yesilniksar

BUGÜN YAZMADIKLARIMIZI YARIN YAZMAYACAGIZ!

Yerel seçimler için en kritik günleri yaşıyoruz, seçimlerin hayat bulması, sağlıklı bir seçimin olması için bu günler çok önemlidir.

Yerel seçimlerin en can alıcı günleri yaşadığımız bu günlerdir, kesinlikle bu günleri iyi değerlendirmek zorundayız.

Yerel seçimler 5 yılda bir yapılıyor siyasi partiler adaylarını iyi belirler ise sağlıklı ve huzurlu bir 5 yılımızı yaşayacağız, aksi taktirde siyasi partiler “ben yaptım oldu bitti” derler ise, çoğu zaman böyle olmuştur, hem belediye başkanını, hem belediye meclisi üyelerini hem de İl Genel meclisi üyelerini iyi belirleyemediklerinde seçimden sonraki süreçte karşılaştıkları olumsuzluk karşısında; “hata yapmışız, yanlış tercihte bulunmuşuz ah vah” diyerek 5 yıllık zamanı beklemek zorunda kalıyorlar.

Yerel seçimlerin kilit günleri bugünlerdir, bizler elimizden geldiğince bu şehre yakışacak belediye başkan adaylarını yazmaya çalışıyoruz, hani derler ya “her gönülde bir aslan yatar” diye, her gönülde aslan yatsa da her insanın, her önüne gelen kişinin Niksar belediye başkanı olmaması gerekiyor.

Niksar 2014 yılında yaptığı yanlış aday belirlemesinin cezasını 5 yıldır çekiyor, talihsiz aday belirlemeler, kişisel hırs ve kavgalar Niksar’ın kaderi ile oynamıştır.

Niksar bu seçim döneminde her partinin belediye başkan adayı kaliteli, dürüst Niksar sevdalı olmasına özen göstermelidir.

Niksar sevdalısı olan belediye başkanı seçecek idare partilerin üst yönetimlerinde mevcuttur, Niksar belediye başkanını seçecek iradeler hem Niksar ilçe yönetimlerinde, hem milletvekili seviyesinde mevcuttur, inşallah sayın vekiller ve Niksar ilçe teşkilatları bizleri yanıltmazlar.

Niksar artık kaybeden tarafta olmamalı, kaybedilen yıllar kısa zamanda telafi edilmese de, hiç değilse geriye doğru adım atılmaktan kurtulmuş oluruz.

Niksar iyi yönetilmiyor, belediye başkanı her kesimle, pek çok insanlar kavga ederse o şehirde asla hiç bir şey doğru gitmez, huzurun olmadığı yerde yatırımda olmaz.

Bizler bu şehirde huzuru istiyoruz, insanca yaşamak istiyoruz, şehrin kimliğine, tarihine yakışan bir yönetim istiyoruz.

Niksar halkı çok şey istemiyor, insanca yönetilmek, insanlara kin ve nefretle bakan, olmayan, yaşanmamış sıkıntıların varmış gibi dedikodusunu yapan bir belediye başkanı ve ekibini istemiyoruz!

Niksar İpek yolu üzerinde olan tarihi bir şehirken, Niksar göç alarak her alanda büyümesini sağlarken, bugün belediye başkanı tarafından  insanların ötekileştirilerek  ticari hayatının bitmesinin sağlanması asla kabul edilebilecek bir hayat tarzı değildir.

Niksar halkı kavgayı istemiyor, çoluk çocuğu ile huzurlu bir şehirde yaşamak istiyor.

“İNSANLAR LAYIK OLDUKLARI ŞEKİLDE YÖNETİLİR”  sözü bugün içler acısı noktaya gelmiştir.

Niksar belediyesi saat kulesi önündeki yol ile Jandarma hizmet binası arasındaki yol üzerinde insanların oturması için oturma bankları uygun yerlere konmuştu, uzun zaman bu bölgedeki banklarda insanlar oturuyor yaşlı insanlar dinleniyordu, aradan geçen zaman içinde eski banklar alınmış yerine yeni banklar konduğunu gördük, yeni konan banklara DSİ ye ait olan dere kenarındaki demir korkuluklara oturma banklarının zincirlendiğini gördük, hatta çok sayıda insanımız zincirli bankların resimlerini çekerek bizlere gönderdi, sonra bizler işin gerçek olup olmadığını yerinde görmek için bölgeye gittik gerçekten de Niksar Belediyesinin yeni koyduğu oturma bankları zincirlenmiş bir şekilde yerlerinde duruyordu, bizlerde bu görüntüyü haber yaptık, aradan 10 gün falan geçmişti ki bu kez insanlarımız telefon açarak; “siz haber yaptınız belediye oturma banklarını tamamen ortadan kaldırdı” dediler, yine söz konusu bölgeye gittik gerçekten de oturma bankları yerinden alınmış insanların oturup dinlenme ihtiyacını karşılayacak banklar yoktu.

