Cemalettin Bilgin

EKİPLER SAĞLAM OLMALI!.

Tek başına Hükümet olmak yeterli değil, önemli olan “İNANMIŞ KADROLARLA YOLA “ yola devam etmektir!.

İnanmamış insanlar, inanmış gibi gözüküp çıkarları için Hükümetin yanında yer alır ise yaşanan süreçler karşısında şaşkınlık yaşamamak gerekir!.

Bir avuç inanış insanla ancak bu kadar yol alınıyor!.

Ülkemizde en uzun ve istikrarlı Hükümet AK Parti Hükümetidir, aynı zamanda CUMHUR İTTİFAKI olarak da söyleyebiliriz.

19 yılı bitirip, 20 iktidar olma özelliğini devam ettiren AK Parti ülkemiz için bir değerdir, özellikle Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ülkemiz için bir şanstır.

Hükümet olmak, iktidar olarak makamda oturmak önemli değildir, önemli olan TÜRK MİLLETİ VE DEVLETİ İÇİN YERLİ VE MİLLİ OLMAKTIR VE YAMAKTIR!.

Bugün halen Cumhur İttifakını oluşturan partilerin seçmenleri, pardon kadroları arasında uyumsuzluk var ise, bunun nedeni inanmış kadroların yeterli olmayışındandır!.

İnanmamış kadrolar, zorunluluktan dolayı iş başına getirilirse, uyumsuzluk başlar, uyumsuzluk  koordinayı bozar, bozulan zincirli araç sürekli badanaj yapar!.

Dün ile bugün arasında yaşanan kısa süreli zaman diliminde bile öyle şarlatanlar ortaya çıkıyorki, 3 gün önce Döviz almak için sıra beklerken, bankadan kredi alıp Dolar peşinde koşarken, bugün Cumhurbaşkanımızın başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği mali operasyonu görünce kırk takla atarak Cumhurbaşkanımıza ve Hükümete yağlar çekmeye başladılar.

Araçtaki Lastiğe takılan Kış Zinciri bir bütündür, zincirin bir halkası koparsa, o zincirin sağlıklı tutunması mümkün değildir, mutlaka kopan aparat tekrardan sağlıklı hale getirilmez ise, o kısım zamanla daha çok deforme olur ve araçta ciddi hasarlar meydana getirmeye başlar!.

AK Parti Hükümetini bir araç olarak değerlendirir isek, Kar Zinciride Hükümet içinde veya parti içinde yer alan insanlar olarak görmek gerekir. Araca takılan Kar zinciri sağlam olursa yoluna rahat gider, yok şu şekilde Zincir takılırsa; şimdilik böyle yola çıkalım, aksaklıklar olur ise yolda düzeltiriz, diyerek uyumsuz kadrolarla yola çıkmayı zorunlu görülürse, 19 yıllık AK Parti Hükümetinde bugün yaşananlar normaldir!.

AK Partide inanmış kadrolar çok gibi gözükse de, Cumhurbaşkanımızın yani AK Parti Genel Başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yürekten inanmış insan sayısı ne yazık ki azdır, çok gibi gözükenler, iktidar gücünden faydalanmak için “inanmış gibi gözüken” sonrada sağa sola yalpa yapanlardır.

Bir örnek vermek gerekirse, DEVA Partisi genel başkanı Ali Babacan  ve  Sivas Milletvekili  Abdul Latif Şener  Bu iki kişi AK Partide önemli görevlere getirildi ve yine Merkez Bankası başkanlığına getirilen Durmuş Yılmaz, bu insanlar AK parti Hükümetinin  can damarı makamlarında oturdular, yaşanan süreçler içinde Cumhurbaşkanımız bu kişilerin gerçek niyetlerini anlayınca araca takılan Zincir içinde uyumsuz olduğunu görünce Zincir halkasından bunları çıkarttı ama, geçen süre bu halkalar AK Parti üzerinde hak taleplerinde bulunmaya başladılar kendilerinin bulunmaz HİNT Kumaşı olarak gördüler ve halen AK Partinin yoku ile halkın içinde siyaset yapıyorlar!

