Ülkemiz inşallah emin adımlarla ileri hedeflere ilerliyor.

İçimizdeki şerler biraz suskun olsalar, bu ülke daha sağlıklı büyüyecek ama, içimizdeki şerler bir türlü susmayınca yapılan çalışmaları halkımız tam olarak anlayamıyor.

Ülkemiz her alanda ileri hamleler yapıyor.

Korona19 virüsü dolayısı ile ülke ekonomileri sıkıntı yaşarken, doğal olarak bizim ülkemizde sıkıntılar yaşıyor, böyle bir virüs karşısında ekonomisi etkilenmeyen hiçbir ülke yoktur ve ekonomisi en güçlü ülke olarak bilinen ülkeler bile sarsılmaya devam ediyor.

Dünyada ve ülkemizde var olan Korona19 virüsünün açmış olduğu maddi ve manevi tahribatlara rağmen ülkemiz çok şükür her alanda sıkıntılardan kurtulmak için yoğun bir çalışma içinde.

Korona19 virüsü ile mücadele ederken, diğer taraftan devlet yetkililerimiz ülkemizin ekonomisine önemli katkılar sağlayacak çalışmalara devam ediyor.

Ülkemiz bugün 7 Düvelle mücadele yapıyor, hatta savaşıyorken diğer taraftan ülkemizin hak ve menfaatlerini koruyarak Karadeniz de ve Doğu Akdeniz de Gemilerimizle Denizlerde arama yapması ve Karadeniz de bulunan ilk Doğal gazdan sonra 2. Müjdenin Cumartesi günü Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ikinci müjdenin yapılacak olması gurur vesilesidir.

Her ülke her türlü sıkıntıları karşılamak üzere kendisini hazırlar, lakin 2020 yılı ülkemiz için zorlu bir yıl oldu ve olmaya da devam ediyor.

2020 yılında yaşanan talihsizlikler yanında Doğal Gazın Karadeniz de bulunması, 2. Hatta 3-4-5 inci müjdelerin devam edeceğini öğrenmemizden mutluluk duyuyoruz.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan;  “Cumartesi günü Fatih sondaj gemimize giderek hem çalışmaları bizzat yerinde görecek hem de yeni rezerv miktarını açıklayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan daha önce Karadeniz de çıkan Doğal Gazın müjdesini verdiğinde bizler ülke insanı olarak çok heyecanlanmıştık, hem Yerli ve Milli çalışmalarla önemli bir kaynağa ulaşmanın mutluluğu hem de ülke olarak, enerjide daha bağımsız ülke olma yolunda önemli bir kaynak sahibi olduğumuz için.

Karadeniz de bulunan Doğal gazdan bizler çok mutlu olmuştuk ama, ülkemizde yaşayıp mutlu olmayan ve üzülen bir avuç insanında olduğunu gördük.

Bugüne kadar yer altı zenginliklerimize tam hakim olamadığımız halde üzülmemiz gerekir, bulununca da mutlu olmamız gerekirken, ne yazık ki bazı siyasetçiler ve bu ülkenin ekmeğini yiyen, suyunu içen insanların üzüntülerini görünce şaşırıyoruz, hemen zıplıyor; “ne zaman halka vereceksiniz?, kaç Tl den halka vereceksiniz?, abartılacak kadar önemli bir miktar değil!.” gibi, ülke menfaatlerini küçük siyasi çıkarlar için kötüleyenlere ne demek gerekir?, onları Allah’a havale ediyoruz.

Yeni Enerji kaynaklarının bulunması ile birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı sayın Fatih Dönmez, “Oruç Reis Araştırma Gemimiz faaliyet göstereceği lokasyona vardı. 10 kilometre uzunluğundaki sismik kabloları deniz tabanına sermeye başladı. Dün teste başladı ve bugün ilk sismik okumaları almaya başlayacağız.” dedi.

