Yazık oluyor bu devlete.

Devletin ve milletin parası ile hayatını geçindiren, halen devletin imkanları ile hayat yaşayan insanlar neden milletimize kötülük yaparlar?.

Kendi yaşadığımız şehrin meseleleri ile ilgilenip, kör topal işlerin yapılmasını sağlamak için mücadele edelim diyoruz, lakin ülkeme yapılan kötülük ve ihanetler karşısında susma şansımız yok.

Ülkem elden gittikten sonra, bu şehir kalsak ne yapılır ki?, ülkem elden gitmesin ki bizler bu şehirde huzurlu yaşayalım.

15 sene önce teröristler bölgemizde cirit atıyordu, yol kesiyor köy basıyor, adam öldürüyorlardı, bugün çok şükür her insanımız istediği yere, istediği bölgeye gönül rahatlığı ile gidip geliyor.

Ülkemizde terör örgütleri içinde en tehlikelisi, en sinsi olanı, en kahpe olanı FETÖ terör örgütüdür, ülkemizin 100 yılını katleden adi, kahpe bir terör örgütüdür, yaptığı ve yapacağı ihanetleri iyi anlamak gerekiyor.

Devletimiz FETÖ terör örgütü ile ciddi mücadele yapıyor, ancak insanın iliklerine kadar sızmış, kana karışmış bir zehri kısa zamanda temizlemek çok kolay bir iş değil, ne kadar önemli Operatör Doktor olursanız olunuz, damarlarınızın içindeki kana karışmış bir zehri temizlemek zaman alan bir operasyondur.

TV yayınlarını izlemeye çalışıyoruz, haberleri izliyor memleketimde ve dünyada neler oluyor?, diye bakmaya çalışıyoruz.

Daha öncede ifade ettim; 3 tarafı Denizlerle çevrili, 4 tarafı hainlerle kuşatılmaya çalışılan bir ülkede yaşıyoruz.

3 tarafı Denizlerle çevrili olan ülkemizde yeterince Denizlerden faydalandığımız söylenemez, inşallah yapılan çalışmalarla 3 tarafı Denizlerle çevrili ülkenin sularından yeterinde faydalanırız. Kanal İstanbul projesi sanırım bu Denizler konusunda sembol bir çalışma olacak, ilk defa Denizlerden faydalanan ülke gibi konuşacağız.

Kötülük bazı insanların damarlarına kadar sirayet etmiş, memlekete kötülük yapmaktan başka bir şey düşünmüyor.

Son günlerde FETÖ terör örgütü meselesi hortlayı verdi, kim neden düğmeye bastı bilmiyoruz ama, dikkatli olmakta fayda var!.

Kim ne olursa olsun bir terör örgütünü savunuyorsa, onun haklı olduğunu ima ediyorsa onun bu ülkeye fayda sağlaması mümkün değildir.

Atalarımız ne demiş; Yılanın başını küçükken ezeceksin, aksi taktirde büyümesine fırsat verirsen bir gün senide sokak.

Terörle mücadele yapılırken birleri işi sulandırmak ve yaşanan vahşeti gölgelemek için; efendi şu tarihte sizde şunu yaptınız, şunu söylediniz” diyor.

Tamam peki, falan tarihte başkalarının söylediği sözler, ülkemizde yaşanan vahşeti ve yaşanacak olan kahpeliğe katkı sağlayacak mı?, geçmişte söylenen yanlış bir sözün bugün faydası olmayacaksa neden; “sizde geçmişte şunu söylediniz” diyerek söze başlanıyor?.

FETÖ terör örgütü Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve milletinin 100 yıllık geleceğini karartmıştır, 3 nesli yiyen hain terör örgütü karşısında halen birileri siyasi ikbal uğruna bu millete kötülük yapmakta ısrar ediyorsa, bunların ortaya çıkartılması gerekir!.

Millet olarak şayet her türlü terör örgütleri karşısında birlik ve beraberlik içinde olmaz isek, bu terör belaları milletimizin başından hiç eksik olmaz, dün şu örgüt, bugün bu örgüt, yarın başka bir örgütü milletimizin başına musallat ederler.

