yesilniksar

DEVLET VE MİLLET AŞKI İLE ÇALIŞMAK

Devlet ve Millet  Aşkı ile çalışmak çok önemlidir.

Yeni hükümetin bakanları içinde en başarılı olanlar halkımızın dikkatinden kaçmıyor.

Cumhurbaşkanlığı seçim sistemi ile birlikte bakanlar belli oldu, daha önceki 2 bakan aynen yerlerini korudu, Enerji Kabanımız sayın Berat Albayrak’ın bakanlığı değişerek Hazine ve Maliye Bakanı olarak görevine devam ediyor.

Bakanlar arasında en çok dikkat çeken 3 bakanımız, Dışişleri Bakanız sayın Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu ve Maliye ve Hazine Bakanı sayın Berat Albayrak.

3 değerli bakanın devlet ve millet adına çalışmalar yaptığını görüyoruz. Dışişleri Bakanı sayın Çavuşoğlu muhteşem konuşarak Türkiye dik duruşundan taviz vermiyor. “ABD  kovboy filmlerinde olduğu gibi ben istediğimi yaparım derse o zaman bunun mutlaka bir karşılığı olur” diyerek devletin onurlu duruşuna destek veriyor.

Hazine ve Maliye Bakanımız sayın Berat Albayrak halkın düşüncelerini ve isteklerini yansıtan önemli açıklamalarda bulunarak Dolar bazında oluşan ev ve işyeri kiralamalarının önünü keserek Dolar’la Kira ödemeye son verileceğini açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı sayın Berat Albayrak, AVM ve gayrimenkullerde dövizle kiralama ve satışın önüne geçmek için yasa çalışması yaptıklarını ve en kısa sürede Meclis’e getirileceğini açıkladı. Albayrak, yatırımcıları da uyardı: “Türkiye trenini kaçıran kaybeder” dedi.

Hükümet, ekonomiye yönelik saldırıların ardından dolarizasyona önlem almak için harekete geçti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, AVM’ler ile gayrimenkullerde dövizle kiralama ve satışın önüne geçmek için gerekli adımları en kısa sürede atacaklarını söyledi. Albayrak, “Bir kısım kredi döviz riskiyle ilişkili olan portföyü ayıracak şekilde çalışıyoruz. Bunu en kısa sürede Meclis’e getireceğiz. Bu konuyla ilgili toplumda da zaten ciddi bir talep var. Detayları, hukuki süreçleri çalışılıyor şu an” dedi. Uluslararası yatırımcıları da uyaran Bakan Albayrak, “Siyasi saikle hareket eden yatırımcıların tamamı sonunda ekonomik olarak kaybedecek. Türkiye trenine atlamayan, bu treni kaçıran kaybedecek” diyerek ticaretle meşgul olanları uyarmış oldu.

İçişleri Bakanımız sayın Süleyman soylu terörle mücadelenin kesintiye uğramadan devam etmesini sağlarken,  bakan olarak en riskli bölgelere giderek güvenlik kuvvetlerimizin yanında olduğunu ifade ediyor ve terör örgütlerini kış aylarına kadar ciddi kayıp vermeye devam edeceklerini, hiç bir iklim şartında terör örgütlerinin yapılanmasına izin vermeyeceklerini dile getirdi.

Halka hizmet sanırım bu güçlü bakanlarımızın yaptığı çalışmalar ile mümkün oluyor.

Ülkemiz zorlu süreçlerden geçiyor, ülkemize karşı başlatılan ekonomik savaş yanında terör örgütleri ile devam eden yoğun mücadelede devam ediyor, ekonomik savaşla Hazine ve Maliye Bakanımız sayın Berat Albayrak devam ederken, yurt içinde ve dışındaki hain terör örgütleri ile mücadeleyi sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu yürütürken, her iki bakanlığın yürüttüğü zorlu mücadelede en büyük destek Dışişleri Bakanımız sayın Mevlüt Çavuşoğlu’ndan gelmektedir.

Yukarıda ifade ettiğim ü bakanlık ülkemizin sağlıklı ve mutlu, huzurlu geleceğinin teminatları olarak çalışmalar yaptığına şahit oluyoruz.

Bizler bu güzel tespitleri yaparken ve düşüncelerimizi sayın okuyucularımızla paylaşırken ülkemizde çok önemli toplantıların olduğunu görüyoruz, Cumhurbaşkanlığı sistemi içinde yen zirvelerin yapılacağını görüyoruz.

Berat Albayrak; “ Adalet, İçişleri ve Dışişleri Bakanlarımız ile Reform Eylem Grubu toplantımızı gerçekleştirdik. AB ile ilişkilerimizde özellikle son dönemde sağlanan pozitif diyalog sürecini, karşılıklı çıkarlara hizmet edecek Gümrük Birliği Revizesi ile taçlandırmak istiyoruz” diyerek güzel düşüncelerimizin doğruluğu tesadüfen de olsa anlam kazanmış oldu.

Bizler her bakanlığı önemsiyoruz, ama yaşadığımız şu sıkıntılı günlerde 3 bakanlığı yükü bir hayli fazla, nu bakanlıklarımıza diğer bakanlıklarda kendi alanlarında “Milli Mücadele” ruhu ile katkı sağlarlar ise bu ülkenin sırtını kimse yere vuramaz.

Önemli günlerden geçiyoruz, tarihin derinliklerinde yaşadığımız zaferler gününe yaklaşıyoruz, 30 Ağustos zafer Bayramı Türk milletini gönlünde çok büyük zaferlerden birisi olduğunu bir kez daha hatırlıyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile Türk milleti adeta seferberliğe koşar gibi kutlamalar yapıyor, her insan çevresi ile birlikte kutlamaya katkı sağlıyor.

MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçelinin 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı;

“30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıldönümünü muazzez bir heyecan, müteyakkız bir hissiyat, müstahkem bir iradeyle kutluyor, idrak ediyoruz. Aziz milletimiz 96 yıl evvel Dumlupınar’da muhteşem bir zafere, yankıları hala devam eden göğüs kabartıcı bir başarıya imza atmıştır. Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları öncülüğünde yapılan Kurtuluş Mücadelesi 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle zirveye taşınmış, bu vesileyle söken zafer şafağı son yurdumuzun talihini, kaderini ve geleceğini pırıl pırıl aydınlatmıştır. Esaret zincirleri parçalanmış, emperyalist hevesler paralanmış, düşman tasallutu pençelenmiş, küresel abluka milletimizin tertemiz ve imanlı mücadelesiyle çok şükür püskürtülmüştür”, dedikten sonra; “Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk  olmak üzere bütün kurucu kahramanları; büyük Türk milleti için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnet duygularımla anıyorum.  Cenab-ı Allah hepsinden ayrı ayrı razı olsun diyorum” diyerek şanlı zaferin önemini ifade etti.

Anadolu’nun kapılarını bizlere açan Malazgirt Zaferi’nin yıldönümü vesilesi ile başta Sultan Alparslan olmak üzere bu toprakları bize vatan kılan tüm kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz.

Berat Albayrak

30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle bu toprakları bize vatan yapan başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimizi şükranla anıyorum.

Numan Kurtulmuş

Tarihe altın harflerle yazılmış, silahtan çok yürekle kazanılmış 30 Ağustos Zafer Bayramımızı büyük bir onur ve gururla idrak ediyoruz.

Abdulhamit Gül

 

Evet; sıkıntılı süreçlerde anlamlı günler bizlere enerji verir, bizlerde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını minnet ve şükranla anıyoruz…

Günün Sözü; 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.