Bu haberden rahatsız olan Yunanlıları anlarız, Ermenileri anlarız, ülkemizin büyümesini gelişmesini anlarızda, memleketimizin insanı olduğunu söyleyenlerin üzüntüsünü görünce onları anlamakta zorluk çekiyoruz.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı sayın Fatih Dönmez; Oruç Reis sismik araştırma gemimizin bakım çalışmaları tamamlandı. Gemimiz, Akdeniz’in röntgenini çekmek için demir aldı. Araştırmaya, kazmaya ve haklarımızı korumaya devam edeceğiz. Varsa, mutlaka bulacağız” dedi, bu habere sevinmeyen içimizdeki küçük beyinlilere ne denebilir?; “küçük beyinler kendi çıkarlarını düşünür” onlar için Vatan ve Bayrak aşkı sözde vardır, özde ve uygulamada onları göremezsiniz, görürseniz de sizleri aldatmak için görüntü verirler!.

Bakınız ülkemizin gelişmesini istemeyen dost gibi gözüken ülkeler, bazen yurdumuza geldiklerinde, çoğu zaman yurt dışında ülkemizin gelişmemesi için yapılan çalışmaları engellemek için her kötülüğü yapıyorlar.

Dost dediğimiz ülkeler, bizim 40 yılı geçen zamanda terörle yaptığımız mücadeleyi engelliyorsa buna “dostluk” denirmi?, dost gibi gözüken düşmanlar karşısında güçlü olmak istiyorsak, YERLİ VE MİLLİ her şeyimize sahip çıkmalıyız.

YERLİ VE MİLLİ  deyince aklıma ETİ BOR ürünleri geldi.

ETİ BOR’UN bütün ürünlerini buldukça kullanıyoruz, evimizde ETİ MATİK ürünü dışında asla başka temizlik malzemesi giremez.

El dezenfekteni içinde ETİ MADEN’İN BOREL El dezenfektenini kullanıyorum, bizim için YERLİ VE MİLLİ ürünlerin önceliği vardır, bunları yaparken yabancı düşmanı da değiliz, kendi malımıza, kendi Milli değerlerimize sahip çıkmak zorundayız.

YERLİ VE MİLLİ ürünleri konuşurken, değerli bir insanımız; Cemalettin bey ETİ BOR, ETİ MADEN ürünlerini savunuyorsun ama YERLİ VE MİLLİ ürünleri üreten ETİ BOR ve ETİ MADEN, ETİ MATİK ürünlerinde çalışan personelin hakkında davalar açıldığını biliyormusun?” dedi, sözler üzerine şaşkınlık yaşadım.

Ülkemin değerine değer katan BOR MADENLERİNİ ham madde olarak yurt dışına satılmaktan kurtaran ve  BOR MADENİNDEN YERLİ VE MİLLİ ÜRÜNLER ÜRETEN insanlarımıza çeşitli iftiralar atarak mahkemelerde sürünmelerini sağlayan her kimse, bu millete karşı en büyük kötülüğü yapanlardır!.

Ülkenin bir köşesinde bizi gibi sıradan insanlar, ülkemizin en değerli kaynaklarından birisi olan BOR MADENİ ile yapılan her ürünü, kullanarak küçükte olsa katkı sağlamaya çalışırken, ülkemizin makamlarında oturanlar ve ekmeğini yiyenlerin, YERLİ VE MİLLİ ÜRÜN üreten insanlarımıza karşı baskı ve zulüm yapıyorlarsa, yapanlara göz yumuluyorsa, bu yapılan haksızlığı Türk Milletinin mutlaka bilmesi gerekir!.

Bakınız YERLİ VE MİLLİ İHALAR VE SİHALARIN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU, ÜRETİLMESİNDEN RAHATSIZLIK DUYANLARIN OLDUĞUNU UNUTMAYALIM.

France24 Kanalı muhabirine konuşan İlham Aliyev, bakın neler söylüyor;

Sunucu; “Kaç tane Türk İHA’nız var?”

İlham Aliyev; “Yeteri kadar… Hedeflerimizi gerçekleştirmek adına, bu size açıklamayı tercih etmeyeceğim bir bilgi”.

Sunucu; “Peki, onlar bu savaşta fark yaratıyor mu?”.

İlham Aliyev; “Tabi ki, onlar çok gelişmiş modern silahlar. Size şunu söyleyebilirim ki; sadece Türkiye’den aldığımız İHA’larla Ermenistan ordusuna ait, değeri 1 milyar doları bulan askeri teçhizatı yok ettik. Sadece İHA’larla…” dedi.

Adam olana bu sözleri hatırlatmak istedik.

Günün Sözü: YERLİ VE MİLLİ ÜRÜNLERE SAHİP ÇIKMAK VATAN BORCUDUR.