yesilniksar

CUMHUR İTTİFAKI HAYAT BULDU

AK Parti ve MHP 24 Haziran seçimlerine girerken oluşturdukları Cumhur İttifakının 2019 yerel seçimlerde de devam etmesi çalışmaları devam ediyor.

“CUMHUR İTTİFAKI MİLLET AKLI” olarak hayat bulmuştur.

Cumhur İttifakının devam etmemesini için yapılan çalışmalar ve gayretler  nihayet son bulmuş, AK Parti genel başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli geçen hafta bir araya gelerek yerel seçimlerle ilgili durum değerlendirmesi yaparak 2019 yerel seçimlerinde de Cumhur İttifakının devam etmesi için gerekli çalışmaların başlaması talimatını partili yetkililere iletmişlerdir.

Cumhur İttifakını parti genel başkanlarının anlaması yeterli olmadığını son günlerde bir kez daha anlamış olduk.

AK Parti ve MHP temsilcileri, yani İlçe, İl ve genel merkezdeki etkili ve yetkililer Cumhur İttifakının ne anlama geldiğini anlamalılar, gerçekleri anladıktan sonrada halka anlatmalılar!.

Cumhur İttifakının “MİLLET AKLI” olduğunu anlayamayan parti temsilcileri kullandıkları yanlış sözlerden dolayı bir ülkenin kaderi ile oynamakla yüz yüze kalındı.

Bizler şunu çok açık ifade edelim ki, Cumhur İttifakının özünü AK Partili yetkililer anlamış olsalar idi, son günlerde AK Parti ve MHP içinde gereksiz ayrılık rüzgarları esmez idi.

Bugünden sonra inşallah Cumhur İttifakının ne anlama geldiğini halka anlatacak olan siyasetçiler iyi anlamış olarak halkın karşısına çıkarlar ve halkımızı aydınlatarak iyi bir seçim süreci geçirmiş olurlar.

Cumhur İttifakının yerel seçimlerde devam etmesi için çok yazılar yazdık, ittifakın sağlanmasından son derece memnun olduğumu ifade etmek isterim, ittifak oluşmamış olsa idi ülkemiz için milletimiz için çok büyük kayıplar ve sıkıntılar olur idi.

Zaman zaman siyasetin içinde olan arkadaşlarla sohbet yapma imkanımız oluyor, siyasetin içinde olan insanların çoğu Cumhur İttifakını anlamadıklarını çok açık ve net görebildik, düşüncelerimizi her şu şekilde ifade ettik, “Cumhur İttifakını oluşturan partiler Ankara-İstanbul-İzmir konusunda, Güneydoğu illerindeki Kayyum atanan il ve ilçelerde ayrıca bir iki ilde birlikte hareket ederler, Tokat ve ilçeleri gibi şehirlerde Cumhur İttifakı asla yapılmaz” dedik, bizlerin tespitlerinin ne kadar doğru olduğunu sayın genel başkanlarımızın sözlerinden anlıyoruz.

Cumhur İttifakının hangi temeller üzerinde kurulduğu mutlaka seçmene iyi anlatılmalıdır, etrafımızda çok sayda insanımızla konuşuyoruz işin gerçek özü bilinmediği için insanların kafasını karıştıran pek çok sosyal medya çeteleri bulunuyor.

Sohbet yaptığımız bazı arkadaşlar; “abi 15 gün öncesine kadar Devlet bey “yerel seçimlerde ittifak yok” dedi, şimdi tekrardan yerel seçimlerde ittifak yapıyor, bunlar insanların kafasını karıştırıyor” diyerek düşüncelerini ifade ediyorlar. İnsanların Niksar’da, Ankara’da halen kafaları karışık ise anlatanlarda veya anlamak isteyenlerde hata olmalı.

MHP genel başkan yardımcısı sayın Yaşar Yıldırım Tokat ziyareti gerçekleştirdiğinde AK Parti ile yapılan Cumhur İttifakı ile ilgili olarak çok açık ve net ifadeler kullanmıştır. Sayın Yıldırım’ın konuşmasından önemli noktaları yazmıştım tekrar etmekte fayda var sanırım. Sayın Yıldırım; “ülkemiz ve milletimizin bekası için bu ülkede siyasetin sağlıklı hale gelmesi için ülke yönetimin zafiyete uğramaması için, Cumhurbaşkanlığı seçim sisteminin bu ülkeye hayat bulması için tercih yapmamız gerekiyordu, bizler siyasi tercihimizi yaparken Laf davamız olanlarla yaptık, kan davası olanlarla yapmadık” dedi.

