yesilniksar

Cemalettin Bilgin

NEDEN BİRLİK YOK?.

Gün birlik ve beraberlik günüdür.

Gün birlik ve beraberlik günü olması gerekirken, hiç değilse elin gavurunun karşısında birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekmez mi?.

ABD neden “büyük devlet” diye düşünürüz, adamların neden büyük devlet olduğunu bilmek için dahi olmaya gerek yok, dil, din ve bayrak konusunda ve de milletinin ve devletinin menfaatleri konusunda hangi siyasi düşüncede olursa olsun asla taviz vermeden siyasetçiler hareket ediyorlar.

AFRİN operasyonu ülkemiz için hayati önem taşıyan önemli bir harekattır.

AFRİN operasyonu ile birlikte ülkemizde 40 yıldır meydana gelen terör olayları inşallah son bulacaktır, her şeyden önce Suriye topraklarından gelen terör hareketlerinin önlenmesi bile ülkemizin can ve mal güvenliği bakımından çok önemlidir.

AFRİN operasyonu sonrasında Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan bölgedeki karakolları ziyaret etti, beraberinde ülkemizdeki önemli sanatçıları da götürmüş oldu, sanatçılarla askerlerimize moral verdi, burada yadırganacak ne var?, “efendim AFRİN operasyonunda çok sayıda şehidimiz var, şehitler vermişken neden ziyarette davul zurna, Klarnet çalınıyor” diye eleştiriler geldi.

AFRİN operasyonu öyle büyük bir operasyon ki, alınan sonuçtan sonra bir hafta boyunca Davul-Zurnalar çalınsa bile az olurdu!. Mesele davul-zurnanın çalınma meselesi değildir, mesele millete ve devlete sahip çıkma meselesidir, AFRİN operasyonunu kimsenin küçümseme hakkı yoktur.

CHP genel başkanı ve yetkilileri yapılan ziyareti eleştiriyorlar, eleştirmek herkesin hakkıdır tabi ki ama, eleştirilen konular milli birlik ve beraberliğe zarar veriyorsa bu doğru değildir.

Cumhurbaşkanımız bu ülkenin siyasi lideridir, bir ülkede yaşayan her insanın kalbini kazanmak, dünya görüşlerini paylaşmak mümkün değildir, önemli olan seçilen liderin ülke ve millet adına hizmet yapmasıdır.

Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliği sayesinde bugün AFRİN de önemli başarı sağlanmıştır. Cumhurbaşkanımız tabi ki cephede savaşmamıştır, ama cephede savaşan Mehmetciklerin yanına giderek onlarla muhabbet yapmıştır; “Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak sizlerin yanındayız, işte Cumhurbaşkanınız, Genel Kurmay başkanınız, komutanlarınız, halkımız ve sanatçılarımızla birlikte sizinleyiz” mesajlarını vermiştir.

Bir Mıh Bir Nalı Kurtarır.

Bir Nal Bir Atı,

Bir At Bir Komutanı,

          Bir Komutan Bir Orduyu,

Bir Ordu Bir Ülkeyi Kurtarır” sözü güzel söylenmiştir, iş olsun diye söylenmemiştir.

AFRİN operasyonu başladığı günden itibaren Türkiye’nin dört bir köşesinden on binlerce insan operasyonun yapıldığı bölgelere gitti, Yağmur çamur demeden yüzlerce kilometreyi aştılar Mehmetciğin geri plandaki arkadaşlarına “merhaba” dediler, “yavrularımız, kardeşlerimiz, evlatlarımız bizlerde sizlerleyiz” dediler.

AFRİN operasyonun yapıldığı bölgelere 80 yaşlarında dedeler, nineler giderek orada askerlerimize çay yapıp ikram ederken CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu; “Suriye de ne işimiz var” diyerek yapılması gereken önemli bir ihanet şebekelerinin yok olmasına mani olmaya çalışmıştı!. Sonrasında sayın Kılıçdaoğlu; “AFRİN şehir merkezine girilmesin” dedi!. Bu sözler bölgede savaşan Askerlerimiz varken, on binlerce insanımız bölgeye askerlerimize moral verdiği günlerde söylenen sözlerdi.

“Bir Mıh Bir Nalı Kurtarır.

Bir Nal Bir Atı,

Bir At Bir Komutanı,

Bir Komutan Bir Orduyu,

Bir Ordu Bir Ülkeyi Kurtarır”  sözlerinin hayat bulduğu cepheler artık yok, At yerine, insansız hava araçları, ve pek çok savunma saldırı araçları var.

Cepheler aynı, At yerine Uçaklar ve Helikopterler gelmiş, gelmesine gelmiş de, Atı nasıl ki millet olarak bizler yetiştirip yola çıkmış isek, savunma sanayi araçlarımızda Türkiye Cumhuriyeti devleti ve hükümeti olarak bizler üretmişiz.

İnsansız hava araçlarını ülkemiz üretmemiş olsa idik, bırakınız sınır ötesi operasyonlarını yapmaya, ülkemiz içinde yapılacak operasyonlarda bile başarılı olmak mümkün olmaz idi.

Ülkemizin savuma sanayisine hayat veren insansız hava araçlarının yapılma emrini veren, savunma sanayisinde kullanılan ve araçların hayat damarı olan yazılıların yapılmasını kullanılmasının emrini veren Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Neymiş o zaman?;

Bir Mıh Bir Nalı Kurtarır.

Bir Nal Bir Atı,

Bir At Bir Komutanı,

Bir Komutan Bir Orduyu,

Bir Ordu Bir Ülkeyi Kurtarır” sözü, yeni teknoloji ile hayat buluyor ve devletimiz, savaş araçları içinde önemli rolü olan insansız hava araçlarını ve yazılımını üreterek savaş ve terör örgütleri ile yaptıkları mücadelede öne çıkmış oluyor.

Evet; Cumhurbaşkanımız Başkomutandır, cephelere savaşmıştır savaşmaktadır.

Şu unutulmamalıdır, artık kaleler karşıdan gelen saldırılarla değil, içten fetih edilmektedir.

Cumhurbaşkanımız ülkemize yapılan ve yapılacak olan saldırıları bertaraf etmek için karşı taraf ülkeleri ile defalarca görüşmeler yapmış, yapmaya da devam ediyor, yapılan onlarca mücadele sonrasında, hem savunma sanayimizin gelişmesi sağlanmış, emde masa maşında daha güçlü olmamız sağlanmıştır.

Bu küçük notlarımız dikkate değerdir, önemlidir.

Gün birlik ve beraberlik günüdür, ayrılmakta azap vardır, zulüm vardır.

Bugün muhalefet olan siyasetçiler; yabancı ülkeler karşısında “emredersin, baş üstüne” dediklerinde, olur ya iktidara geldiklerinde o ülkelerin emir kulu olarak bu ülkeyi nasıl yöneteceklerdir?.

Günün Sözü: GÜN BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.