yesilniksar

BU ÜLKEYİ NASILYÖNETECEK?.

Demokrasinin en güzel tarafı, seçen ile seçilenin karşılıklı bir araya gelmesidir.

Seçimler çok güzel geçiyor doğru ve yanlışların çoğunluğu ortaya çıkıyor, ak koyun kara koyun ortaya çıkmış oluyor.

Seçimlerde ülke genelindeki politikalara fazla yer vermemeye çalışıyoruz lakin bazen ülkem ve milletim için hayati önem taşıyan konuşmalar ve sözler olunca mecburiyet karşısında kendi çapımızda müdahil olmak durumundayız.

24  Haziran seçimlerine 9 siyasi parti Milletvekili adaylıkları için yarışa girdi, Cumhurbaşkanlığı için ise 6 adayla seçimlere giriyoruz.

Cumhurbaşkanı adayları arasında çok ilginç sözler sarf ediliyor, SP adayı sayın Temel Karamollaoğlu’nun çok çarpıcı açıklamaları içinde en çok dikkatimizi çeken sözleri; “Sivas’a hızlı Tren getireceklermiş, hızlı Tren Sivas’ta göçü hızlandırır” demiş.

İlginç ve de düşündürücüdür!… ülkemizi yönetmeye talip olan bir Cumhurbaşkanı adayı kendi şehrine önemli bir hizmetin gelmesi için mücadele yapması gerekirken, gelen Hızlı Tren için endişe duyuyor hem de “şehrimizde göç hızlanır” diye.

SP Cumhurbaşkanı adayı sayın Karamollaoğlu Sivas da nasıl belediye başkanlığı yaptı? merak ediyoruz!, belediye başkanlığı yapmış bir insan kendi memleketine siyasi iktidar tarafından getirilecek hizmeti eleştirmek için mahallede oyun oynayacak çocukların bile söyleyeceği sözleri sarf etmesi düşündürücüdür!.

Cumhurbaşkanlığına  aday olan bir  başka kişi İP si Cumhurbaşkanı sayın Meral Akşener Akşener bir TV konuşmasında Rusya’dan alınan S 400 savunma amaçlı füzeleri hakkında. Akşener “S400 füzeleri Sarayı korumak için alınmış böyle duyumlar aldım” diyor, yazıklar olsun.

İçişleri Bakanlığı yapmış olan bir insan, ülkemiz savunma amaçlı uzun menzilli silah olan S400 ler için nasıl oluyor da Cumhurbaşkanlığı “sarayını korumak için alındı” diyor.

Siyasetin güzelliğini köylerde yaşıyoruz şehre inince sıkıntılar yaşanıyor, ülkem adına üzülüyoruz, İçişleri Bakanlığı yapan bir insan ülkemizin güvenliği için alınan uzun menzilli füze savunma sistemini basite alması çok düşündürücüdür.

İP si Cumhurbaşkanı adayı Akşener, “Büyük bir güvensizlik neticesinde sarayın korunması için alındığına dair bir duyum var. Umarım doğru değildir. Bir duyum olarak söylüyorum” diyor, yazıklar olsun.

Ülkemiz kimlerin elinde kalıp yönetilmiş, sokaktaki çocuğun bile söylemeyeceği sözleri İçişleri Bakanlığı yapmış ve Cumhurbaşkanlığına aday olmuş bir insan sokak çocuklarının dahi inanmayacağı sözleri TV karşısında konuşması ülkem ve milletim adına talihsizliktir.

Ülkemizin Rusya’dan aldığı uzun menzilli savunma silahları ülke güvenliği içindir, Cumhurbaşkanlığına adaylık koyan bir siyasetçinin bunu mutlaka bilmesi gerekir bunu dahi bilemeyenler ve “duyum aldım S400 ler Sarayı korumak için alınmış” derse, Türk milletinin böyle bir siyasetçiye destek vermesi söz konusu değildir.

Bir başka siyasi parti sözcüsü yani CHP li sayın Özgür Özer ne diyor; “Kandilde PKK unsurları kalmamıştır, ama seçimden ümidi kalmayanlar kandile gitmeyi kandile bayrak dikmeyi, Kandilde F16 larla boş dağları bombalamayı seçim de bir şey bir güç elde etmektedirler” diyor.

Hey Allahım bu nasıl bir siyasettir anlamadık!. Ülkemin güvenliği siyasetin gerisindemi olmalıdır?, her şey iyi olunca başkalarından bilenler, işler kötüye gidince iktidara hakaret edenlerle bu ülke nereye kadar gidecektir?.

Ayıptır ayıp, siyasetçiler siyaseti kirletmemelidir.

Türk milleti Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı neden seviyor?, karşısında istikrarlı bir siyasi lider olmadığı için, daha önemlisi yaptığı her hizmeti Türk milleti taktir edip kullandığı, sağlıklı hizmetler aldığı için.

Devletimizi yöneten Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan hizmet yapıyor, yaptığı hizmetleri Türk milleti görüyor ve kullanıyor, karşısında olan siyasi parti liderleri ise yapılan işleri “yıkacağız, satacağız, yapmayacağız” diyerek kirli siyaset yapıyorlar, bu kısır çekişmeler sonunda doğal olarak seçimleri sayın Erdoğan’ın kazanması kaçınılmaz oluyor.

Seçimler günü bekliyor seçimin galibi belli sayın Recep Tayyip Erdoğan %60 civarında oy ile Cumhurbaşkanı olur, Cumhur İttifakı da yakın oylar alarak ülke genelinde 400 civarında milletvekili çıkararak sonucu gider.

Sivas’a hızlı treni AK Parti iktidarı getirmek isterken, Sivaslı Cumhurbaşkanı adayı; “hızlı Tren Sivas’a zarar verir göç olur” diyerek eleştiren bir siyasetçi asla sandıktan çıkamaz.

Bir başka siyasetçi; “ABD den aradılar FETONUN iadesi için gerekli çalışmalar yapılmamış” diyor dosyalar dolusu belgeleri onun ekibinin önüne koyan bir iktidar partisi var.

Yine bir başka CHP li siyasetçi; “Kandilde PKK unsurları kalmamıştır, ama seçimden ümidi kalmayanlar kandile gitmeyi kandile bayrak dikmeyi, Kandilde F16 larla boş dağları bombalamayı seçim de bir şey bir güç elde etmektedirler” diyor, terör yuvalarının imha edilmemesi için feryat ediyor, seçmeni etkilemeye çalışıyor.

Bir başka siyasetçi hem de kendisini dev aynasında gören Akşener; “duyum aldım S400 ler Sarayı korumak için alınmış” diyorsa bu ülkeyi Türk milleti yine sayın Recep Tayyip Erdoğan’a emanet edecektir.

Siyaseti ne yazık ki siyasetçiler kirletiyor. Seçimler bizce bitmiştir resmi olarak sonuçları beklemek zorundayız.

Günün Sözü: GÜN OLA HARMAN OLA

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.