yesilniksar

CUMHUR İTTİFAKI DEVAM EDİYOR

Pazar günü Tokat’ta önemli bir toplantıya katıldık, binlerce insanın katıldığı toplantıya ev sahipliğini MHP Tokat İl Başkanlığı yaptı.
MHP Tokat İl Başkanlığının “Genişletilmiş Tokat İl Divan Toplantısı” kalabalık katılımla gerçekleşti, toplantıda ev sahipliği yapan MHP İl Başkanı sayın Onur Çalışkan misafirlere “hoş geldiniz” selamlama konuşması yaptı, daha sonra MHP Genel Başkan yardımcısı sayın Yaşar Yıldırım konuşarak önemli mesajlar verdi.
MHP genel başkan yardımcısı sayın Yaşar Yıldırım tam bir halk adamı kendisini ilk defa dinleme imkanımız oldu, sayın Yıldırımın konuşmasını canlı yayınlamadığım için pişmanlık duyduğumu ifade etmek isterim.
MHP genel başkan yardımcısını dinledikçe her gün yazdığımı bu köşe yazılarımda ne kadar isabetli düşüncelerimizi ortaya koyduğumuzu anlamış olduk. Ülke meselelerinin bir bütün olduğunu yapılan konuşmalardan anladık ve doğru yolda olduğumuzun teyidini aldık.
Evet; “Cumhur İttifakı” devam ediyor, bu konuda MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli de düşüncelerini ifade etmişti, yine sayın Cumhurbaşkanımızda “Cumhur İttifakı”nın devam ettiğini teyit eden konuşmalar yapmış idi.
Bizlerde Anadolu’nun bir köşesinde yaşayan, düşüncelerimizin saklı kalmaması için her fırsatta bazen yazarak, bazen konuşarak paylaşan insanız.
Bizler düşüncelerimizi paylaşarak insanlara ve bu ülkeye katkı sağlamaya çalışıyoruz.
Seçimlerin başlangıcında şu düşüncelerimizi ifade etmiş idik; “Cumhur İttifakı 24 Haziran seçimlerinden sonrada devam edecektir, çünkü bu ittifak sıradan yapılan bir ittifak değildir”, düşüncelerimizi paylaşırken devamında şunları paylaştık; Cumhur İttifakı Yerel seçimlerde Ankara-İzmir ve İstanbul ve aynı zamanda Güneydoğu illeri için geçerli olur, belki belli büyük şehirlerde bu ittifak oralarda da yapılır ülke genelinde bu ittifak olmaz” demiştim, Pazar günü yapılan toplantıda MHP genel başkan yardımcısı sayın Yaşar Yıldırım beyi dinleyince doğru tespitler yaptığımızı anladık.
Seçimler önemli, stratejilerde önemli tabi ki. Her seçimde olduğu gibi bu seçimde de siyasetin güzelliklerini ve çirkinliklerini göreceğiz.
Siyaset insan yönetme sanatıdır, iyi siyasetçi, insanlara yaptığı siyasi hareketle güzellikler katar, inşallah bu seçimde siyasetin güzelliklerini daha çok yaşarız.
MHP genel başkan yardımcısı sayın Yaşar Yıldırım konuşmasında; “MHP bu ülkenin Sigortasıdır” dedi ve düşüncelerini ifade etti.
Gerçekten de MHP bu ülkenin emniyet sigortasıdır, 24 haziran seçimlerinin sonucunda da Türk milleti bu düşünceyi teyit etmiştir.
24 Haziran tarihinde yapılan seçimlerden sonra Türk milletinin nasıl bir seçim mesajı verdiğini siyasetçilerin mutlaka anlaması gerektiğini ifade etmiştik, özellikle AK Parti ve MHP yetkililerinin verilen mesajı iyi okumasını istemiştik, sayın genel başkanlar Türk milletinin verdiği mesajları okudular ama, partilerin özellikle AK Partili bazı yetkililerin verilen mesajları okuyamadılar mı?, yoksa okudular da gerçekleşen “Cumhur İttifakından” rahatsızlık duydukları için mi anlamamazlıktan geldiler?, bunu zaman gösterecektir.
MHP genel başkan yardımcısı sayın Şaşar Yıldırım MHP üzerinde oyun oynamak isteyenlere de önemli mesajlar verdi, MHP nin ülke Güvenliği konusunda asla taviz vermeyeceğini ifade ederken AK Parti ile yakınlaşmanın doğru olduğunu ülkede güvenil konusunda sıkıntıların yaşanmaması için AK Parti iktidarına destek verdiklerini ifade etti konuşmasında şu sözler dikkat çekti; “sizlere soruyorum, laf davasımı, kan davasımı önemlidir, bizler kan davası konumunda olanları değil, laf davası olanları tercih ettik” dedi, “CHP ve HDP ile hiçbir zaman siyasi yakınlaşmamız olamaz” diyerek Cumhur İttifakının çok doğru bir karar olduğunun altını çizdi.
