Cemalettin Bilgin

CANLI YAYINA ARA VERDİK

Uzun zamandır sosyal medya üzerinden yaptığımız canlı yayına Ramazan dolayısı ile ara verdik.

Canlı yayın programını Facebook sayfamdan yapmaya başlamış idik gayet de güzel gidiyordu, Ramazan ayı girdikten sonra iki defa daha yaptık.

Canlı yayın programını Allah nasip ederse Ramazan aynından sonra devam ettireceğiz.

Ramazan günlerinde konuk almakta zorluk çekmek ve aynı zamanda değindiğimiz konular hakkında düşüncelerimizi ifade ederken sert , ifadeler kullanmaktan kaçındığımız için şu mübarek günlerde kimsenin incitilmesini istemeyişimizden kaynaklıdır.

Yaşadığımız günler inişli çıkışlı günlerdir, dolayısı ile olur ya sevap işleyelim derken günaha girmenin bir anlamı yoktur.

Pazartesi ve Cumartesi günleri yaptığımız canlı yayın programları dost ve arkadaşlarımızdan bir hayli ilgi görüyordu,  yayın yaptığımız saat ile, iftar arasındaki zaman birazda kısıtlı olunca, durum değerlendirmesi yaptık en güzeli Bayramın ilk günü yani Mayıs ayının 2 sinde yine canlı yayına devam edeceğiz.

Canlı yayınımızı amatörce ama profesyonel anlayış ile yapmaya gayret ediyoruz.

Önceliğimiz şehrimizde var olan değerleri gündeme getirmek, yapılması gereken hizmetlerin yapılmasını sağlamak, tabiki ülke genelinde yaşanan olaylarda bizleri yakından ilgilendiriyorsa, onları da gündeme getirmektir.

Canlı yayını farkı şekillerde de yapmayı planlıyoruz.

Aslında canlı yayını Facebook sayfamdan sürekli yapıyordum, ama bu kez işyerimizden yayın yaparak belli bir formata otutturmuş olduk.

Mesleğimizi seviyoruz ve de severek yapıyoruz.

Yeşil Niksar gazetemizi ayda 1 defa, Yörenin Sesi Canik gazetesini her gün yayınlıyoruz.

Yörenin Sesi Canik gazetemize her gün köşe yazılarımla siz saygıdeğer okuyucularımızla dertleşiyoruz, yine şehrimizin, bölgemizin dertlerini, yapılan çalışmaları tarihe not düşerek hizmet etmeye gayret ediyoruz.

Gazetecilik mesleği içinde Radyo ve TV yayıncılığıda vardır, yani basın mensubu olunca 3 hizmeti yapmak kolay olmasa da, işimizi severek yaptığımız için bir sıkıntı bir zorluk yaşamıyoruz.

Aslında yayın hizmeti yaparken en büyük arzumuz Niksar’da ne var, ne yok?, kim nerede ne yapıyor? Düşüncesinin hakim olmasını arzu ediyoruz ama bu düşüncenin hakim olabilmesi için halkımızdan, işletme sahiplerinden ve STK lardan destek gelmesi gerekir.

Kim nerede ne yapıyor? Sorusunun cevabını sağlıklı almak için, Niksar’da sayısı az ve yok olmaya yüz tutmuş işyerinden başlamak üzere, sırasıyla her işletmen yetkilisini veya sahibini canlı yayına alarak konuşmak isterim.

Günümüzde işletme sahibi olmak helede, unutulmaya yok olmaya yüz tutmuş işyerlerini gündeme almak, onların kaybolmaması için gayret sarf etmek önemli olduğunu üşünüyorum.

Aslında var olan değerler ve insan gücünü ortaya çıkartmak için bizlere çok iş düştüğüne inanıyorum.

Yok olmaya yüz tutmuş işlerin birilerinin ilgisini çekecek ve işe ihtiyacı olan, becerisi olan insanlar bir araya getirmek, işleri hatırlatmak önemli olduğunu düşünüyorum.

