Cemalettin Bilgin

CUMHURBAŞKANI HAKLIDA!….

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan milletimiz için bir şanstır, aynı zamanda mazlum milletler içinde önemli bir devlet adamıdır.

İki koyunu gütmekten aciz olanlar, demokrasinin vermiş olduğu nimetleri kullanarak devletimizin Cumhurbaşkanına ağza alınmayacak sözler söylemeleri hainliğin en daniskasıdır!.

Her insan eleştirir, eleştirme hakkı da vardır.

Bizlerde eleştiri yapıyoruz.

Yazdığımız her yazının bir hedefi vardır.

Hedefi olan her yazının bir den fazlada muhatabı vardır.

Eleştiriden korkanlar asla başarılı olamazlar.

Yapılan eleştirileri iyi dinlemek, sağlıklı anlamak ve alınması gereken dersleri almak gerekir.

Cumhurbaşkanımız her gün bir ve birkaç programa gidiyor, her gittiği programda yeni düşüncelerini ortaya koyuyor.

Bizler ekonomist değiliz, kendi çapımızda bir işletmemiz var, hayat mücadelesinde başarılı olmaya çalışıyoruz.

Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan banka faizlerinin düşük olacağını söylüyor, bu sözlerden sonra piyeseler birden hareketleniyor, birilerinin ifadesi ile “Cumhurbaşkanı faiz artırmayacağız dediğinde döviz yükseliyor” diyorlar!.

Cumhurbaşkanı bu ülkenin devlet başkanıdır, her konudan haberi olacak, kendisine sorulan her sorunun muhatabı olduğu içinde cevap vermek durumunda kalacaktır.

Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan “banka faizleri yükselmeyecek”  açıklamasından rahatsız olan bir hayli kesim var, bunlar içinde Banka yetkililerinin de olduğunu görüyoruz.

Peki; Cumhurbaşkanı  “banka kredi  faizleri yükselmeyecek” dediğinde bu sözler ne kadar hayat buluyor?

Ayrıca Cumhurbaşkanımızın sözleri neyi ifade ediyor?

Birileri suçlayıcı dil kullanmayı alışkanlık yaptığı için, Cumhurbaşkanının her sözüne itiraz ediyor.

Cumhurbaşkanı;  “Banka Kredi Faizler yükselmeyecek” dediğinde Dolar yükseliyorsa bunun en önemli nedeni Hükümeti her fırsatta yıkmaya çalışanların bir oyunu olduğunu görüyoruz.

Banka Kredi faizleri neden yükselmemelidir?

Banka kredi faizleri yükselirse kredi kullanan ticaret sahipleri yüksek faizle kredi alır ise, kar edemez, kar edemeyince üretim yapılamaz, üretim yaşadığımız bu  süreçlerde mutlaka artması gerekirken, artmaması ülkemiz için hiçte iyi olmayan günlerin yaşanmasına neden olur.

Üretim artması için 2021 yılı bitmeden düşüncelerimizi ortaya koyduk, bugüne kadar konu ile ilgili bir çalışma yapılmaması Niksar’daki toprakların tam olarak kullanılmamasına neden olmuştur.

Cumhurbaşkanımızın haklı olması pek bir şey ifade etmiyor, önemli olan sayın Cumhurbaşkanının sözlerinin hayat bulması, hayat bulması içinde destek verilmesi gerekir.

Birileri “selin önünden Kütük kaparcasına, üzerine düşen aslı görevleri yapmayıp sürekli sosyal medyadan boy boy resimler paylaşarak Cumhurbaşkanının düşüncelerinin hayat bulmasını sağlamıyor, bilakis bu tür insanlar, “ne olur ne olmaz, gün benim günüm elime fırsat geçmişken cebimide, bankadaki hesabımıda, yastık altında saklayacağım dövizleride yüklü hale getirmem gerekir” dercesine milletimizin mutlu geleceği için çalışması gerekirken, kendilerine çalışma gayretleri  içinde olmaları çok manidardır.

Cumhurbaşkanımız “banka faizleri artmayacak” sözlerinin altında yatan gerçek, bankalardaki paralar üretime dönsün, üreten Türkiye’nin krizler döneminde en güçlü olmasını sağlayacaktır.

Ama ne yazık ki Cumhurbaşkanımızın sözleri özellikle devlet bankaları yetkilileri tarafından dikkate alınmıyor, üretim yaparak ülke ekonomisine katkı sağlayacak insanlar kredi kullanamıyor, kullanmakta sıkıntısı olmayan insanların önüne türlü bahaneler üretilerek kredilerin kullanılmasına imkan verilmiyor.

Üretime dönmesi gereken banka kredilerinin hayat bulmasını istemeyen banka yetkililerinin direncini ya kırılması gerekir veya sayın Cumhurbaşkanımız riskler üslenerek “banka kredi faizleri artmayacak sözlerinden vazgeçmesi gerekir.

Faizin haram olduğunu  bilenler; Cumhurbaşkanı neden banka faizlerini artırmıyor” diyerek para üstünden para kazanmak için Cumhurbaşkanının sözlerini çarpıtarak dedikodu yapmaktan sakınmıyorlar.

Bazı devlet bankaları ellerindeki kredi limitlerini doldurmak için ekonomisi güçlü kişi ve firmalara para vermek için adeta yalvarıp kredi verince bankadan alına  paralar, üretime gitmiyor, ne yazık ki Hükümeti devirmek için gayret eden, dövizci lobilerin ekmeğine yağ sürüyor, alınan krediler Dövize yatırılıyor, dolayısıyla dövizin yükselmesine neden olunuyor!…

Bazı insanların ne söylediği önemli değil.

Sözü söyleyen insanın, sahadaki davranışları ve sözlerin sahaya yansıyıp yansımamasıdır.

Sosyal medyayı en çok kullanan ve algı operasyonları ile halkı kandıran kesim Hükümeti yıkmak isteyen kesimlerdir.

Hükümeti desteklediği iddia edilen kişilerde sosyal medyayı kullanıyor ama, onlar Hükümetin hizmetlerinden çok, kendi çıkarları için kendi resimlerini çok sayıda paylaşarak, çalışmış gözüküyorlar!.

Hükümeti yıkmak için sayın Cumhurbaşkanını yıpratmak için mücadele edenler, her iftirayı “doğru” gibi paylaşım yaparken, Hükümetin imkanlarından faydalananlar, Cumhurbaşkanının sayesinde makamlarda oturtanlar, imkan sahibi olanlar, ne yazık ki Hükümete saldırılar karşısında oturdukları yerde tepki dahi veremiyorlar!…

2023 seçimlerinin ne kadar hayati seçim olduğunu  artık bilmeyen kalmadı.

20 yıllık AK Parti iktidarının yaptığı bütün hizmetler, rutuşlama, halkımıza en mükemmel şekilde katkı sağlaması gereken bir zamanda, birilerinin “lay lom” misali, mücadele yapıyormuş gibi gözükmeleri, AK partinin en büyük zafiyetleri içindedir.

Hani sayın Cumhurbaşkanımız bazen meydanlarda konuşurken; “ölümüne ölümüne mücadele” derken, birileri bu mesajları , “cebimize cebimize” diyerek gün yaşamaları, gerekli çalışmaları sahada yapmadıkları halde, sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla hayat yaşamaları düşündürücüdür!.

Günün Sözü; Allah’ım bana beklemediğim bir rızık, aklıma gelmeyen bir iyilik ver ve imkansız olduğunu düşündüğüm dileklerimi yerine getir.”

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.