yesilniksar

DEMEDİ DEMEYİN!.

2018 Haziran ayında yapılan seçimler de düşüncelerimizi paylaşmış idik, 2019 seçimleri öncesinde ve sonrasında da düşüncelerimizi paylaşmaya devam edeceğiz.

Demedi demeyin aha da bunu saklayın, AK Parti halkla barışık, gerçekten Şehrül Emin Belediye başkan adayları  ile halkın karşısına çıkamaz ise AK Parti hiçbir seçimde görmediği seçim tepkisini görecektir.

Her seçim kendi içinde önemlidir, bu seçimin en önemli oluşu AK Partiden halkın beklentilerinin karşılığı olacaktır.

Milletvekili seçimleri başlamadan yazmış idim; “Cumhurbaşkanlığı seçiminde sıkıntı asla yok, ama AK Parti Milletvekili seçiminde sıkıntı yaşayacak” bizlerin köşe yazısını okuyanlar, bizleri takip edenler yazdığım köşe yazımı mutlaka okumuşlardır.

2019 mahalli seçimlerine giderken, AK Parti hata yapan belediye başkanlarını değiştirmeyip, yeni adayları halkın beğenisini taktirini kazanacak olanlardan seçmezler ise yapılacak mahalli seçimler AK Parti için sıkıntılı sürecin başlangıcı olacaktır.

AK Partinin en büyük özellikleri sahaların nabzını iyi tutmasıdır, yaptığı anket çalışmalarında sağlıklı neticeleri doğru aldığında sonuca gitmektedir, ancak anket çalışmaları bu dönemde biraz karışmış gibi, halk yapılan anketleri belediye başkanlarının yaptırdığını düşünerek sorulan sorulara çoğu zaman samimi cevaplar vermediklerini görüyoruz.

2019 mahalli seçimleri gerçekten de AK Parti için önemli olduğunu görüyoruz, halkın bu seçimdeki tercihi şehri sağlıklı yönetecek, kalbi kara olmayan halkla kavga etmeyen bir belediye başkanı seçmek istiyor, bu seçimde AK Parti kendi geleceğini oylamış olacaktır.

Seçmenin beklentisi bu seçide farklı, AK Parti etiketini yakasına yapıştıranlar hata üstüne hata yaparak halka dalga geçmeye başlayınca, seçmenler Cumhurbaşkanımızı sevmesine rağmen bu seçim de belediye başkanlarının  kendilerine yapılan hatalardan halen hata yapan insanların canını yakan, AK Parti etiketini yakasına yapıştırdığı halde AK Parti felsefesini anlamayan, halktan kopan başkanlardan dolayı seçmen AK Partiye oy vermeyecektir.

Biz halkın içindeyiz kendi bölgemizi biliyoruz, seçmen belediye başkan adaylarını iyi izleyecek, insani duyguları olan, halktan kopmamış belediye başkanlarına ve halka samimi olan belediye başkanı adayını sandıktan çıkartacaktır.

Tokat il ve ilçeleri bu seçimde ilginç bir seçim yaşayacağını düşünüyoruz, AK Parti seçmeni kendi adayında aradığı özellikleri diğer parti seçmenleri de kendi adaylarında arıyor.

Niksar’da bu seçimde 3 partinin belediye başkanı adayı çıkartacağı tahmin  ediliyor, AK Parti, MHP ve CHP, diğer partiler belki İl genel meclisi adayı gösterebilirler, onlarda partilerinin ülke genelinde aldıkları oyu görmek içindir.

Mahalli seçimlerde ülke genelinde alınan oyları gerçeği tam yansıtmadığını düşünüyoruz, çünkü Büyük şehirlerde İl Genel Meclisi seçimleri olmadığı için alınan oylar neye göre dağılacak?, belli değil.

2019 seçimleri yerel alanda anlam kazanıyor, ülke genelindeki oyların dağılımı bazı bölgelerde İl genel meclisi oyları dikkate alınacak, büyük şehirlerde alınan oylar ya belediye başkanlığı veya belediye meclisi oyları dikkate alınıp oy potansiyeli ortaya konmuş olsa da bu sağlıklı bir seçim sonucunu göstermeyecektir.

