Son yıllarda şu sözler sarf ediliyor oldu; “biz Türk ve Müslüman olarak hangi ülkeye gidebiliriz?” gerçekten bu soru insanlarımız arasında sıkça konulur oldu.

Ülkemizde yaşanmayan hiçbir kaos ortamı kalmadı, buna rağmen çok şükür hainler dışında ülkemizi terk ederek başka ülkelere sığınmaya çalışan olmadı.

İnsanlarımız; “bizlerin sığınacak başka ülkesi yok” demiş olsa da, şu düşüncede halkımızda hakimdir; biz bu toprakları ölür isek terk ederiz, bu topraklarda doğduk, bu topraklarda öleceğiz, bu un pek çok örneği vardır, halen Türk Milleti Çanakkale ruhunu taşımaktadır” sözleri ruhumuzda yerini almıştır.

Bu “ülke hepimizin” dedik çıktık yola, o zaman bu ülkeye sahip çıkmak her Türk ve Müslüman insanın boynunun borcudur, bu sahiplenmeye hainler dahil değildir, onlar bu ülkeye sahip çıkmak değil, başka ülkelere peşkeş çekmek için var olduklarını biliyoruz.

Ülkemiz ciddi tehditler altındadır, ülkemize gelen tehditlerin en önemlilerinden bir tanesi 900 kilometrelik sınırımız olan Suriye sınırlarından gelmektedir, Suriye’deki iç karışıklık ülkemizde terör olaylarının olmasına neden olmaktadır, bunun içinde Suriye’de yaşanan her olumsuzluk ülkemize yansımaktadır.

Güçlü Millet, Güçlü Devlet ve Güçlü Ordu düşüncesini  mutlaka hakim kılmak zorundayız, çok şükür içimize nifak sokmak isteyen hain ülkeler, güçlü millet olmamızı engellemeye çalışsalar da, ufak tefek sıkıntılar dışında milletimizin birlik ve beraberliği devam etmektedir.

Türk milleti olarak  Güçlüyüz, güçlü millet, güçlü devleti oluşturuyor, güçlü devletimizde güçlü Ordusunu oluşturarak yolumuza devam ediyoruz.

Dünyada Türk Ordusu kadar güçlü bir başka Ordu yoktur, uzun zamandır ihanetler içine sokulmak istenen Türk Silahlı Kuvvetlerimiz çok  şükür içindeki hainleri ve çürük beyinlileri temizleyerek  yoluna devam ediyor, Suriye topraklarında meydana gelen kaos ortamında ülkemizi en mükemmel şekilde korumasını biliyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, Fırat Kalkanı harekatı, Zeytin Dalı harekatı ve Barış Pınarı harekatını yapma başarısını başka hiçbir ülkenin ordusu başaramazdı.

15 Temmuz gibi ihanet içine giren hainlerin, Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı yaptıkları ihanet temizliği devam ederken, ülkemizin güvenliği bakımından çok önemli olan sınır ötesi harekata girişmesi  Türk Ordusunun ne kadar güçlü bir Ordu olduğunu göstermektedir.

Şu sözümüzün altını çiziyoruz; “GÜÇLÜ MİLLET, GÜÇLÜ DEVLET VE GÜÇLÜ ORDU”.

15 Temmuz ihanet girişimi ülkemiz üzerinde oynana en kahpe oyun olmuştur, bu ihanet girişimi ülkemizin 100 yıllık geleceği ile oynamıştır, inşallah güçlü millet olarak bu ihaneti en az zayiatla atlatarak gelecek yüzyıllarda dünyaya Türk damgasını vurmuş olacağız.

Güçlü millet olmanın onurunu yaşamak için birlik ve beraberlik içinde olmak zorundayız, Barış Pınarı Harekatı ile destan yazan Türk Silahlı Kuvvetleri inşallah zaman içinde Suriye de, Huzurun sağlanması ile birlikte terör belası da ortadan kalkacaktır, Cenabı Allah Türk Silahlı Kuvvetlerimizi korusun ve yüceltsin.

