yesilniksar

BUGÜN FARKLI BİR GÜN

Bugün ülkemizde farklı bir zaman dilimi yaşanacak, artık devletimiz bir Devlet başkanı tarafından yönetilecek, başbakanlık makamı son bulacak.

Yıllardır beklenen an ve zaman geldi, halkımız son kararını verdi ve ülke yönetimi artık Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yönetiminde, Cumhurbaşkanı yardımcıları, Bakanlar ve Milletvekilleri tarafından yönetilecek.

Bir kaşık Suda fırtınalar kopartanlar 24 Haziran seçimleri yapıldı, tüm olumsuz sözlere rağmen Türk milleti kararını verdi, insanlar Hür iradeleri ile sandıklara gitti ve kararını verdi.

Bir kaşık Suda fırtına kopartmak isteyenler, seçim sürecince hakaretler ve iftiralarla geçen zaman sonrasında oturdukları yere yaslanıp; “bizler neden hakaret yaptık?, ne gereği vardı?” derler mi?.

Bugün güzel bir gün, AK Parti lideri sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri sayın Devlet Bahçeli’nin ortaklaşa hareket edip Cumhur İttifakı ile girdikleri seçimi Türk milleti destekledi, onayladı ve çok şükür tüm kötü niyetli saldırılara rağmen sağlıklı bir seçimle hayat devam ediyor.

Bugün devlet yönetimi farklı bir şekilde devam edecektir, yeni yönetim şeklinden mucizeler beklemiyoruz tabi ki ama, devletin  pek çok önemli noktalarda hızlı karar vereceğine inancımız tamdır.

Türk milleti gerçekten kendisine has ve doğru yönetim şeklini kendi hür iradesi ile kavuşmuş oldu, yapılan en önemli değişiklik devlet yönetiminde çift başlılık ortadan kalktı, artık Cumhurbaşkanlığından sonra Başbakanlık makamı yok.

Bundan sonra bürokrasi daha güzel mi çalışır, halka daha az kırtasiyecilik mi düşer?, bunu bekleyip göreceğiz.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında yemin töreni yapılacak, dünyanın gözü bugün Türkiye’de olacak, bu anlamlı günde ilginç teklifler yapılmaya başlandı, aslında ilginç değil ama ülkemizde küçük ayrıntılardan dolayı ülkemizde fırtınalar kopartanlar sayın Murat Bardakçı’nın şu sözlerinden dolayıda fırtınalar kopartabilirler keşke sayın Cumhurbaşkanımız Murat Bardakçı’’nın; “Yemin törenine Kur’an’a el basıp ardından Mehter Marşı çalınsın” teklifine yürekten katılıyorum, sayın Bardakçının bu anlamlı teklifine sayın Cumhurbaşkanımız olumlu baksa da Dünyanın gözü bir kez daha ülkemizde fal taşı gibi açılsa, bu yapılan teklif birilerini rahatsız edecektir.

Tarihçi yazar Murat Bardakçı’’nın; “Yemin törenine Kur’an’a el basıp ardından Mehter Marşı çalınsın” teklifine yürekten katılıyorum. İlklerin lideri Recep Tayyip Erdoğan’na yakışan da budur. 2023’de de Ayasofya’da Cuma namazını kılması olacak!. Çok önemli açıklamadır.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep  Tayyip Erdoğan; “Millî iradeye gölge düşürecek, milletimizin emanetine halel getirecek hiçbir dayatmaya rıza göstermeyeceğiz. R. T. Erdoğan”. İşte diktatör diyenlere sayın Cumhurbaşkanımızın en güzel cevabıdır.

24 Haziran seçimleri ülkem için milletim için çok faydalı bir seçim olduğunu söylemek mümkün,  inşallah Pazartesi günü sayın Cumhurbaşkanımız yemin edecek dünya Türkiye’yi izleyecek, ülkemin değerleri bir kez daha dünya milletleri tarafından ilgi ile izlenecektir.

Bu güzel günleri yaşarken AK Partiden güzel bir haber geldi. AK parti Tokat Milletvekilimiz sayın Özlem Zengin milletvekili seçilip yemin ettikten sonra AK Parti Grup başkan vekili olarak seçildi, bu önemli görevde sayın Milletvekilimize başarılar dileriz, Tokat bu seçimde hak ettiği noktaya inşallah gelecektir.

AK Parti Tokat Milletvekilimiz sayın Özlem Zengin’in gerçekleşen seçim ile ilgili kısa açıklaması; “Parti Grubumuz tarafından Milletvekillerimiz Mehmet Muş, Bülent Turan, Cahit Özkan, Emin Akbaşoğlu ile birlikte Grup Başkanvekili olarak görevlendirildik. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Grubumuza teşekkür eder, yeni Meclis döneminin memleketimiz için hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

Bu arada önemli bir noktayı daha ifade edelim; 28 gündür İsrail zindanlarında tutsak olan Ebru Özkan mahkemeye ayakları prangalı elleri kelepçeli olarak getirildiğini üzülerek öğrendik.

Ülkemizi kan gölüne çeviren ve kahpece insanlara saldıran vatan hainlere FETO terör örgütü mensuplarının ülkemizde yargılanması esnasında halkımız hükümetten; FETO terör örgütü mensupları mahkemeye gelirken tek tip elbise giydirilsin” sözleri üzerine hükümetimiz konuya sıcak bakınca AB ülkeleri başta olmak üzere hemen “insan Hakları” safsatasını önümüze sürmeye başladılar, 28 günü geçen bir zamanda Kudüs’ü ziyaret eden başka hiçbir günahı olmayan sayın Ebru Özkan hanımefendiye pranga zincirleri ile mahkemeye çıkması karşısında ne ABD nin nede AB ülkelerinin hiçbir tepkisi olmamıştır, işte ABD nin ve AB ülkelerinin insan hakları anlayışı. Türk ve Müslüman olursan her türlü işkence serbest oluyor ne garip dünyada yaşıyoruz değil mi?.

Yeni yüzyıl Türk ve Müslümanların yılı olacaktır.

24 Haziran seçimlerinin en heyecanlı günü 9 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak yemin töreni olacaktır, sonrasında inşallah Cuma günü Cuma namazı sonrasında Hacı Bayram Veli Camiinde kılınacak Cuma namazı sonrasında Cumhurbaşkanımız görevine başlayacaktır.

Türk ve Müslümanların yüz yılı olması artık kaçınılmaz olan yen yıllara mutlu ve huzurlu gireceğiz. Tarihçi yazar ve bilim insanı sayın İlber Ortaylı’nın şu sözleri anlamlıdır; “Türkler, mülteci olarak başka ülkelere göç etmeyen tek millettir. Türkler, savaş çıkarsa ya toprağında can verir ya da sancağını dikip yeni bir devlet kurar. İlber Ortaylı”, gerçekten anlamlı ve geleceğe ışık tutan sözler.

Yine bir başka ve anlamlı sözleri rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş söylemişti; “TÜRKLÜK bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceset olur. Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ.

Bu anlamlı ve güzel sözlerden sonra başka söze gerek yoktur.

24 Haziran seçimleri ile ülkemize tarih yeniden canlanıyor, Türk ve Müslüman tarihinin altın sayfalarına yeni sayfalar ekleniyor.

Günün Sözü: TÜRKLÜK bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceset olur. Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ.

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.