Yaptığımız yayınlarda önemli konulara değindiğimizi düşünüyorum.

Dünyada var olan ve ülkemizi de ilgilendiren Gıda zincirinin kopmaması için yaptığımız yayınların faydalı olduğunu gördük.

Şehrimizde gıda üretiminin kesintisiz devam etmesi, özellikle sebze türü ürünlerin mutlaka ekimin çok yapılarak insanların kendi ekonomilerine katkı sağlaması, aynı zamanda halkımızın tedarikte sıkıntı yaşamaması bakımından önemli görüyoruz.

İnşallah Ramazan Bayramının ilk gününe isabet eden canlı yayınımıza, Niksar dışından gelen insanlardan konuk alabilme şansımız olur ise, farklı bir canlı yayın yapmış olmanın keyfini yaşarız.

Canlı yayın konuklarımız içinde Kırgızistan’da Manas Üniversite öğretim üyesi sayın Cengiz Buyar’ı konuk yaparak ülkemizin yurt dışındaki konunu dinlemekten büyük mutluluk duymuş idim, inşallah bu senede yine değerli hocamızı konu yaparız, tabiki başka  konuklarımıza da yayınımız her zaman açık olacaktır.

Aslında bizler var olan değerleri ortaya koymaya çalışıyoruz.

Canlı yayın yapmak dünyanın en zor görevlerindendir ama, bizler konuklarımızı davet ederken dikkatli ve özenli hareket ediyoruz.

Konuşmak, dertleşmek ve yayın içinde izleyicilerimizden notlar almak, yorumların gelmesi bir şehrin geleceği bakından önemlidir.

Canlı yayın devam ederken dost ve arkadaşlarımızdan gelen güncel yorumlar bizlerin daha dikkatli yayın yapmasına vesile oluyor.

Canlı yayın gündemine heyecan katan, destek sağlayan yorumlar bizler için çok kıymetli oluyor, bu yayınlarda dertleşmek toplumun sıkıntılarının ortaya konması insanların tepkilerini de azaltıyor, çünkü izleyiciler dertlerini anlattıklarında rahatlıyor, ve sıkıntıların çözülmesine de vesile oluyorlar.

Canlı yayınlar bundan sonra daha çok ilgi çekeceğine inanıyoruz.

2023 seçimlerine ne kaldı ki?

10 ay sonra yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçileri yayınların daha çok ilgi göreceğine inanıyorum.

Canlı yayın konuklarımızın sayısı çoğalacaktır, özellikle Milletvekili aday adaylarının çalışma zamanlarında aday adayları kendilerini anlatma imkanları bulacakları için, yayınlar ilgi görecek, halkımız seçeceği adayları daha iyi tanıma imkanı bulacaktır.

Bizler üzerimize düşen görevi layıkı ile yapmaya çalışıyoruz.

Önemli olan halkımızın mutluluğu ve huzurudur.

Gazetecilik yapanlar kendisine zarar verir, ama halkın huzur ve mutluluğu için hiçbir fedakarlıktan kaçınmaz.

Bizlerde tarafsız bir yayıncılık anlayışı içinde hareket ediyoruz.

Tarafımız , vatan ve millet sevdamızdır.

Vatan ve millet sevdamızdan asla taviz vermeyiz.

Güzel bir sözle nokta koyalım.

Nedir bu tasan bu acelen ?  Allah’ın dediği olur bunu biliyorsun da yoksa tevekkül mü etmiyorsun.  Özrün kabahatinden büyük! . Şimdi derin bir nefes al ve Rabbine sığınarak de ki; “Ya Rabbi ben sığınanım, sen ise verensin. Rahmet et ki bu âciz kulun muradına ersin”. Amin.

Günün Sözü;  ‘Mezardakilerin pişman oldukları şeyler için diriler birbirini yiyor.”

 

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.