Cemalettin Bilgin

CANLI YAYINA DEVAM

SOSYAL MEDYA platformu Facebook sayfamdan her Pazartesi ve Cumartesi yayınlarım devam ediyor.

Cumartesi günkü canlı yayın konuğum Gökçeli (Ladik) belediye başkanı sayın Mustafa Koyuncu idi.

Cumartesi ve Pazartesi günleri tahminen 1-2 saatlik zaman diliminde yaptığımız canlı yayınlar devam ederken  yayınlara konuklarımı almaya devam ediyorum.

TV lerde ve radyolarda canlı yayın yapmak en zor mesleklerden bir tanesidir.

Hani derler ya OK YAYDAN ÇIKTIKTAN SONRA, TUTMAK MÜMKÜN DEĞİLDİR diye, canlı yayınlarda aynen öyledir, söz ağızdan çıktıktan sonra onu geri almak mümkün değildir.

Canlı yayınları sürdürmeye devam edeceğiz, ne zaman yorulur isek ne zaman konuşacak bir şey kalmaz ise o zaman yayına noktayı koyarız.

Tek başıma yaptığım yayınlardan daha çok konuklarım olduğunda daha aktif oluyorum, karşılıklı soru cevap önemli.

Şu an yayınlarımız iyi gidiyor, ilerleyen zamanlarda konuk sayımız çoğaldıkça daha anlamlı güzel olacaktır.

Bizler TV ve Radyo yayınlarına uzak değiliz, yıllar önce NET Radyomuz olduğunda yine haftanın belli günlerinde canlı yayın yapardım, zaman zamanda Niksar’da bir etkinlik olduğunda gündüzleri canlı yayın yapardık, daha sonra TOKAT TV de 8 aylık zaman içinde canlı yayın yapmıştım, değerli abimiz sayın Faruk Altuntaş’’a ait TV de yayın yapınca çok sayıda konuğum olurdu, milletvekili bürokrat ve siyasetçilerle güzel sohbetler gerçekleştirmiştim.

Bugün birisi bana “yeniden doğsan ne iş yaparsın?” diye sorsa yine Gazetecilik derdim.

Gazetecilik yapınca zaten yan hizmetler devam ediyor, gazeteci olunca TV ve Radyo yayını yapmak daha kolay sanırım.

Bizim mesleğimizin en güzel tarafı insanlığa, daha doğrusu tüm canlılara hizmet yapmaktır, bu nedenle yaptığım işten büyük keyif alıyorum.

Yaptığımız canlı yayınlarda veya yazdığımız her yazıda mutlaka her insana dokunuyoruz.

Bu hafta Gökçeli Belediye başkanı Mustafa başkanımla  yaptığımız canlı yayından büyük keyif aldım.

Gökçelinin çalışkan belediye başkanı  sayın Mustafa Koyuncu seçimlerle birlikte neler vaat etmiş neler yapmış, halen devam eden nasıl çalışmalar var?, onları dile getirdi, yapılan hizmetleri yazmak zaten bizlerin görevi, hem yazma, hem de sözlü olarak insanların dinleme imkanını sunduk güzelde oldu.

Beldeler genelde küçüktür, özellikle bizim beldelerimiz çok fazla büyük değil, ama küçük bir belde olmasına rağmen Gökçeli belediye başkanı Mustafa başkanım çok büyük hizmetler yapıyor.

Gökçeli Belediye Başkanı sayın Mustafa Koyuncu yaptıkları hizmetleri dile getirdi.

Gökçeli merkez ve bağlı olan iki mahalle (köy) e ait bütün alt yapı çalışmalarının tamamlandığını yani İçme suyu ve Kanalizasyon hizmetlerinin tamamlanıp yol Beton Parke döşeme işlerinin de bitmek üzere olduğunu dile getirdi.

Bir belde için İçme Suyu ve Kanalizasyon ve devamında yolların Beton parke ile döşenmesi mükemmel bir hizmettir.