Temsilde hata olmasın bu benzetmeyi halkın anlayacağı dilden dolayı verdim.

DEVA Partisi genel başkanı Ali babacan ve ekibi pazarda dolaşırken halka selam verip hal hatır sorduğunda aldığı cevaplar çok manidardır ve düşündürücüdür!..

Vatandaş yani birilerinin kafasında şapka var “köylü” olarak dışlamaya çalıştığı babayiğit insanlar ne dedi?; RECEP Tayyip Erdoğan olmasa idi seni sığır çobanı bile yapmazlardır” dedi, diğer halk ne dedi?; sen AK Partiye ihanet ettin, git başımızdan” diyerek tepki verdiler.

Deva Partisi genel başkanı Ali Babacan’a gösterilen tepkiler ve söylenen sözler karşısında ben bile şaşkınlık yaşadım, vallahi billahi bu sözleri eteket sahibi okumuş insanlar söylemeyezler, amma Türk halkı hiç tereddüt etmeden karşısındaki kim olursa olsun kurşundan daha etkili sözleri o köylü diyerek dışlanan ve hatta “etiketi yok, Üniversite bitirmiş” diye suçlanan insanlar söyledi!…

Bizler hep şunu söyledik; “CENABI ALLAH TÜRK MİLLETİNİ SEVİYOR, TÜRK MİLLETİDE RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I SEVİYOR”, yoksa bu kadar saldırı ve ihanet karşısında hiçbir hükümet ve Milet ayakta kalamaz!…

İnanmış kadrolar önemlidir.

Yola çıktığın insanlara dikkat etmek gerekir.

Türkiye sıradan bir ülke değil, ülke yönetimine alınan insanlar iyi araştırılmalıdır, aksi taktirde patlak lastiği tamir etmesi gerekenler, lastiğin tamamen inmesini sağlarlar, araç Jantın üzerinde gider ve lastik parçalanır!…

Son günlerde yaşanan sıkıntılara bakıldığında layık olmayanlar belli yerlere geline sıkıntıyı bütün halk olarak çekiyoruz, tabi ki daha çok alt kademedeki insanlar çekiyor.

Bugün yaşanan sıkıntıların son bulması için Hazine ve Maliye Bakanı sayın Nurettin Nebatinin sözlerini önemsiyoruz. “Enflasyonun altında kimseyi ezdirmeyeceklerini, buna izin vermeyeceklerini vurgulayan Nebati, içerisinde ABD ve Almanya’nın da bulunduğu pek çok ülkenin enflasyonla mücadele içerisinde olduğunu ifade etti.
Türkiye’de bu konuda atılacak adımların ve alınacak tedbirlerin belli olduğunu ifade eden Nebati, “Fiyatlar toparlanırken fiyatlarını geri çekmeyenler; kazancın senin ortak değiliz ancak fırsatçılık yaparsan, bu ülkeye zarar verecek adımlar atarsan, çok farklı hareketlerde bulunursan, bundan sonra Hazine ve Maliye Bakanlığının nasıl bir Bakanlık olduğunu anlayacaksın” diye konuştu.

Maliye Bakanının bu sözlerinin hayat bulması gerekiyor, bu sıkıntıların giderilesi için ilk hamleyi Cumhur İttifakını oluşturan partilerin yetkilileri, Belediye Başkanları kendi sorumluluklarını yerine getirmeleri ve halkın kazıklanmasına mani olmaları gerekiyor.

Cumhur İttifakını oluşturan partilerin belediye başkanları, vatandaşın yaşadığı sıkıntıların önlenmesi ve giderilmesi için kendi kontrollerindeki işletmelerin zarar etmeden en az kar ederek halkın memnun olmalarını sağlamaları gerekir.

Bugün kazanmak değil, kaybetmeden ayakta kalma zamanıdır, halkın mağdur olmamasını sağlama günüdür.

Bugün halkın yanında yer almayan yetkililer, Cumhur İttifakına en büyük zararı veren kişiler olacaktır!…

Günün Sözü; Sen gerçekten iyi bir insan olmaya bak.  Musalla da “iyi biliriz” diyenlerin çoğu seni bilmiyor.  Çünkü seni gerçekten Allah biliyor.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.