yesilniksar

CUMHURBAŞKANININ TERÖRLE MÜCADELESİNİN ANLAMI YOK MU?

Birileri gerçekleri görmemek için mi gayret sarf ediyor, yoksa “ben ne dersem o olur” mu diyor.

AK Parti Niksar adayını henüz açıklamadı, açıklanacak günün mutlaka bir anlamı olmalı ki pek çok ilçe açıklanmadı.

Bir siyasi partide genel başkanların sözü o siyasi partide herkesi bağlar, özellikle parti lideri bir ülkenin geleceğini ilgilendiren ve ülkemizi karanlığa götürmek isteyen bir terör örgütü konusunda yaptığı mücadelede herkesi bağlar.

15 Temmuz ihanet darbe girişimin yapan FETÖ terör örgütü amacına ulaşmış olsa idi, bugün bu yazıları bizler yazamaz idik, hadi bizleri bırakınız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Allah korusun bugün sağ olarak yaşama şansı olur mu idi? veya bugün TBMM de bulunan AK parti milletvekilleri ve yetkilileri bugün aynı konumda olmaları mümkün olur mu idi?

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve ailesini öldürmek yok etmek, tarihten silmek isteyen FETÖ terör örgütü ile ilgili mücadeleyi sayın Cumhurbaşkanımız yaparken, onun yaptığı terörle mücadele AK Partili yöneticileri kapsamıyor mu?

Bizler inancımız doğrultusunda sayın Cumhurbaşkanımız ve AK parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın FETÖ terör örgütü ile yaptığı mücadeleyi önemsedik ve mücadelemizi işin başından sonuna kadar da yaptık, mücadelemizi yapmaya deva ediyoruz.

Bizler kendi çapımızda mücadele yapıyoruz, terör örgütü elemanlarını deşifre etmeye çalışıyoruz, terör örgütünün bundan sonra ikinci kalkışmaya kalkmaması için, devletimize ve milletimize bir daha zarar vermemesi için mücadele yapıyoruz.

Bizler FETÖ terör örgütünün bu millete bir daha zarar vermemesi için mücadele yaptığımızda, bizlerin haklı mücadelesinde AK Parti yöneticilerini yanımızda göremedik neden?

FETÖ terör örgütü ile yaptığımız mücadelede bazen kendi kendimizi sorguluyoruz, neden bizler Cumhurbaşkanımızın sözlerini dikkate alıp mücadele yaparken Niksar AK Parti ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Tokat il başkanı ve yönetim kurulu üyeleri yaptığımız haklı mücadelede bizlerin yanında yer almıyor? diye.

Yukarıdaki sözleri daha önceleri yazmak isterdim, yaptığımız haklı ve doğru mücadelenin farklı taraflara çekilmemesi için yazmadık, aslında yazmak gerekirdi, mademki bu ülkenin Cumhurbaşkanını ve ailesini yok etmek isteyen hainler, bu ülkeyi parçalamak isteyen kahpelerle mücadele bu davaya inananlarla olur.

Gerçekten bizler FETÖ terör örgütü ile yaptığımız mücadelede neden yalnız bırakıldık? AK Partili bir yetkili arkadaşa şunları sorduk; “peki ben bir gazeteci ve vatandaş olarak Niksar’da FETÖ terör örgütü ile mücadele yaparken siz neden yanımda yer almadınız? Cumhurbaşkanı aynı zamanda AK Parti genel başkanı, bizler sayın Cumhurbaşkanımızın sözlerini dikkate alarak Niksar’da FETÖ terör örgütünün ekonomik güçlerini kırmak için, ilerde bir daha güçlenmemesi için FEM dershanesinin satılmasının yanlış olduğunu yazarken, terör örgütünden mal almanın Türk Ceza kanunlarına  göre suç olduğunu yazarken Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan neden FETÖ terör örgütü hakkında benim yazdığım yazıları şikayet etti, defalarca yargılanmama neden oldu? bizler terör örgütünün ekonomik bağlarının kesilmesi için mücadele yaparken belediye başkanı Özdilek Özcan FEM dershanesini akrabaları aldığı için bizlerin susması için sürekli baskılar yaptı, sonunda hem vicdanlarda, hem de yargılanmam sonrasında haklı olan bizler çıktık açılan davalarda berat ettik ama, bizlerin yaptığı haklı mücadelede neden AK Partili yetkililer kendi partilerinin ismi altında belediye başkanlığı yapan kişi hakkında herhangi bir işlem yapmadı?” dediğimizde, AK Partili arkadaşımız; “abi haklısın senin yaptığın mücadeleyi Niksar’da bilmeyen kimse yok, bende kendi çapımda gerekli yerlere bilgi verdim, İl Başkanı ve yöneticiler, Tokat’taki ve Ankara da Milletvekillerimiz hepsi senin mücadeleni biliyor ben ne yapabilirdim gerekenler konuşuldu” dedi.