Ülkemizde hiçbir silahlı terör örgütü, halkın faydasına kurulmamıştır, halkın faydasına asla bir çalışma yapmamıştır, yapmayacaktır.

Ülkemizde kurulan veya başka ülkelerde kurulup ülkemize ihraç edilen terör örgütleri ülkemizi yıkmak, milletimizi bölüp parçalamak için kurulmuştur bu böyle bilinmelidir.

Ülkemizde siyaset yapanlar artık aklını başına almalılar, her şart ve şekilde yapacakları siyasi çalışmalarda hiçbir silahlı terör örgütü ile bağlantıları olmamalı, bir terör örgütünün ima edilmesine dahi tahammül etmemelidirler, aksi taktirde millet aya giderken bizler yaya gitmeye mahkum oluruz!.

Ülkemizde çözülmesi gereken çok hayati meseleler vardır, millet olarak güçlü yolumuza devam etmek istiyorsak, her siyasi parti artık her terör örgütü ile amansız mücadele yapmayı kendisine 1 ci görev saymalıdır.

Haftanın nerede ise 6 günü pek çok TV kanalında çeşitli tartışmalar yapılıyor, koca koca adamlar bir hiç uğruna ülke gerçeklerini o kadar çarpıtıyor ki, izlerken hayretler içinde kalıyoruz.

TV lerde yapılan tartışmaları halkımız olgunluk içinde izlerken, hata yapan, milletimizin aleyhine konuşma yapan siyasi düşünceleri bir kenara yazıyor, not ediyor, zamanı geldiğinde o notları ortaya çıkartıp gereğini mutlaka yapacaktır.

Şimdi sormak gerekir; Fethullah Gülen yapılanması, cemaati Devletimiz tarafından  bir terör örgütü olarak ilan edildimi?,  evet edildi, ülkemizin milli güvenliğini tehdit ettiği her şeyi ile ortaya çıkmış olan bir hain terör örgütünü konuşurken, halen birileri; “efendim geçmişte sizde şunu söylediniz” dediğinde bu sözleri sarf edenler, Vallahide Billahide bu millete kötülük yapan tarafta yer almaktadır.

Dün yapılan hataları unutmayalım ama, bugün karşımıza Türk milletinin 100 yıllık geleceğini karartan kahpe bir terör örgütü vardır, bundan sonra bu ve benzeri terör örgütlerinin milletimize ve devletimize zarar vermemesi için mücadelede birlikte hareket etmeyi bilmeliyiz.

Dün yani geçmişte yapılanlar, konuşulanlar tabi ki dikkate değerdir, ama dün neler konuşuldu?, ne için konuşuldu?, buna bakmak gerekir.

Hani diyoruz ya; İt İzi, At İzine karıştığında bu ülkede terörle mücadele kısa zamanda bitmez, siyasetçilerin içinde bulunduğu kanarından köşesinden örgütlere destek verilmesi halinde  bu ülkede terör bitmez, hele de birilerini damarlarına kadar sirayet eden bir oluşumun zehrini kısa zamanda atmak zordur.

Şimdi sormak istiyoruz. Baba Esat ve oğul Esat bu ülkeye her dönemde terör örgütlerini ihraç ettiği halde, halen katil Esat ile bir masaya oturmak mümkünmü?.

Suriye’de Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin saldırıları nedeniyle evsiz kalan ve sığındıkları Türkiye sınırındaki kamp bölgesinde soğuktan ölen 1,5 yaşındaki İman Ahmed Leyla‘nın, gözleri açık can verdiği ortaya çıktı.

İman bebek, İdlib’den göç ederek Afrin‘in güneybatısındaki bir geçici barınma alanında camsız bir barakada kalan ailesi tarafından dün sabah Afrin Şifa Hastanesi’ne getirilmiş ve çocuk daha önceden öldüğü tespit edilmiştir.

1.5 yaşındaki çocuğun gözleri açık donarak ölmesine neden olan bir katilin, muhatap alınması kadar insanlığa ihanet olamaz.

Bundan sonra boş konuşma zamanı değildir, herkes safını belli etmeli, bu milletin boşa harcayacağı zamanın olmadığını siyasetçiler bilmelidir.

Günün Sözü: HİÇ BİR SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ ASLA MASUM DEĞİLDİR.