Cemalettin Bilgin

DİLİMİZİN DÖNDÜĞÜNCE!

ELİMİZDEN GELDİĞİNCE, DİLİMİZİN DÖNDÜĞÜNCE GÜZEL ŞEHRİMİZE HİZMET ETMEYE DEVAM EDİYORUZ.

8 Nisan 2022 günü güzel bir gün idi.

Valimiz sayın Ozan Balcı, AK Parti Tokat milletvekili sayın Mustafa Aslan, AK Parti İl başkanı sayın Cüneyt Aldemir, Özel İdare genel Sekreteri sayın Recep Gökçe ve çok sayıda misafir Niksar OSB ye gelerek önemli bir hizmetin temelini attılar.

Niksar OSB de çalışanların uzun zamandır talepleri arasında olan “Cami ihtiyacımız var” istekleri artık  giderilmiş olacak.

Vali bey ve Tokat Milletvekili sayın Mustafa Aslan cami temelini atmak için Niksar OSB ye geldiler burada yapılan temel atma töreninden sonra, Serenli Kasabasında devam eden Ceviz  Fidanı dikim çalışmaları için Serenli kasabasına gidildi.

Serenli kasabasında 100 bin Ceviz fidanının dikilmesi bölgemiz ve ülkemiz için çok kıymetlidir.

Serenli halkının çalışkanlığı  Vali beyin Serenli halkına desteklerini artırarak devam ettiriyor.

Serenli Belediye Başkanı Nurettin Keleş başkan çalışkanlığı ile dikkat çekerken, halkı ile bütünleşip hizmetlerine devam etmesi taktire şayandır.

Serenli halkı belediye başkanı Nurettin beyle birlikte 100 bin ceviz fidanını toprakla buluşturmakla kalmıyor, hedefte 200 bin Ceviz fidanı dikerek kırılması az olan bir çalışmaya imza atmak için çalışmalarına devam ediyorlar.

Serenli halkı çalıştıkça, Tokat valiliğinden aldıkları destek büyüyerek devam ediyor.

Vali bey ve Milletvekilimiz Mustafa bey Serenlide yapılan çalışmalardan son derece memnun ayrıldılar, Serenli halkına yaptıkları çalışmadan dolayı teşekkür ettiler.

Serenli kasabasındaki çalışmaları gördükten sonra Niksar’a hareket edildi.

Niksar’da Hükümet Konağı inşaatı, Kültür Merkezi ve Kütüphane inşaatları yağmurlu bir havada gerçekleşti, daha sonra yapımı devam eden Kapalı Yüzme Havuzu inşaatı ziyaret edildi, çalışmalar hakkında  yetkililerden bilgi alındı ve yıkılıp yenisinin yapılması beklenen Kapalı Spor Salonu inşaatının ne zaman yapılacağı günde gelince bizler düşüncemizi dile getirdik.

Niksar kapalı Spor salonun yıkılıp yerine yenisinin yapılması çalışmaları devam ediyordu, ihalesi yapıldı, ihaleyi alan firma inşaata başlamayınca ihale iptal edildi, bu nedenle geciken inşaat yapılmadan önce daha öncede dile getirdiğin Kapalı Spor salonu inşaatının mevcut yere yapılmasın arka tarafta şahıslara ait olan arsanın istimlak edilerek arka tarafa kaydırılması talebimizi ilettim.

Vali bey ve Milletvekilimiz Mustafa beye konuyu tekrardan dile getirdim; “sayın Milletvekilim yapılacak olan kapalı Spor salonu alanında sıkıntı vardır, şu  karşıda bulunan arsanın mutlaka Kapalı Spor salonu alanına kazandırılması gerekir, bu alana bu şekilde bina yapılır ise ilerde sıkıntı çok yaşanacaktır, bu konuda Spor Bakanlığından destek sağlanmalı bu alan istimlak edilmelidir, en yetkili insanlar sizlersiniz buna bir çözüm bulunmalıdır” sözlerim üzerine Vali bey ve Milletvekilimiz Mustafa bey Belediye başkanı; “Özdilek bey bu konuda gerekeni yapınız takas usulü de olur, farklı alternatiflerde düşünün burası çözülmelidir”  mademki yeni bir hizmet yapıyoruz, gelecekte sıkıntı yaşanmamasına dikkat edelim çözüm üretilsin bizlere de bilgi verin gerekeni yapalım” dediler.

Gerçekten yeni yapılacak olan Kapalı Spor salonu, yıkılan alana yapılır ise yer darlığı hizmete başladığında sıkıntılar ortaya çıkacaktır.

Tokat genelinde Spor tesisleri bakımından çok önemli hizmetler almıştır, yapılan hizmetler ömürlük ve uzun vadeli olması bakımından bugün görülen aksaklıklar mutlaka giderilmelidir,aksi taktirde bina yapılıp hizmete başladığı günden itibaren yer darlığı ve seyircilerin salona geldiklerinde ciddi sıkıntılar yaşanacaktır.

Yapılan hizmetler ömürlük ve kalıcı olması bakımından, bina yapılacak alanın arkasında bulunan arsa mutlaka kapalı spor salonu alanına katılması zaruridir.

Bizler bugüne kadar her sıkıntıyı yetkililerimize iletmeye gayret ettik.

Yapılacak olan Kapalı Spor salonunun alanı kesinlikle halkımıza yeterli hizmeti veremeyecektir, ayrıca şunu da ifade edeyim.

Daha önceki yıkılan Kapalı spor salonu 1000 kişilik idi, şimdi yapılacak olan salon 500 kişilik olduğunu öğendik,  yapılacak olan salonun 500 kişilik olmasına neden kimse itiraz etmedi? bunu da anlamak mümkün değil!.

Salonun küçüklüğü düşündürücü idi, ama büyükten vazgeçmedik ama, bugün için yapılması zorunlu olduğunu düşündüğümüz alanın mutlaka geniş tutulması gelecek bakımından önemlidir.

İnsanlar salona araçları ile  gidecektir, hatta spor kulüpleri de araçları ile geldiğinde araçların yapılacak alana sığması söz konusu olmayacaktır.

Bizler konuyu en etkili ve yetkili insanlar içinde olan sayın Valimize, sayın Milletvekilimize ve Belediye Başkanımıza ilettik, bugünkü ziyarette alanda özellikle dile getirdim.

Bizler dilimizin döndüğünce yetkililerimize yaşadığımız şehrin her sıkıntısını dile getiriyoruz, bir konuyu dile getirirken de çözümleri de ifade ediyoruz.

Bugün yapılması elzem olan bir çalışma çözüm bulmaz ise,  Kapalı Spor  salonu hizmete başladığında benim dışımda herkes; “bu bina neden böyle dar alana yapıldı?” diyerek sözler söyleyecek bugün kolay yapılması gereken hizmet yarın devlete milyonlarca zarara mal olacak çözümler üretilmeye çalışılacak.

Zamanında çözüm bulunmayan bir mesele, ilerleyen zamanda Arap saçına dönecek hale gelmektedir.

Bugün 1 TL ye mal olacak bir hizmet, yarın bin TL ye mal olacak her zaman olduğu gibi yine devletimizin paraları boşa gitmiş olacaktır.

Atalarımızın yaptığı her hizmet binasına bakıldığında yüzlerce yıl halka hizmet veriyor, ama günümüzde yapılan pek çok hizmet binası henüz 10 yılını tamamlamadan ihtiyaçlara cevap veremiyor.

Günün Sözü; HATADAN DÖNMEK FAZİLETTİR.

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.