MHP genel başkanı sayın Yaşar Yıldırım, AK Parti ile zaman zaman siyaseten ayrı düştükleri pek çok konu olduğunu, ayrı düşünceler içinde iken AK partili sözcülerin veya yetkililerin MHP ile ilgili olumsuz sözler sarf etmeleri sonrasında kendilerinin de karşı sözlerle cevap verdiklerini, “AK Parti ile laf davamız vardır” diyerek devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü konusunda AK Parti ile aynı düşünceler içinde olduklarını ifade etti, diğer partiler yani Millet İttifakını oluşturan CHP, HDP, İP SP ile ise kan davalarının olduğunu, “kan davamız olanlarla birlikte olmadık” diyerek her insanın söz söylerken hata yapabileceği, önemli olan ülkenin ve milletin huzur  ve mutluluğu için çalışmak, Vatan, Millet, Bayrak, Ezan, Kur’an konusunda birlikte düşünen insanların ve siyasetçilerin bir araya gelmesinin önemli olduğunun altını çizmiştir.

MHP yi gereksiz olarak halen suçlamaya çalışanlar ve eleştirenler yapılacak olan seçimlerde MHP nin 24 Haziran seçimlerinde aldığı oyların daha azalmasını isteyenlerdir.

Siyasette kazanmanın şartları bellidir, halka hizmet yapmak, halkın gönlünü kazanmak ve halkın karşısına çıkınca seçimin kazanılacağını seçmene anlatabilmektir.

MHP 24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakını yaparak seçmeni karşısına güçlü çıkmış, “biz dava partisiyiz, asla pes etmedik etmeyeceğiz, vardır, var olmaya devam edeceğiz” diyerek gerçek Ülkücülerin, MHP lilerin güvenini kazanmış seçimden beklenen oyunu almıştır.

24  Haziran seçimlerinde  MHP nin sandıktan çıkamamasını isteyeler bekleyenler bugün de MHP nin 24 haziran seçimlerinde aldığı oyların altında oy alması için algı operasyonu yaptıklarını görüyor ve düşünüyoruz.

MHP Cumhur İttifakı konusunda birlikte hareket etmeyip tek başına seçimlere girmiş olsa dahi 24 Haziran seçimlerinden daha az oy almayacak, oy oranını ciddi biçimde artıracaktı, MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli yine “ben” değil, “biz”  dedi ülkemizin olası bir siyasi çalkantıya düşmemesi için yine koltuk sevdası, pazarlığı yapmadan seçimlerde “Cumhur İttifakına devam ediyoruz, Ankara-İstanbul-İzmir de AK Parti adaylarını destekliyoruz” dedi ve ekledi; “Önümüze çıkan olursa ya kenara iteriz, ya da üstüne basar, eze eze geçer gideriz”. Devlet Bahçeli

MHP genel başkanı sayın Devlet bahçelinin çok net ifadeleridir ve yine yapılan toplantıda şu düşüncelerini de ifade etmiştir; “Milliyetçi Hareket Partisi tek yürektir, tek sestir, tek nefestir. Milliyetçi Hareket Partisi mazlumların tercümanı, gariplerin kalp atışıdır. Elbette Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’nin son kalesi, son direniş hattıdır”, diyerek hem yol arkadaşlarına, hem seçmenlere ve hem de ülkemizdeki tüm insanlara bu mesajı vermiştir.

MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli sanırım seçimlerle ilgili şu sözlerle son vuruşunu yapmıştır; “Dönenlere, satanlara, kaçanlara, korkanlara, sinenlere hiç aldırış etmeden merhum Başbuğumuzun izinden cesaretle yürüyoruz” Dr. Devlet Bahçeli

Gerçekten de dava arkadaşının satılmayacağını, satılamayacağını ifade eden çok net sözlerdir.

“Cumhur İttifakı Halkın Aklıdır” düşüncesinin hayat bulması bu ülkenin teminatıdır, bunu seçimlerden sonra yine göreceğiz.

Günün Sözü: “İNSANI YAŞATKİ DEVLET YAŞASIN.”

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.