MHP genel başkan yardımcısı sayın Yaşar Yıldırım; “FETÖ ile yolu kesişmeyen tek siyasi parti lideri vardır oda sayın genel başkanımız Devlet Bahçeli beydir, buna her MHP linin dikkat etmesini isterim” dedi ve 15 Temmuz konusunda önemli açıklamalarda bulundu.
MHP genel başkanı sayın Yaşar Yıldırım konuşmasında; “arkadaşlar 15 Temmuz ülkemiz için bir milattır, 15 Temmuz Vatikan için son hamle olarak ortaya konmuştur, 15 Temmuz haçlı seferlerinin devamıdır, 15 Temmuz Hac ile Hilal’in savaşıdır” diyerek 15 Temmuz ihanet darbe girişiminde MHP genel başkanı sayın Devlet bahçelinin duruşunu ifade etti; “15 Temmuz gecesi ihanet gecesi idi, devlet adeta ortada yoktu, Ankara kaynıyor, hiçbir yetkili TV lere çıkıp da açıklama yapmıyordu, genel başkanımız sayın Devlet Bahçeli bu ülkeye ihaneti görünce ilk basına açıklamayı kendisi yapmıştır ve konuşmasında “bu bir darbe girişimidir, Milliyetçi hareket partisi olarak seçilmiş Hükümetin aynındayız darbenin karşısındayız” açıklamasını yapınca darbe girişimi yapanlar bu açıklamadan sonra rahatsızlık duymuşlar ve sayın genel başkanımızı arayarak açıklamanın yumuşatılması teklifinde bulunmuşlar, sayın genel başkanımız taviz vermeden ikinci açıklamayı yaparak darbenin önünün kesilmesini sağlamıştır” diyerek toplantıya iştirak eden insanları bilgilendirmiştir.
MHP genel başkan yardımcısı sayın Yaşar Yıldırım Cumhur İttifakı konusunda bilinmeyen bir noktayı da açıklık getirdi; “arkadaşlar Cumhur İttifakı sıradan bir ittifak olmadığını biraz önce ifade etmiştim, bu ittifak inşallah uzun yıllar devam edecektir, ittifak 5 maddeden meydana gelmiştir, 4. maddeyi okuyarak bilginize sunuyorum” diyerek 4. madenin içeriğini okudu, Cumhur İttifakının 4 Mayıs 2018 tarihinde imzalandığını dile getirdi, sonra şu öneli açıklamayı yaptı; “Cumhur İttifakı devam ediyor, ancak sizleri de bildiği gibi 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimler için çalışmaların yapılması için sayın genel başkanlar bir takvim üzerinde çalışma yapmışlar idi, çalışmalar devam ederken AK Partili bazı yetkililer bizleri üzen açıklamalarda bulundular, açıklamalar peş peşe gelince sayın genel başkanımız Devlet beyde açıklama yaparak Cumhur İttifakının devam ettiğini yerel seçimlere MHP olarak tek başımıza seçimlere gireceğimizi ifade etti, şu ana kadar bir değişiklik yok ama, yarın değişiklik olmayacağını kimse söyleyemez süreçleri iyi takip ediniz” dedi.
Ülke gündemini ve Niksar gündemini yazmaya devam edeceğiz.
MHP genel başkan yardımcısı sayın Yaşar Yıldırım beyin konuşmasında dikkat çeken şu husus önemli idi; “bizler Cumhur İttifakının devam etmesi için çalışmalarımız devam ediyor, yerel seçimlerde Ankara-İstanbul- İzmir büyük şehir belediyelerini Cumhur İttifakının almasını ve Güneydoğu il ve ilçelerinde kayyum atanan belediyelerin de yine Cumhur İttifakının almasını arzuluyoruz, buralar alınırsa Cumhur İttifakı güçlenerek yoluna devam eder” diyerek çok önemli hususları dile getirdi.
Güzel ve anlamlı bir toplantı idi, ülkemizi ve milletimizi ilgilendiren önemli mesajlar verildi, bizlerde bu mesajları halkımıza duyurmaya devam edeceğiz.
Günün Sözü: CUMHUR İTTİFAKI, TÜRK HALKININ İTTİFAKIDIR.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.