Cemalettin Bilgin

Dost Olmayan Bir Ülke?

DOST OLMAYAN BİR ÜLKE, ABD.

Ülkemizde her an bir kaos çıkartmak için yola çıkan bir ülke var ise oda ABD dir.

Sözde Stratejik ortak olan ABD ye asla güvenilmez.

Dostluğun en anlama geldiğini yazmaya gerek varmı?

Gerçek dost, kardeş gibidir, bazen kardeşten de ötedir.

Dost gibi gözüküp, çıyan gibi sokan insanlar vardır ya, işte ABD öyle bir ülkedir. Dost gibi gözükür ama Türk milletine ve devletine yapmadıkları kötülük kalmaz, hem kahpeliği yapar, hemde hiç bir şey yokmuş gibi sırıtarak yanınızdaymış gibi hareket eder!.

Hani derler ya; “AKILSIZ DOSTUN OLACAĞINA, AKILLI DÜŞMANIN OLSUN denir.

ABD akılsız dost gibidir.

Rusya Akıllı bir düşmandır.

ABD nin ne zaman kahpelik edeceğini bilemezsiniz.

Rusya’nın  ne zaman ne yapacağını bilirsiniz, çünkü Rusya’nın akılsızlığı direk müdahaleyi gerektirir o nedenle ona karşı sürekli dikkatli ve tedbirli olursunuz!.

ABD dost gibi gözüken, ama düşmandan daha tehlikelidir.

Yaşanan süreçleri iyi tahlil ederseniz ABD nin dost gibi gözüken bir düşman olduğu anlarsınız!.

ABD ülkemizin kalkınması için hiçbir hamle yapmaz, destek vermez.

ABD dost gibi gözükür, Balık Tutmayı değil, Balık yememizi ister ve sağlar!.

Rusya ile bugün her ne kadar sağlıklı ilişkilerimiz varsada, onlar dikkat edilmesi gereken bir düşmandır.

Rusya’nın farkı şudur.

Rusya kendi siyasi yapısı, dünya görüşü size direk baskı yaparak yerleştirmeye çalışır, ama bu baskıyı yaparken size Balık tutmayı öğretir, işletmeler kurar, kurulan işletmelere destek verir.

Dünyada; ÜLKEMİZE DOST OLMAYAN BİR ÜLKE HANGİSİ? DERSENİZ ABD derim.

Dost gibi gözüken müttefik ve hatta Stratejik ortak ABD Türk milletinin oyları ile seçilen Hükümetin devrilmesi için mücadele ediyor, bu yetmiyor Hükümeti devirmek için ve ülkemizi kan gölüne çevirmek için PKK-PYD terör örgütleri ile işbirliği yapıyor.

Suriye’nin bölünüp parçalanmasını sağlayan ABD, Suriye’de toprak bütünlüğünün devam etmesini ister mi?.

ABD Suriye’deki Esat rejimini yıkmak için Suriye’ye müdahale etmişti.

Suriye’de on binlerce insan katledildi öldü, milyonlarca Suriyeli ülkesini terk etmek zorunda kaldı, ama ne gariptir ki kendi insanlarını katleden ESAT rejimi halen Suriye’de yaşamaya devam ediyor.

Bugün ABD nasıl ki, Ukrayna’yı kandırarak! Rusya ile savaştırmaya devam ederken, aynı ABD Türkiye’nin değerleri ile oynayarak ülkemizde kaos yaratmak istiyor, son günlerde Yunanistan’a destek vererek Yunanistan kontrolündeki silahsız kalması gereken adalarda askeri üstler kurarak bölgede savaşın çıkmasını istiyor!.

ABD ne kadar çırpınırsa çırpınsın ülkemizi Yunanistan ile savaştıramaz!.

ABD istedi diyerek,  devlet başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan Yunanistan’a savaşa girmez.

Türkiye’nin Yunanistan ile bazı sıkıntıları vardır, Ege meselesi, adalar meselesi falan ama, bu meseleler Yunanistan ile savaşmamız için bir neden olmayacaktır.

