EDİTÖR

DERDİNİZ NEDİR?.

19 Mayıs 1919 yılının 100. Yıl kutlaması gerçekleşti, kutlamalar bir hafta önce başladı, çeşitli spor etkinlikleri kutlamalar katkı sağladı.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının 100. yılı dolayısıyla Tütün İskelesi’nde düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 100. Yıl Törenlerine katıldı.

  1. yıl kutlamaların daha anlamlı, daha kapsamlı olması bakımından sayın Cumhurbaşkanımız samsun kutlamalarına siyasi parti liderlerinide davet etti, davete CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli, Saadet Partisi Genel Başkanı sayın Temel Karamollaoğlu, BBP Genel Başkanı sayın Mustafa Destici, DSP Genel Başkanı sayın Önder Aksakal, Vatan Partisi Genel Başkanı sayın Doğu Perinçek, Anavatan Partisi (ANAP) Genel Başkanı sayın İbrahim Çelebi Törende yer aldı, milletimiz için güzel bir birliktelik sağlandı.

19 Mayıs Milli Mücadelenin başladığı yılın 100. Yıl kutlamasına siyasi parti liderlerinin katılması çok önemli ve anlamlı idi, bu anlamlı güne katılmayan bazı siyasi partililerin katılmamasının hiçbir anlamı yoktur, bu güzel tabloyu oluşturan değerli siyasi parti liderlerine teşekkür ediyoruz, inşallah bu güzel tablo ülkemizin geleceği bakımından önemli günlerin yaşanmasına vesile olur.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında bir araya gelen 8 siyasi parti liderinin bir araya gelmesinden ülke insanı olarak çok utlu olduk, ancak bizler gibi mutlu olmayan belli bir kesim oldu ki bu kesimleri anlamakta zorluk çekiyoruz.

Siyasi parti liderlerinin zaman zaman konuşma üsluplarındaki sertlikler, halkımıza yansıyor, insanlarımız zaman zaman çok sert ifadelerle bir birini suçluyor.

Siyasi parti liderlerinin zaman içinde kullandıkları sert üsluplar halka yansıyor, halkımız bu yansımaları uzun zaman üzerlerinden atamıyorlar, sanırım 19 Mayıs tarihinde de oluşan güzel tabloyu hazmedemeyen bazı insanlarımız yaşanan güzelliği çirkinleştirmeye gayret ettiler, liderlere çeşitli sözler sarf ederek olumsuz bir tablo çizmeye çalıştılar.

Siyasi liderlerin bir birlerine karşı çok sert sözler sarf etmesini istemeyiz, lakin bulundukları şartlar içinde sanırım sert ifadeler kullanmak durumda kalıyorlar.

Peki bizler aynı şehirde yaşayan insanlar olarak bazı dost ve arkadaşlarla konuşurken sert ifadeler kullanmıyormuyuz?, kullanıyoruz tabi ki, hem de sıradan bir konu hakkında, o zaman siyasi liderlerin zaman zaman kullandıkları sert üslupları kendimize örnek almadan onların birlik içinde olmalarını tavsiye edelim katkı sağlayalım.

19 Mayıs günü Samsunda gerçekleşen 100. Yıl kutlamalarındaki siyasi parti liderlerin gösterdikleri tablonun devam etmesi dileğimle, o güzel tabloya kötü anlamlar yakıştıranları kınıyoruz, liderler bir araya geldiğine göre size ne oluyor da, güzel tabloya “kötü” demeye çalışıyorsunuz?, şu anlamlı sözü burada kullanmak isterim; “AĞANIN MALI GİDER, HİZMETÇİNİN CANI GİDER”.

Bazı insanlarımız; “Efendim daha önce şu sözleri söylediler” sana ne kardeşim sen kötü tarafa bakma, her şeyin iyi tarafından bakmaya çalış, kavganın kimseye faydası var mı?, olmayacağına göre insan olarak kavgadan uzak kalmaya çalış.

Sanırım sıkıntı şurada, “Ağzı olan konuşuyor da, beyni olan düşünmüyor, problem’ de burada başlıyor”.

Merhamet acımak değildir…

Merhamet acıtmamaktır…

İnsanları kırmadan yıkmadan konuşmak gerekir, insanlara acımadan, acıtmadan katkı sağlamak gerekir.

Kardeşçe yaşamak varken, insan onuruna yakışır hareket etmek varken neden kırgınlıklar, dargınlıklar zirve yapıyor?.

 

Çoğaltmak lazım gökyüzünde kuşları,

Suda balıkları,

Yüzlerde gülümsemeyi,

Kalplerde sevgiyi,

Dünyada iyi olan, güzel olan her şeyi..

 

“Yağmur Yaprağın

Güneş Toprağın Duasıdır.

Benim Duamda

Sevdiklerimin Hep Mutlu

Huzurlu ve sağlıklı olmasıdır.

Bereket şans eksik olmasın hayatınızdan..

Öyle güzel bir gün geçirin ki; Olmaz dediğiniz olsun, bitmez dediğiniz bitsin, sabrettiğinize değsin ve yüzünüz hiç gülmediği kadar gülsün…

” Gönülden gönül’e yol  var dediler,

O gün, bugün YOLDAYIZ.

YOL bulmak kolay imiş,

Mesele “GÖNÜL” bulabilmek imiş..”

Der, Mevlana, çok da güzel der değil mi dostlar..!

Güzel ve mutlu günler yaşamak dileği ile, hayırlı Ramazanlar diliyorum.

Derdimiz memleket meselesi ise, ortak noktada buluşmak gerekir, yok, mesele memleket değilse, kişilerin çıkarlarına hizmet yapmak ise o zaman her şey değişir.

Gün birlik ve beraberlik günüdür.

Küçük siyasi çekişmeler, Algı Operasyonuna dikkat çekmek isterim.

Bir İstanbul seçiminin bizlere çok şeyler öğretmesi gerektiğini söylemek isterim.

Şu kutsal günleri yaşarken, doğruları bulmak zorundayız, bu özel ve güzel günlerin en büyük kazancı bizlere, doğruları bulmak, vatanımız için, milletimiz için var gücümüzle çalışmayı sağlaması gerekir.

Siyasetçilerimiz “dün kavga ettiler” düşüncesine kapılarak, etrafımızda sıkıntı yaratacak hareketlerden kaçınalım, güzel görüntüleri ve sözleri her zaman destekleyelim.

 

Günün Sözü: KALPLERDE SEVGİNİN MERHAMETİN ÇOK OLDUĞU YARINLARA..

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.