Büyük şehir olmayan illerde partiler kendi aldıkları oy oranları ile daha önce aldıkları oy oranlarını kıyaslama şansı olacaktır, Büyük şehirlerde bu tespit tam olarak kendisini yansıtmayacaktır.

Seçimler yaklaştıkça çok farklı konulara değineceğiz tabi ki, bugün bizlerin düşüncesi AK Parti belediye başkan adayını iti tespit edemezse, hata yapan, halkı canından bezdiren, FETÖ terör örgütünü konusunda duyarsız kalan ve hatta kendi çıkarları için çalışma yapanları dışlar ise seçmen yine Cumhurbaşkanımızı bir kez daha kırmamak, üzmemek adına sandıktan AAK partiyi çıkartacaktır, aksi olduğunda önü alınamayacak bir seçim süreci yaşanacaktır.

Genel seçimlerde düşüncelerimizi ortaya koymuş idik, bizler düşüncelerimizi yazdığımızda; “üfürmüş, biz şu kadar oy alacağız seçimde başarılı olacağız” diyenler, seçim sonuçlarından sonra sus pus oldular, bizlerin yazdığı gibi seçim sonuçları ortaya çıktı.

Seçimlere aylar kala yine kendi düşüncemizi ifade ediyoruz, AK Parti belediye başkan adayını iyi tespit etmeli, FETÖ terör örgütüne ismi geçen, hırsızlık, yolsuzluk, şaibelere ismi takılanlar partinin yanından dahi geçirilmemeli, halen görevde olanlar var ise görevden dahi alınmalı ki seçmen AK partiye olan güvenine devam etsin.

Seçmen 2018 haziran ayında yapılan genel seçimlerde her partiye gerekli mesajları verdi, AK Parti iktidar partisi olarak seçmenin kendisine verdiği mesajları iyi okumalıdır.

Bizler neden AK Partiyi öne alarak düşüncelerimizi ifade ediyoruz?, çünkü AK Parti iktidar partisi, onun alacağı veya alamayacağı oylar diğer partileri ilgilendiriyor.

MHP bu seçimlerde iddialı partidir, MHP daha önce yaptığı aday tespitindeki hatasını bu seçimde inşallah yapmayacaktır, kişisel hırslar ve kinler MHP nin seçim kaybetmesine neden olmuştu, bu seçimde daha dikkatli bir seçim stratejisi belirleyecektir.

MHP seçimlerin en güçlü partisi konumundadır, muhalefet partisi olmasına rağmen ülke ve millet menfaati için MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli İktidar partisine sürekli destek vermektedir.

MHP nin İktidar partisi AK Partiye destek vermesinden en çok rahatsızlık duyanlar bellidir, CHP, HDP ve İp partisi, özellikle İP ciler MHP ile AK Partinin arasına nifak sokarak çıkacak kavgadan siyasi rant sağlamaya çalışsa da, MHP genel Başkanı sayın Devlet Bahçelinin en kritik zamanlarda sayın Cumhurbaşkanımız ile istişare yaparak çözümler üretmeleri tüm şer düşüncelerin ortadan def olmasını sağlıyor.

MHP  genel başkanı sayın Devlet Bahçeli seçimlere kadar yine iyi bir seçim stratejisi izleyecek, MHP seçimden çok başarılı bir şekilde çıkacaktır.

Yapılacak olan seçimlerde MHP özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra Güneydoğu da AK Partiye destek verecek, MHP inşallah Güneydoğuda gerekli gördüğü yerlerde kendi adaylarının seçilmesi için yoğun çalışma içinde olacaktır.

Yapılacak olan seçim, bundan sonra yapılacak olan seçimlerin alt yapısını oluşturacaktır.

AK Parti 16 yıllık iktidar olma özelliğini bu seçimde “ben yaptım oldu bitti” diyerek bir düşünceye kapılmaz ise, seçmenin düşüncesine önem verirse, kendi seçmenini elinde tutmuş olacaktır, aksi taktirde seçmen gerekli mesajı bu seçimde yine verecektir.

Günün Sözü: DEMEDİ DEMEYİN, BİZDEN SÖYLEMESİ

 

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.