yesilniksar

ÇOK ŞÜKÜR

11 ayın Sultanı şehri Ramazan ayını en güzel bir şekilde yaşadıktan sonra mutlu sona Ramazan Bayramı ile nokta koyduk.

Müslüman Türk milleti olarak çok şükür dini ve milli vecibelerimizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz, millet olarak birlik ve beraberlik içinde olunca aşamayacağımız hiçbir engel yok.

Ülkemiz çok sıkıntılar yaşadı, halkımız sürekli baskı altında tutulmaya çalışılıyor, ekonomik oyunlar ve baskılar ülkemiz üzerinde sürek baskı olarak uygulanıyor buna rağmen çok şükür milletimizin birlik ve beraberliği asla bozulmuyor.

1 ay Ramazan günleri kuş gibi gelip geçti, 1 ay boyunca insanlarımız hem ibadetini yaptı, hem de ülkemin geleceğini ilgilendiren önemli bir seçim sürecini birlikte yürüttü.

Bizler Ramazan ayı süresince gündüz başlayan seçim maratonuna gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ettik, insanlarımızın hoş görüsü ve samimiyeti her şeyin mükemmel gitmesine neden oldu.

İnsanlarımız ülke bütünlüğü konusunda çok samimiler, Ramazan ayı içinde halkımız bağında bahçesinde çalıştı, akşam saatlerinde evine çekildi, ibadetlerini yaptı, gecenin ilerleyen saatlerinde her siyasi partiyi dinleme nezaketinde bulundu, işte halkımızın en anlamlı yaşam süreci burada.

Gün boyunca yoğun çalışma temposu içinde çalışan bizler, gecenin geç saatlerine kadar halkımızın kapısın çaldık hiçbir insanımız; bu saatte ne işiniz var” demedi, “buyurun oturun ne ikram edelim” dedi. Türk milletinin en büyük özelliklerini  Ramazan ayı ve seçim süresince gördük ve halan yaşıyoruz.

Seçimlere az bir zaman kaldı, bu hafta sonu halkımız sandık başına gidecek, ülkemizin geleceğini şekillendiren yeni seçim sisteminin önü açılacaktır.

Seçim çalışmalarına her parti kendi çapında çalışmalar yapıyor, seçmenlerin huzuruna çıkınca insanlarımız nezaket kuralları içinde hareket ediyor, çoğu zaman oy verip vermeyeceğini de ifade ediyor.

Ramazan bayramı içinde her siyasi parti milletvekili adayı veya siyasetçileri ile karşılaştık, herkes bir birine başarılar diledi.

Siyasetçiler için bayram çalışmaları yoğun geçti, Bayramın yoğunluğu yanında bayram bereketi de siyasetçilere yaradı, STK ların bayramlaşma programları sonucu insanların bir araya gelmesini sağladı, insanlar dernek ve vakıflarda bir araya gelince siyasetçiler, STK ları ziyaret ederek halkla buluştular sohbet yapma imanları buldular.

Niksar’daki STK lar maşallah çok hareketli, insanlar STK ların toplantılarına ilgi gösteriyor, dolayısı ile de siyasetçilerle bir araya gelme imkanları oluyor.

Niksar’daki siyasi parti temsilcileri olgunluk içinde seçim çalışmalarını sürdürüyor, milletvekili adayları çalışma yaparken karşılaştıklarında bir birlerine başarı diliyorlar, adayların bir araya gelmesi güzelliklerin ortaya çıkmasına vesile oluyor.

Yazımızın başlığını; “ŞÜKÜRLER” olsun diyerek başladık, gerçekten de ne kadar şükretsek azdır, Cenabı Allah halkımızı feraset sahibi yapınca tüm olumsuzluklar bertaraf ediliyor.

Seçim çalışmalarında siyasi parti liderleri ne kadar dikkatli olur ise taraftarlarda o kadar dikkatli ve hoş görülü oluyor.

Bayramla birlikte seçim çalışmaları birlikte yürüdü, sanırım ilk defa bu kadar kısa sürede ve Ramazan ayına gelen bir seçim oldu, Ramazan ayının güzelliği siyasetçilerde yansımış oldu.

