yesilniksar

COŞKULU KARŞILAMA

24 Haziran seçimlerine adım adım ilerliyoruz.

24 Haziran seçimlerine az bir zaman kala MHP seçim çalışmalarına hızla devam ediyor.

Seçim çalışmaları için köy ziyaretlerinden güzel destekler alıyoruz, köylerde vatandaşlar arazide çalıştıktan sonra havanın durumuna göre gündüz belli saatlerde çalışabiliyor, mübarek Ramazan ayında insanlarımız işlerini ihmal etmese de yine de dinlenme ihtiyacı hissediyorlar.

MHP seçim çalışmalarında halkımızla buluşunca güzel mesajlar alıyoruz, insanlar samimi bir şekilde düşüncelerini ifade ediyorlar, buda seçmenlerin özgürce düşüncelerinin ifade edilmesini sağlıyor.

Her akşam iftar saatinden sonra teravih Namazına kadar  köylerin yakınlık durumuna göre iki köy veya bir köy ziyareti yapılıyor, teravih namazından sonra bir köy ve sonrasında şehir merkezinde kahveler ziyaret ediliyor.

Geçtiğimiz gün pehlivanların diyarı Eynesür köyünü ziyaret ettik, Eynesür köyü ziyaretini gerçekleştirdiğimizde kendimizi bir şehirde yapılan miting de gibi hissettim.

Seçim çalışmalarında aldığımız enerji bizleri son derece mutlu ediyor, Eynesür köyü halkının  bizleri bir miting havasında karşılaması anlamlı oldu, dakikalarca Eynesür halkı bizleri alkışladı, bayanların Bozkurt işareti yaparak karşılaması ise bir başka güzellikte idi.

Eynesür köyünde MHP ve AK Parti flamaları hakim idi, bizlerin köye girmesi ile birlikte bir bayram coşkusu hakim oldu, dakikalarca seçim aracımızdan çalınan müziğe eşlik edildi ve devamında bizler mikrofonu elimize alarak Eynesür halkımıza teşekkür ettik.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri çok sağlıklı geçiyor, bizler MHP seçim çalışma ekibi olarak konuşmamıza Cumhur İttifakının önemini anlatarak başlıyoruz.

Şu  ayrıntıyı not etmekte fayda vardır, Cumhurbaşkanı adayını ilk açıklayan parti MHP dir. MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli erken seçim çağrısı yaptıktan sonra “Cumhurbaşkanı adayımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” diyerek, seçimin ilk hamlesini yapmıştır, bu hareket ne yazık ki göz ardı edilmiştir, bunun manası şudur MHP genel başkanı sayın Devlet bahçeli bir şeye gönül verdi ise o sözünü sonuna kadar yerine getirmektedir ve de öyle oldu, MHP Cumhurbaşkanı adayını belirledikten sonra konuşmacıları ilk önce Cumhurbaşkanı adayı sayın recep Tayyip Erdoğan ile olan samimiyetini anlatıyor, sonra milletvekili seçimleri ile ilgili düşüncelerini ortaya koyuyor.

Eynesür köyünde yaptığımız seçim çalışmasında halkımızın Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini söyleyince bayanların ve erkeklerin coşku dolu alkışını görmek gerekirdi.

Gerçekleri görmek ve de yazmak gerekiyor, bazı muhalefet partilerinin sayın Erdoğan hakkındaki olumsuz sözlerinin bir karşılığı yok, halkımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı çok seviyor, sevginin para ile pul ile alınmayacağı gerçeğini herkes bilir, bir insanın sevgisi dağlarda yaşayan insanlara kadar ulaştı ise bu farklı bir sevgi olmalıdır.

Bizler seçim çalışmasında; “saygıdeğer halkımız hepinize selam ve saygılarımızı sunarız 24 haziran seçimlerini hayırlı olmasını diliyoruz MHP olarak bizlerin Cumhurbaşkanı adayı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ dır”  dediğimizde insanların coşku dolu alkışları ile karşılaşıyoruz, sonrasında; bizler MHP olarak Milletvekili seçimlerinde kendi milletvekili adaylarımızla yola çıktık sizlerden MHP ye destek olmanızı bekliyoruz” diyerek konuşmalar başlayıp devam ediyor.

Eynesür köyünde de aynı düşüncelerimizi ortaya koyduk, ve selamlama konuşması ve tanışma faslından sonra gecenin konuşmacısı olarak tarihti-yazar-hatip Atalay Karahan abimizi davet ettik, Atalay abimiz mikrofonu ele alıp konuşasına Altaylardan başlayınca insanlar çılgınlar gibi alkış tufanına tuttu, Atalay abimizin konuşmasının da bizler dahil herkes etkilendi, bayanların alkışlarla verdiği karşılığı görmek gerekirdi.

Seçim çalışmalarında sayın Atalay Karahan abimizde bizlerle beraber hareket ediyor, seçim çalışmalarına çok ciddi destek verdi çokta güzel konuşuyor insanların pür dikkat dinlemesini sağlıyor.

MHP Niksar teşkilatı olarak seçim çalışmalarına önemli destek sağlıyoruz, Tokat Milletvekili adayları seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ediyorlar Niksar’da çalışmalar Milletvekili adayımız sayın Serhat Bilgin ile devam ettiriyoruz.

Seçim çalışmalarında Eynesür halkının MHP ye yakınlığından çok etkilendik, inşallah seçim sandıklarını patlatırcasına oylarla sandıktan galip geliriz.

Köy seçim çalışmalarında halkın talepleri çok önemli, halkımız seçimlerin sağlıklı yapılmasından yana çok fazla istekleri yok, bazen bireysel talepleri oluyor, onun dışında ortak kullanım alanlarından doğan istekler sıralanıyor.

Bir Güzel Ülkü

Yüreklerde kök bağlayıp yaşayan

Bir güzel ülküdür gönül verdiğim.

‘Ezel’den ‘Ebed’e müjde taşıyan

Bir güzel ülküdür gönül verdiğim.

 

Yesi’deki kutsal aşkın mayası

Malazgirt’te Alparslan’ın rüyası

Söğüt’teki has kilimin boyası

Bir güzel ülküdür gönül verdiğim.

 

Yunuslayın ‘Et-kemiğe bürünen’

Selim ruhta Yavuz serdar görünen

Şems misali cümle kirden arınan

Bir güzel ülküdür gönül verdiğim. Diyerek sözlerini şiirlerle süsleyen Atalay Karahan abimize teşekkür ediyoruz.

Günün Sözü: Cumhur İttifakı bin yıllık kardeşliğin karşılığıdır

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.