Günümüzde Türkiye Cumhuriyetini temsil etmek çok önemlidir.

Ülkemizi en mükemmel şekilde temsil eden Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bir vatandaş olarak şükranlarımızı sunuyorum.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan Allah razı olsun, Cenabı Allah sağlıklı ömürler versin.

Evet; Türkiye Cumhuriyetini temsil etmek çok önemli ve kıymetlidir.

Yaşanan her gün kıymetli ve önemlidir, yeter ki yaşadığımız her gün, yaşanılan süreçleri sağlıklı takip edelim.

Son günlerde en çok konuşulan konuların başında İngiltere Kraliçesinin ölümü ve cenaze töreni ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyareti.

Dünyada her iki konuda ciddi gündem oluşturmuştur, şunu da unutmayalım, ŞANHAY İş Birliği toplantısını da unutmayalım.

Dünyada en çok gündem oluşturan toplantı, Asya ülkelerinin ŞANHAY  İşbirliği Teşkilatı 22. Devlet Başkanları toplantısı idi tabiki, bu toplantıda Cumhurbaşkanımızın davetli olarak toplantıya katılması zaten dünya gündeminde 1. Sırada yer alırken ve yine Cumhurbaşkanımızın devlet başkanları ile yaptığı sohbet toplantısındaki  konuşurkenki rahat tavırları Dünyanın 1. Sırasında yer almıştı.

Eh işte ne diyorduk; DÜNYA LİDERİ.

DÜNYA LİDERİ olan sayın Cumhurbaşkanımız iki haftadır yurt dışı seyahatlerde.

Ülkemiz hem yurt dışında, hemde yurt içinde çok şükür gayet sağlıklı yönetilmektedir.

Dünya Lideri Cumhurbaşkanımız gündem oluşturmaya devam etmektedir.

Bizler 1 yıl önce şu düşüncemizi sosyal medyada paylaşmış idik; “YENİ TÜRKİYE FARKI; ESKİDEN BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TOPLANTISI İÇİN OTEL ODASI VEYA TAHSİS EDİLEN BİR ODA VARDI, ŞİMDİ ABD DE TÜRK EVİ VAR. FARK BU” demiştim, benim bu paylaşımıma değerli bir dostum farklı bir bakış açısına göre yorum yapmış.

1 yıl önce paylaştığım yukarıdaki düşüncelerimin ne kadar önemli olduğunu bugün bir kez daha anladım.

Bizlerin önemli gördüğü hususu, bizleri okuyan, takip eden, dost ve arkadaşlarımızın da doğruları görmesine yardımcı olmak bakımından paylaştığım düşüncelerime farklı bakış açısından bakarak eleştiren arkadaşlarımızın düşüncelerine saygı duyuyorum.

Herkesin bizim gibi düşünmesini beklemiyoruz ama, ülke menfaatlerinde. Türkiye Cumhuriyetinin HÜR VE BAĞIMSIZ olması bakımından önemli çalışmaları beğenmek, paylaşmak her Türk insanının vazifesidir, diye düşünüyorum.

Kirli siyasetin kimleri ne hale getirdiklerini bir kez daha anlıyoruz.

Bugün ülkemizin, dünden daha HÜR ve BAĞIMSIZ olduğunu kimse inkar etmemelidir.

ABD de TÜRK EVİNİN kurulması, BM ler binasına en yakın bina olması ise bir başka değerdir.

Cumhurbaşkanımızı ülkemizdeki MANDACI zihniyete tabi olmak isteyen İngiliz hayranları, “neden ölen İngiltere Kraliçesinin cenazesine gitmedi de, ABD Amerikalı vatandaşlarla Parkta sohbet etti” diyerek eleştirenler, Cumhurbaşkanımızın neden ABD ye gitmediğini, ölen İngiltere Kraliçesinin cenazesine giden ABD başkanı dışında dünyadaki bütün Devlet başkanlarının Otobüse doldurularak cenazeye katılmaları zaten çok utanç verici bir duru idi, Cenazeden sonra yine Devlet Başkanlarının otobüse binerkenki görüntüleri tam bir UTANÇ görüntüsüdür!!!!.

Devlet başkanları cenaze töreninden sonra geri dönüş sırasında ellerine tutuşturulan biletlerin kontrol edilerek otobüslere bindirilmesi TAM BİR UTANÇ KAYNAĞIDIR!!!!

BİZLER NE DİYORUZ; DÜNYA LİDERİ.

EVET; DÜNYA LİDERİ sayın Cumhurbaşkanımıza ABD bir gazetesi soru soruyor; “ABD başkanı ile görüşecekmisiniz?” sorusuna, Cumhurbaşkanımız; ABD başkanının davetine katılacağım” dedi.

Gazeteci ısrarla; ABD başkanı sayın Biden ile ikil görüşmeniz olacak mı?” diye sorduğunda, Cumhurbaşkanımız, şok edici cevap verdi; “ o Biden ise bende Erdoğanım” dedi.

MUHTEŞEMSİN SAYIN CUMHURBAŞKANIM.

Eh Türk milletinin çoğunluğu bir lidere boşuna DÜNYA LİDERİ demiyor.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti en mükemmel şekilde temsil edilmektedir.

Bizler;  bir yıl önce ABD  de TÜRK EVİ yapıldı” diyerek yaptığımız paylaşım karşısında birilerinin; KENDİ PARASI İLEM YAPTI?” diyerek, Cumhurbaşkanımızın Türk Devletini ve Milletini temsil edilen bir binada dünyadaki bütün devlet başkanları, başbakanları ve devlet adamlarını karşılayıp ağırladığı bina için “kendisimi yaptırdı?”  soru soruluyorsa, bu ve benzeri soruları soranlarla Türk milletinin faydasına bir şeyi paylaşmak mümkün değildir!!!

Ülkemizde artık  iki düşünce hakimdir.

Birinci düşünce, biz bu gruptayız; TÜRK MİLLETİNİN VE DEVLETİNİN HÜR VE BAĞIMSIZ OLMASINI İSTEYENLER.

İkinci grup ise; TÜRKİYENİN MANDA YÖNETİMİNE TABİ OLARAK BAŞTA ABD VE AB ÜLKELERİNİN KONTROLÜNDE, ORTADOĞUDA VE ASYA ÜLKELERİ BÖLGESİNDE İLERİ KARAKOL VAZİFESİNİ YAPMA GÖREVİDİR!!!.

Hani sözde Atatürkçüler varya.

Her zaman Atatürk’ün isminin arkasına sığınarak, ama Atatürk’ün sözlerinin hiçbir zaman hayata geçmesini istemeyen ve geçmemesi içinde mücadele eden insanlar.

DEVLETİN TEMSİL KABİLİYETİ ÇOK ÖNELİDİR.

Siyaseten her kes her insanı eleştirmek mümkündür.

Ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milletinin faydasına olan n-konularda kirli siyaset yapılmamalıdır.

Türkiye artık  eski TÜRKİYE değildir.

Eski Türkiye özlemi çekenler, yani MANDA YÖNETİMİNE tabi olanlar, bugün ülkemizin değerlerinin kıymetini bilmiyorlar, onlardan çokta beklentimiz zaten olmayacaktır!.

Günün Sözü; “Her şey vaktinde gelecektir, Allah’ın takdirine güvenin ve içiniz rahat olsun.