yesilniksar

DOLARA BOYUN EGENLER!.

Türkiye Cumhuriyeti devletimize savaş açılmış, bunu görmeyip meseleyi Cumhurbaşkanımızla değerlendirenler hata yapıyorlar, kaldı ki sayın Cumhurbaşkanımıza yapılacak her kötülük bizlere yapılmış sayılır zaten bunu kabul etmeyiz.

Bizler vatandaş olarak devletimizin yanındayız, Cumhurbaşkanımızı sonuna kadar destekliyoruz, Allah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sağlıklı bir ömür versin.

Ülkeme savaş açan ABD ile mücadele yapmak onların yaptığı kahpeliklere asla taviz vermemek için vatandaşlar olarak her türlü fedakarlığı yapmalıyız.

ABD başkanı ve yardımcısının sözlerini insan olarak asla kabul etmeyeceğiz, ya insan gibi yaşama mücadelesi vereceğiz veya ABD kahpeliği karşısında boyun eğip, onlara ömür boyu köle olmayı kabul edeceğiz, kendimizin köle olması dışında bundan sonraki Türk milletinin de ABD ye esir olarak yaşamasının önü açılmış olacaktır.

Elin gavurunun parasından bana ne kardeşim, insan gibi yaşamak istiyorsan ayağımızı yorganımıza göre uzatalım, biraz fedakarlık yapalım, ihanetler karşısında adam gibi dik durmayı bilelim.

Dün Dolar “şu fiyata gelmiş” diyenlerin feryatlarını gördüm, bakıyorum dolar veya Avro ile alakası olmayanlar bile  dövizin yükselmesini konuşuyor.

ABD her türlü kahpeliği yaptığı halde onun parasını cebinde taşımaktan utanmayanlar, ülkeme yapılan baskılar karşısında siyasetçilerimizi suçlamak bugün için anlamsızdır.

Dün birkaç tane sosyal medyada mesaj attım, attığım mesajları olumlu karşılayanlar dışında olumsuz olarak görenler siyaseten AK Partiye veya sayın Cumhurbaşkanımıza karşı olanları gördük.

İnsanlarımız bir türlü vatan sevgisini içlerinde yaşayamadıklarını görüyoruz, vatan sevgisi farklı bir şey, işin içinde vatan olunca siyaset bir tarafa bırakılmalıdır.

Sosyal medyada attığım bir mesaj şu; “hain FETO için bankalardan kredi çekip banka kurtaranlar karşısında bizlerde devletimiz için kredi çekip hazinemize yatıralım” dedim, burada hem yapılan bir ihaneti tekrar ortaya koymaya çalıştık, birde hainler kadar cesur olmak zorunda olduğumuzu hatırlatmak istedim.

Bir devlet adamı şunu ifade ediyor; “şerefli ve haysiyetli insanlar, şerefsizler kadar cesur ve yürekli olmazlar ise bu devletin batması kaçınılmazdır” bu sözleri sanırım rahmetli İsmet İnönü söylemiş, bu sözü söyleyen söylemişte, onun emanet bıraktığı düşüncedeki insanlar ne yazık ki bu sözlere bile sahip çıkamıyorlar!.

Şerefli insanlar, şerefsizler kadar cesur ve cesaretli olmalılar!. Bu düşünce devletin ve milletin bekası için çok önemlidir, devletin daim olması için de bu sözler çok önemlidir.

Neymiş; ABD yaptırım uyguluyormuş, bizim elimiz pancar mı doğruyor, bizde gerekli yaptırımları uygulamaya başladık, uygulamalıyız da.

Ülkemizde var olan sıkıntıları gidermek veya ortaya koymak için ABD nin borazancılığını yapmadan hareket etmek gerekir, ülkemde sıkıntı var ise bunu el birliği ile çözelim kendi imkan ve şartlarımız  içinde.

Bu sıkıntılı süreçler mutlaka sone erecektir, bugün ülkesine ABD dolarını alarak kötülük yapanlar, yarın bu ülkede ellerini kollarını sallayarak ahkam kesecekler!.

Siyasilerden önemli açıklamalar ve hamleler bekliyoruz, sayın Cumhurbaşkanımız ABD nin yaptığı haydutluğa boyun eğmeyeceğimizi ifade ederek rutin çalışmalarına devam ediyor, MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli yine önemli açıklamalarda bulundu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, “MHP Genel Merkezi’nin hazine yardımlarından dövize bağlı olanlar varsa bozdurulsun” talimatı verdi, sayın bahçeli yine kendisine yakışanı yapmış oldu.

Bugünlerde insanların tavrı çok önemli, hele basın kuruluşlarının yayınlarını iyi izlemek ve takip etmek gerekir, ABD ülkemize ekonomik savaş açmışken TV lerin sunucuları ve yorumcuları neler söylüyor dikkatlice izlemekte fayda var.

Halk TV CHP nin yayın kuruluşu idi sanırım kişilerin kontrolüne geçti özel bir şirkete bağlı bir kurum gibi gözüküyor, Halk TV sosyal demokrasiyi savunan bir politika izliyorsa neden ABD lehine yayın yaparak ülkemizi “iflas etti” diye haberler veya yorumlar yyapıyor?, bugünler gerçekten önemli, haberleri izleyince kimlerin ABD nin borazancılığını yaptığı görülüyor, işin garip tarafı kendilerini emperyalizme karşı gösteren ve sosyal demokrat olduklarını iddia edenler.

Hiç önemli değil, bu sıkıntılar gelip geçecek, ülkemiz hak ettiği güzelliklere kavuşacaktır.

ABD, İran’a da çeşitli ambargolar uygulamaya başlamıştı İran Dış İşleri bakanı Türkiye açıklaması yaptı; İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Trump’ın NATO müttefiki Türkiye’ye ekonomik zorlukları coşkuyla dayatması utanç verici. ABD yaptırımlara ve zorbalığa bağımlılığını düzeltmeli aksi takdirde tüm dünya ülkeleri onu zorlamak için sözlü kınamaların ötesine geçecektir. Biz daha önce de komşularımızın yanındaydık şimdi de yanlarında olacağız.” ifadelerini kullandı, İran’a uygulanan ambargonun sonuçlarını da göreceğiz.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ülkemizin çok çeşitli alternatiflerinin olduğunu her zaman söyler, çok kolay olmasa da ABD nin kontrol altında tuttuğu NATO’dan ayrılmak bile gerekirse ayrılalım, sanki NATO ya üye olunca çok şey mi değişti?.

NATO ülkesi olarak Suriye de yaşanan sıkıntılarda ABD ülkemize sürekli sıkıntılar yaşatıyor, Suriye bir NATO ülkesi olmadığı halde oradaki terör örgütlerine yardım eden ABD den artık ülkemize hayır gelmez.

Halk arasında güzel bir söz vardır; ABD DE KUYRUK AÇICI VARKEN, BİZDE DE EVLAT ACILARI VAR, O ZAMAN BU YILAN ABD  ASLA DOSTLUK OLAMAZ.

Ülkem ABD ile artık, bazen gizli, bazen alenen savaşa girmiştir, bunun nasıl bir dönüşü olur bilmeyiz ama, zorlu bir mücadeleden geçeceğimiz kesindir.

ABD nin dolarlarını alanlar hata yaparlar, ABD doları alarak zenginleşeceklerini sananlarda bu ülkeye kötülük yapıyorlar, bırakınız her şey kendi seyrinde devam etsin, ülkemize sahip çıkalım.

Günün Sözü; YA İSTİKLAL YA ÖLÜM.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.