İlginç değil mi? Niksar Belediyesi “hizmet yaptım” diyerek milyonlarca liralık reklam parası ödüyor, “yaptım” dediği hizmeti zincirleyerek gereksiz polemiklere düşüyor.

Bir iş yaparken iş doğru yapılsa hiç kimse bir şey söylemez hatta yapılan işten dolayı insanlar yetkililere teşekkür eder, ama işi doğru yapmış gibi görüp yanlış iş yapılınca, yapılan yanlış eleştirildiğinde insanlara yapılacak hizmet tamamen ortadan kalkmamalıdır.

Her zaman söylüyoruz, “Niksar iyi yönetilmiyor” diye.

AK Parti belediye başkanları Sayın Cumhurbaşkanımızın sözlerine dikkat etmek zorundadır, her şeyden önce Sayın Recep Tayyip Erdoğan aynı zamanda AK Parti genel başkanıdır, bir siyasi partiye mensup kişiler genel başkanın sözlerini dikkate almayıp insanlarla alay edercesine hareket ederse bu asla tasvip edilecek bir durum değildir.

Niksar belediye başkanı Niksar’ı hiçbir şekilde iyi yönetememiştir, yapılan bir iki yatırım daha amacına ulaşamamıştır.

Cumhuriyet meydanı ve Fatih Sultan Mehmet Caddesi arasında yapılan belediye iş merkezin hiçbir estetik özelliği ve güzelliği olmamıştır, yapılan işyerlerinin ana cadde üzerindeki işyerlerinin Elektrik problemi çözülemediği için işyerleri ana caddede boş kalmıştır, bu hatalar bir şehri yönetmeye talip olan belediye bakanının beceriksizliğinin en net göstergesidir.

Niksar Belediyesi tarafından yapılan Oto galericiler evlere şenlik bir şekilde yapılmıştır.

Niksar Belediyesi Oto Galericiler sitesini sanırım İller Bankası kredisi ile yaptı, alınan kredi ve Belediye Meclisinden alınan karar Oto Galericiler Sitesi için olduğunu biliyoruz.

Niksar Belediye Başkanı belediye meclisinden OTO GALERİCİLER SİTESİ olarak kredi aldı ise o işyerlerinin tamamını Oto galericilere ayırmak zorunda olduğunu biliyoruz, lakin belediye söz konusu işyerlerini Oto Galericilere satmak istedi ama alan olmadı, neden mi? yapılan işyerleri Oto galericilerin ihtiyaçlarına cevap verecek özellikte olmadığı için!…

Şimdi şunu sormak hakkımız değil mi? Niksar belediye Başkanı Özdilek Özcan konuşurken hep üst perdeden konuşmayı seviyor, isminin altında da İNŞAAT MÜHENDİSİ yazıyor, Belediyenin yaptığı Oto Galericiler Sitesi Oto galericiler tarafından ilgi görmüyorsa, işyerleri ihtiyaçları karşılayacak şekilde değilse, o kişinin belediye başkanlığını yapamadığını, hele birde bu isim unvan olarak İnşaat Mühendisi ise burada sözün bittiği yerdeyiz demektir.

Kimseye iftira atmıyoruz, bir şehri yöneten belediye başkanı 2018 yılında yaptığı inşaatı amacı doğrultusunda yapamadı ise, o kişi bulunduğu şehre asla “sağlıklı hizmet yaptım” diyemez!

2018 yılında yapılan bir inşaatı, hem Belediye başkanı, hem de İnşaat Mühendisi olan kişi yaptığı halde işletmeler insanların ihtiyaçlarını karşılamıyorsa taktiri halkımıza bırakıyoruz.

Günün Sözü: NİKSAR İYİ YÖNETİLMİYOR, OTO GALERİCİLER SİTESİNE BAKINIZ.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.