Belediye başkanları neden seçilirler?

Seçildikleri belde ve şehirlerde yaşayan insanların günlük ihtiyaçlarının karşılanması için yapılması gereken her hizmeti yapmak için değil mi?.

Gökçeli belediye başkanı sayın Mustafa Koyuncu seçim vaatleri için değil, seçildiği belde halkının sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir beldede yaşamaları için hizmetleri yapmış ve yapmaya devam ediyor.

Küçük bir beldede büyük işler yapmak herkesin işi değil.

Belediyecilik GÖNÜL İŞİDİR sözü aklıma geldi.

Gerçekten belediyecilik GÖNÜL İŞİDİR, gönüllü yapılmayan hiçbir iş anlamlı değildi, karşılığı yoktur.

Belediyecilik Gönül İşi olunca, Gökçeli belediye başkanı Mustafa beyin yaptığı işler gönül vererek yaptığı kıymetli işlerdir.

Gökçelinin her mahallesinin Su, Kanalizasyon, ve yollarının yapılması ayrı bir güzelliktir, bu hizmetlerin yanında KİTAP CAFE olarak hizmete sunduğu her  yaştaki insanın yapılan güzel ve tertemiz mekana giderek hem kitap okuma imkanı ve de kendisine yapılacak içecekler Gökçeli beldesine mükemmel bir farklılık yaratmış.

Gökçeli beldesine gittiğinizde orada güzel bir hizmetin varlığını görüyoruz, sanki bir Külliye gibi.

Beldenin merkezinde çok amaçlı salon, insanların oturabilecekleri Park alanları, araç parkı, çocuk oyun alanı, Aş Evi, KİTAP Cafe olarak belde halkına hizmet yapıyor ve hizmetlerin devamı geliyor.

Yine merkezi yerde bulunan Belediye hizmet binası ile Cami arasındaki büyük bir alanın tamamen istimlak edilerek, halkında desteği ile meydan çalışması ve kısmen yapılacak iş yerleri Gökçeli beldesine farklılık kazandıracaktır.

Uzun yıllar yapılmayı bekleyen ve yılan hikayesine dönen Yakınca’nın tarihi Camisinin yapılması, yapılan Caminin örnek bir yapıya sahip oluşu hem Yakınca mahallesine hem de Gökçeli beldesine çok özellik kazandırmış.

Buğama Çamlığından da bahsedelim.

Buğama Çamlığı bölgedeki her insanın ailesi ile birlikte gidip piknik yapacağı, her gün taze Balık yeme imkanının olduğu Doğa harikası bir alan, Doğa harikası bir alanın yolları tozlu topraklı olmaktan kurtarılmış, Mesire yerine giden yolun asvalt yapılması yine beldeye bir artı hizmet olarak yansımış.

Gökçeli beldesi artık göç vermeyen bir belde, hatta göç alan bir belde olarak dikkat çekiyor.

Gökçeli belediye başkanı sayın Mustafa Koyuncu beldenin Altın değerindeki Üzüm bağlarının sayısının artması için Tokat Valiliğinin başlattığı Tarım Tokat projesinden faydalanarak ciddi bir Üzüm bağ çalışması yapmaya devam ediyor, Üzüm bağlarından elde edilen Üzüm Yaprağı belde halkına çok önemli ekonomik katkılar sağlıyor, tabi ki Üzüm meyvesinin ekonomik katkısı zaten tartışılmaz.

Evet; BELEDİYECİLİK GÖNÜL İŞİDİR. Haklın mutlu, huzurlu, sağlıklı yaşaması için belediye başkanları be ekipleri ne kadar dürüst ve düzgün iş yaparlar ise, o bölgede yaşayan her insan yaşadığı bölgede mutlu olarak hayatına devam ediyor.

Bizler yazmaya ve canlı yayınlarda var olan değerleri anlatmaya devam edeceğiz.

Günün Sözü; Yarın için kaygılanmayın, Bugünün derdi bugüne yeter…

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.