Yunanistan ile savaşırmıyız?, sanmam!.

Yunanistan ile Türkiye asla savaş yapmaz, ancak adalardaki sıkıntıların çözülmesi uyarlar yaparız, sonra bir iki adaya, bir iki tim asker gönderir gerekeni yaparız!.

Olur ya, ABD nin kışkırtması ile Yunanistan bir kahpelik yapmaya kalkarda ülkemize bir sıkıntı yaratmaya kalkar ise, Yunanistan’ın tepesine binmekle kalmayız, ABD nin üstleri ile birlikte Yunanistan’ın başkentine girer, oranın başkenti olarak Selanik şehrini Başkent ilan ederiz!.

Olur ya; ABD nin oyunu ile Yunanistan ülkemize yönelik saldırı yapar ise bedelini Yunan halkı öder, ABD nin bölgedeki egemenliğini son veririz!.

Şimdi ülkemizdeki muhalefet partileri şunu bilmelerini isteriz.

Rusya’dan aldığımız S400 lere kimler neden karşı çıktı?.

Rum hayranlığı içinde olanlar, ABD nin AK Parti Hükümetini devirmek için yaptığı çalışmalar, hainliklere göz yumanlar ve destekleyen ülkemizdeki muhalefet partileri şunu unutmayınız.

ABD nin desteği ile Hükümetimizi devirmek isteyen ABD ye ve Yunanistan destekli ihanetler karşısında Türk milleti tek vücut olur, hükümetin kim olduğuna bakmaksızın Türk milleti hainlikler karşısında dimdik durur!..

Yunanlıları denize döken atalarımız, dün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emri ile Yunanlıları denize döktü, bugünde Türk milleti kendi huzuru için Yunanlıları ve ABD üstlerini, yerle bir edecek imkan ve güce sahiptir.

Rusya’dan alınan S400 lere ABD nin neden itiraz ettiğini bugün herkes iyi anlaalıdır.

Türkiye bir NATO ülkesidir.

Türkiye NATO ülkesi olduğuna göre, NATO ülkelerinden ülkemize bir saldırı olmayacak ise neden S400 lerin alınmasına neden ABD  karşı çıktı?.

Peki eski İçişleri Bakanlığı yapmış  ve halen İYİ Parti genel başkanlığı yapan Meral Akşener S400 lerin alınmasına neden karşı çıkmıştı ve şu sözleri sarfetmiş idi; “S400ler sarayı korumak için alınmış” şeklinde açıklama yapmış idi?

Bugün S400 lerin ne işe yarayacağını çok iyi anlıyoruz.

Ülkemizin güvenliği için S400 lerin önemini anlamayanlar, samimi Türk milletini ferdi ise, ABD nin Yunanistan’a yerleştirdiği silahlar ve kurduğu üstleri görünce anlaması gerekir.

Sakın ha, ABD nin Yunannistanda kurduğu üstlerden korktuğumuzu kimse düşünmesin, her ne kadar bazı generaller RUM seviciliğini ortaya astada, Türk milleti için ne Yunanlı, nede ABD linin hiçbir önemi yoktur.

Kurtuluş savaşında Türk milleti olarak, şucu bucu ayrımı yapmadan dört bir cephede atalarımız nasıl savaştı ise, bugünde Türk milleti olarak şucu, bucu demeden savaşacağız.

Türk Milletinin mayası sağladır. Bunun en güzel örnekleri Niksar’da da mevcuttur, ülkemizin başka diyarlarında.

Niksar’ın merkezinde, Niksar’ın Fatihi  Melik Ahmet Danişmen Gazi, bir tarafımızda kardeşi;  Bolat baba, ve Hüseyin Gazimiz yatmakta, halkımıza manevi iklimler sağlamaktadır.

Türk milletinin manevi değerlerini hiç kimse yıkamayacağına göre, İT ÜRÜR, KERVAN YÜRÜR BİZDE!….

Günün Sözü; Muhalefetten birileri de ‘Armut piş ağzıma düş’ diye armut ağacının altında kuş yavrusu gibi bekliyor.”

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.