Şu gerçek acı ama ifade etmek zorundayım. Bu ülkede hangi terör örgütü olursa olsun yapılan mücadelede top yekun hareket edilemediği için başarı kısa zamanda gelmiyor veya uzun yıllar hem devlet olarak hem de millet olarak kaybediyoruz.

FETÖ terör örgütü ile Cumhurbaşkanımız 17-25 tarihini milat alarak mücadeleye başladığı halde ne yazık ki yerelde mücadeleler yeterli zamanda ve şekilde yapılmadı.

Şu gerçeği daha önce ifade ettim ama bir kez daha tarihe not düşüyorum.

Bizler FETÖ terör örgütünün Niksar yapılanması ve devletten kaçırılmak istenen menkul ve gayri menkuller için mücadele yapmaya başladıktan sonra bizlerin yaptığı mücadeleye ilk engel olan kişi Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’dır, bunun nedeni FETÖ terör örgütüne ait olan FEM dershanesini alarak Özel Asrın Lisesi yapan bacanağıdır, aynı zamanda kayın pederi de resmi olmayan ama açılan kurumda  her konuda söz sahibi olan insanların olmasıdır.

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, FETÖ terör örgütünden alınan dershanenin gündemden düşmesi için bana baskı yaptığı mahkeme kayıtlarına geçtiği artık belgelenmiştir.

“Perşembenin gelişi Çarşambadan belli” sözü yapılan mücadelede bizlere çok önemli bir hususu hatırlattı.

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan 2014 mahalli seçimlerinde seçim çalışmaları yaparken o tarihte kapanan FEM dershanesini de 2 kez ziyaret ettiğini biliyoruz, o tarihlerde parti yetkilileri kendisine; “o kişileri  ziyaret etmeni istemeyiz, sorumluluk kabul etmeyiz” dedikleri halde Özdilek Özcan yanında kendisine yakın kişilerle o tarihte, dershane faaliyetleri durdurulmuş olan FEM dershanesi binasında yetkililer ile görüşme yapmıştı.

AK Parti hükümeti FETÖ terör örgütü ile mücadeleye başlamış sürekli “Paralel Devlet yapılanması içinde olan Gülen grupları ile alakanızı kesin, onlardan ticaret yapmayın, onların okullarında ve yurtlarında olan çocuklarınızı alın” dediği halde 2014 tarihinde yapılan seçimlerde Özdilek Özcan’ın “paralel devlet yapılanması” içinde olan ve sonradan FETÖ terör örgütü olarak devlete ve millete ihanet eden hainlerden o tarihte oy istemek için ziyaret ettiği FEM dershanesini bacanağı ve kayın pederinin alması konusunda destek olmuştur.

Hani şu söz önemlidir; “ŞEYTAN AYRINTIDA GİZLİDİR” denir, gerçekten de olayların akışına bakınca, AK Parti hükümetinin, sayın Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetinin savaş açtığı insanlarla seçim desteği istemesi, sonraki zamanda devlet adamları her konuşmasında; “FETÖ terör örgütünden alış veriş yapmayın, ticari bağlarınızı kesin” dediği halde iktidara mensup bir belediye başkanının akrabalarına alınan FEM dershanesini ASRIN Lisesi olarak alınması, alınan dershane için, “FEM dershanesi satılamaz o binayı millet yaptırdı devletin olacak” diye yazdığımız yazıların Özdilek Özcan tarafından sürekli şikayet edilmesi, yaşanan süreçleri çok açık bir şekilde ortaya koymaktadır.

AK Parti yapılacak olan yerel seçimlerde partiye müracaat eden 6 belediye başkan aday adayına rağmen birileri halan çok sayıda hata yapan Özdilek Özcan üzerinde durmaya çalışıyorsa, bunun hesabını halk sandıkta verecektir, halka rağmen “ben yaptım oldu bitti” diyenlere seçmen sandıkta çok ders vermiştir, yine verecektir.

Günün Sözü: HALKA RAĞMEN HİÇ BİR SİYASETÇİ BAŞARILI OLAMAMIŞTIR.

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.