Seçime 4-5 gün kaldı, bu süre içinde Milletvekili adayları seçim sahasında seçmenlerle son bir kez daha bir araya gelecekler, seçmenin düşüncelerini dinleyecekler, inşallah seçilen adaylarımız seçildikten sonra kendilerine vekalet veren insanlarımızı unutmazlar.

Bizler MHP de siyaset yapıyoruz, inşallah adaylarımız kazandıkların da seçmenden asla uzaklaşması söz konusu olamaz, çünkü seçmenin en yakından bulacağı kişi veya işyeri bizleriz, Milletvekillerimizden bir tanesine daha ulaşamayanlar  bizim kapımızı çalacaklar; “bak şu milletvekilimize  ulaşamadık ne söz verdiniz” diyerek bizlerin kapısını çalacaklar bizlerde  vekillerimize; “söz verdiniz halkın telefonuna cevap veriniz” uyarsın da bulunacağız, bizlerin asla insanlara kapımızı kapatma şansı olmadı olamazda.

24 Haziran seçimleri ile birlikte yeni düzenlemeler yapılacağını görüyoruz, artık Milletvekilleri haftanın en az 3 günü seçim bölgelerinde olacak, seçilen milletvekillerimiz kendi seçim bölgelerinde “çalışma büroları” kurarak seçmenle sık sık bir araya gelmesi sağlanmış olacaktır, bu bir seçim vaadi olmayıp AK Parti ve MHP genel başkanlarının milletvekillerine zorunlu yaptırımıdır.

Tokat farklı bir seçim yaşayacağını görüyoruz, farklı seçi, farklı milletvekili sıralamasının olacağını seçmenlerin konuşmalarından anlıyoruz.

24 Haziran seçimlerini sürpriz partisi MHP olacaktır. MHP üzerinden kaos yaratmak isteyenler inşallah halkımızın taktiri ile en büyük Tokat’ı Tokatlıdan yiyeceklerdir.

MHP ülke genelinde ciddi bir sıçrama yapacaktır. MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli Cumhur İttifakına en sadık bir şekilde yaptığı seçim ittifakına sonsuz sahip çıkmaktadır, aynı zamanda Milletvekili adayları da sayın Devlet Bahçeli’nin düşüncelerinin hayat bulması için çalışmaları aksatmadan yürütmektedir.

Birileri MHP yi bölüp parçalamak istemiştir ama asla başarılı olamamıştır.

Siyasi partilerin seçmenleri parti genel başkanlarından beklentisi nedir?, oy verdiği partinin iktidar olmasını ister ve bekler, sayın Bahçeli MHP yi en güçlü siyasi parti ile iktidar ortağı yapmıştır ve MHP artık İktidardadır.

Cumhur İttifakının önünü keserek MHP yi dizayn etmeye kalkanlar avuçlarını yalamak zorunda kalmıştır, bazı gafiller halen MHP nin güçlü bir iktidarla hayatına devam ettiğini anlayamamışlar, hata üstüne hata yapmaktadırlar.

MHP nin karşısında olduklarını iddia edenler sayın Devlet Bahçeliden ne istiyorlardı?, bunu bile bilmeyenler, MHP üzerinden oyun oynamaya çalışıyorlar, gafiller halen aldandıklarını anlayamadılar ise, 24 Haziran seçimlerinde sandıklar açıldığında MHP gerçeğini gördüklerinde; “eyvah bizler ne yapmışız da gafletten uyanamamışız” diyecekler ama iş işten geçmiş olacak, “vatan-millet sevdalısıyız” söylemlerini düşünürken bir terör örgütü uzantısına katkı sağladıklarını geç anlamış olacaklardır.

Her seçim önemlidir, lakin bu seçim daha da önemlidir.

24 Haziran seçimlerinin en güçlü partisi MHP sandıklardan çıkacaktır, gaflet ve dadalet ve hatta ihanet içinde olanlar uyandığında her şey geç kalmış olacaktır.

24 Haziran seçimlerinin iki galip partisi AK Parti ve MHP olacaktır her iki partinin alacağı milletvekili sayısı, gaflet içinde olanları şaşırtacaktır!.

Günün Sözü: 24 Haziran seçimlerinde Gaflet ve Dadalet içinde olmayın.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.