Son günlerde İzmir’de bir oyun oynanmaya çalışılıyor, bazı evlerin duvarlarına  haince yazılar yazmış, Alevi insanlarımızın evlerine yazılan yazıyı hangi hain yazmış ise devletimiz inşallah onu bulacak, kanunlar gereken cezayı verecekti, nefret dilinin kullanılması insanlık suçudur, bu oyunlar daha öncede oynanmak istendi ama art bu oyunlar asla hayat bulmayacaktır.

Ülkemizin güçlü olması için yapılan çalışmalara katkı sağlamamız gerekir, destek vermemiz gerekir.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı “Kanal İstanbul” projesi en kısa zamanda hayat bulmalıdır. Bizim ülkemiz Denizlerden 5 kuruş gelir elde edemezken; İspanya, Cebelitarık boğazından yıllık 9 milyar $ Panama, panama Kanalından yıllık 6 milyar $ Mısır, Süveyş Kanalından yıllık 21 milyar $ gelir elde ediyor Türkiye’de boğaz geçişleri ücretsiz.” bu başı boşluğun mutlaka doldurulması gerekiyor,  Kanal İstanbul’a karşı çıkanlar Türkiye’nin yılda 8 milyar dolar gelir elde edecek olmasına karşı çıkmış oluyorlar.

İstanbul’da uzaya doğru çıkan Gökdelenlere karşı çıkmayanlar, Kanal İstanbul’a karşı çıkmaları çok manidardır. Kanal İstanbul  konusunda pek çok vatansever insan yapılacak projeyi destekliyor, tarihçi yazar sayın İlber Ortaylı;  “İstanbul Boğazından bu kadar Şilep geçemez, her an İstanbul tehlike altında,  İstanbul Boğazı Milletler arası Deniz Trafiğine müsait değildir” diyerek yapılacak kanal İstanbul projesini destekliyor ve yapımına itiraz edenlere gerçekleri ifade ederek uyarıda bulunuyor.

Barış Pınarı Harekatı ülkemizin bekası  için çok önemlidir ve kıymetlidir.

Kanal İstanbul projesi yine ülkemizin bekası için önemlidir, dünyada bir başka İstanbul yoktur, İstanbul Boğazını artık riskli süreçlerden kurtarmanın tek çaresi, Kanal İstanbul projesinin hayat bulması, yukarıda ifade ettiğimiz gibi, başka ülkeler kendi Boğazlarından ve Denizlerinden ciddi paralar kazanırken, ülkemizin 90  yıl önce imzaladı anlaşmalardan dolayı 5 kuruş kazanamaması her vatan sever insanın düşünmesi gereken önemli noktadır.

Bir önemli hususu daha hatırlatmak gerekiyor.

MHP Genel başkanı sayın Devlet Bahçeli son günlerde yaptığı EYT açıklaması çok anlamlı ve doğru açıklamadır.

MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçelinin  EYT konusundaki açıklaması; MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin partisine yakınlığıyla bilinen Türkgün gazetesine verdiği söyleşide;  “Fedakarlık yapmamız gerekiyor” dedi. Sayın  Bahçeli, hükümetin emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusundaki tavrını Türkiye’nin içeride ve dışarıda düzenlediği operasyonları örnek göstererek değerlendirdi ve şunları söyledi; “Fedakarlık olmadan bekamız ve bağımsızlığımız muhafaza ve müdafaa edilemez. Terörle mücadelenin bir bedeli var. Bu bedele var olmak için katlanmak zorundayız. Ekonomide spekülasyon yapanlar ne kurşunun, ne bombanın maliyetini bilenlerdir. Bunlar boş boş konuşmaktadır. Bütçemiz elverir, ekonomik imkanlar artar, o zaman her ihtiyaç anında telafi edilir. Biraz sabır gerekiyor. Biraz tahammül gerekiyor. Biraz da milli hedefleri anlamak gerekiyor. EYT konusunda Sayın Cumhurbaşkanı’nın açıklamaları isabetlidir” diyerek ülkemizin gerçeklerini ortaya koyuyor.

Bu ülke hepimizin, yapılan her güzel çalışma milletimiz için yapılmaktadır, bunların kıymetini bilmek gerekir.

Günün Sözü: GÜN BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR.