Cinayet sözünü duyunca, hemen “kim nerede cinayet işlemiş?” merakı ile yazıyı okumaya başlayacaksınızdır mutlaka.

Cinayet sözü, düşüncesi, insanları ürküteni merak uyandıran, gerçekleşesi halinde yuvaları yıkan bir harekettir.

Cinayet işlemek, adam öldürmek hiç savunduğumuz bir hayat tarzı değildir, ama hayatın gerçekleri içinde yerini korumaktadır.

Cinayet işlemek bir insanlık suçudur, lakin bazı insanlar fındık kabuğunu doldurmayan meseleler yüzünden cinayet işleyebilmektedirler.

Bugün günlerden Cuma, akşam haberlerini dinlemeye çalışıyoruz, pek çok haber anlatıldı, çok sayıda Trafik kazası oldu, gündemi en çok meşgul eden ise Cumartesi ve Pazar günleri Yüksek Okul sınavlarına girecek öğrencilere yönelik “tebrikler, başarı” temennileri.

Cumartesi ve Pazar günü sınava girecek öğrencilere moral vermek için nerede ise bütün insanlar sosyal medya ağlarından, mesajlar yazıyor, sosyal medya ağlarını öğrencilere moral vermek üzere adeta işgal edildiğini görüyoruz.

Cumartesi ve Pazar günü öğrencilerin başarılı olması için olağan üstü gayret sarf eden insanlarımızı kutluyoruz.

Kimisi çocuklarını, kimisi yiğenleri, kimisi hısım akrabalarını motive etmek için güzel temennilerde bulunmuş, bizler özel bir not yazmadık  ama, binlerce insanın kutlamasına katkı yaptık, destekledik, çocukların sınav öncesi motivasyonları ne kadar sağlıklı olur ise, sınavdaki heyecanlarını yensin, sınavda istedikleri puanları alsın dileğinde bulunduk.

Şimdi sıvan öncesi CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıdaroğlu;  “Kendi gencine bu kadar sevgisiz bu kadar saygısız bir iktidar işte. Hiç mi utanmıyorsunuz bunları yaparken ey Ak Parti? Aranızda biriniz çıkıp da bu adaletsizdir diyemedi mi? Bizim çocuklar o okullara girebilmek için bütün gençliklerini heba ediyorlar!” diyerek ailelerin ve gençlerin motivasyonlarını bozmuş olmadı mı?, bu sözleri sarf etmek kime yarar, kime zarar verdi?

Cinayet sözü itici bir söz ama, sayın Kılıçdaroğlu on binlerce gencin moral motivasyonlarını kırarak adeta cinayet işlemiş oldu!.

Şimşi bizler bu yanlışı yazınca bazı arkadaşlar bizi “Hükümet destekçisi gazetecisin” diyerek sözler sarf edecek ama, bize söylenecek sözlerin bir anlamı yok, önemli olan en kritik dönemde, güya öğrencilere destek vereceğim, derken sınava girecek on binlerce öğrencinin moralini bozmak, onların geleceği ile oynamak cinayet kadar etkili ve tehlikelidir.

Şimdi birileri yine kraldan çok, kralcılık yaparak; “peki muhalefet partisi iktidarı eleştirmesin mi?” diyecektir.

Sevgili kardeşim, hükümetlerin başarılı oluşunda güçlü muhalefet partilerinin önemli çok kıymetlidir.

Güçlü iktidarın halkına sağlıklı hizmet yapmasında, muhalefet partilerini doğru eleştirileri  katkı sağlar,  iktidarın doğru hizmetlerin yapılmasında muhalefetin yanlışı eleştirerek katkı sağlamasını her zaman isteriz, lakin yanlış ve yaşanmamış, olmayan bir konuda binlerce insanın hayatına mal olacak yanlış bilgileri ortaya atarak cinayet gibi gençlerin hayatını etkileyecek hatalar yapılmaması gerekir.

Milyonlarca gencin YKS sınavına saatler kala  “Katarlı gençlere Türkiye’de sınavsız tıp eğitimi hakkı verildi” iddiasını servis etmek, gençlerin haklarını korumak değil, gençlerin haklarını gasp etmektir, çünkü gençlerin sınav öncesinde morale ihtiyacı vardır, ailelerin morallerini düzgün olması gerekir.

İşin gerçeği ise şudur. 2 Mart 2021 tarihinde imzalanan askeri protokol, Türkiye ile Katar  arasındaki askeri personel ve askeri öğrencileri kapsıyor.

Bakınız sınavlara saatler kala yaşanan küçük bir örnek;  “sınava biraz önce giren kız çocuğum, Katarlılar sınavsız Tıp okuyacakmış dedi… Psikolojisi bozuldu,  bu yalanı atarak tüm gençlerin hakkına girdiniz Utanmıyor musunuz yalan söylemeye sayın Kılıçdaroğlu!, bu vebalin altından nasıl kalkacaksınız,  siz de siyasetimiz de batsın” diyerek adeta isyan ediyor.

Hükümetin yaptığı yanlış varsa tabi ki muhalefet eleştirmeli, özellikle ana muhalefet hükümeti uyarmalı ama, ne zaman olacağına iyi karar vermeli.

Gençlerin morale ihtiyacı olduğu bir zamanda yerel yönetimler, sınav bölgesinde gençlerin morallerinin bozulmaması, motivasyonlarının bozulmaması için araçların korna çalmasını, bölgede gürültü olmaması için olağan üstü gayret sarf ederken, ana muhalefet partisi lideri hem TV lerde, hemde sosyal medya ağlarında “yanlış, olmayan” bir uygulamayı varmış gibi sunması üzücü olmuştur, sınava giren öğrencilerin geleceğini karartan açıklamayı sayın Kılıçdaroğlu yaptığı için kendisini kınıyoruz.

Doğru olmadığı halde, doğru gibi açıklama yapmanın öğrencilere fayda değil zarar vermiştir, ülkede kaos çıkartmak isteyenlerin değirmenine su taşımaya çalışılmıştır.

Ülkemizde kaos çıkartmak kimlerin işine yarar?, bunun CHP genel başkanı iyi hesap etmelidir.

Bazen tarihe not düşmeye çalışıyoruz. Ülkemizde “kirli siyasetten vazgeçilmelidir.

CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu, yanlış yaparak iktidara talip olacağına, doğruları söyleyip halkın taktirini kazanarak seçim kazanmayı düşünmelidir!.

ABD li ve AB li dostlarının yanlış yönlendirmeleri ile, yanlış bilgileri ile Türk milleti muhalefeti asla iktidar yapmayacaktır.

CHP genel başkanı sayın Kılıçdaoğlu, dost bildiği AB lilerden ders alıp sandığa gömüleceğine, 19 yıldır iktidarda olan sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın nasıl iktidar olduğunu iyi analiz yapsın, iyi araştırsın, öyle iktidar olunacağını bilsin.

ABD ve AB ülkeleri Türk Milletine dost mudur?, tabi ki hayır, dost olmayacakları malum, hiç değilse ülke çıkarlarımız için dost gibi gözüküp, halkın sesine kulak verse ve şu nota dikkat etse;  Amerika demokrasi götüreceğim diye; Irak’ta 1 milyon -Afganistan’da 1.5 milyon -Vietnam’da 4 milyon -Kore’de 3 milyon İnsan katletti. Şimdi de; Türkiye’ye demokrasi getireceğim diye “Türk Demokrasi Projesi” adlı Fetullacı bir oluşum kurup Türkiye’ye demokrasi getirecekmiş!…

Bu ülkenin ana kurucu partisi CHP genel başkanı halen ABD nin dünyada yaptığı katliamları ve ülkemizde yapmak istediği oyunları görmüyorsa, ne yapalım, gerçek vatan sevdalısı CHP li insanlarımız sayın Kılıçdaroğlunu koltuktan alarak kendi partilerine ve Atatürk’ün mirasına sahip çıkmış olurlar.

Günün Sözü: Mütevazi olun davaya zarar vermeyin.. O Makamlar size halka eğilin diye verildi.. Zarar vermeyin ..