TABİ TUTMAKTIR.

Günün Sözü; “ŞEYTAN AYRINTIDA GİZLİDİR”