yesilniksar

BU ŞEHRE HİZMET EDEN İNSAN SEÇELİM

Yerel seçimler yaklaşırken yazmaya devam ediyoruz.

2019 yerel seçimleri yaklaştıkça halkımızda heyecan yükselmeye başladı, bazı insanlarımız yapılacak olan seçimlere ilgi göstermiyormuş gibi gözükse de onlarında parti adaylarını merakla beklediklerini düşünüyoruz.

Seçimler yapılana kadar belediye başkanının Niksar’a en güzel hizmeti yapacak kişinin seçilmesine gayret edeceğiz, sonrası yok, neden mi?, daha öncede yazdım, bizler her parti adayının Niksar sevdalısı olmasını istiyoruz, Niksar’lı olmasını istiyoruz, Niksar’da yaşayan olsun istiyoruz, gecesi gündüzü Niksar olmasını istiyoruz.

Bu şehri sevmeyenlere bu şehrin ŞEHRÜL Emin makamının teslim edilmemesi gerekir, bunu açık ve net her zaman ifade ettik bugünde ifade ediyoruz.

Niksar bir 5 yılını daha kaybetti, bir başka 5 yılını kaybetsin istemiyoruz.

Yapılacak olan seçimlerde AK Parti en mükemmel aday ile, MHP en mükemmel aday ile, CHP ve İP en mükemmel aday ile halkın huzuruna çıksın istiyoruz, Allah rızası için AK Partili, CHP ve MHP li yetkililer milletvekillerimiz bu şehri seven adayları halkın karşısına çıkartınız.

Bu şehirde 5 yıl huzurlu olmak, mutlu olmak istiyoruz, bu şehre hizmet yapacak belediye başkanının peşinden hizmet yaptığı için koşmak istiyoruz, bu şehre ve insanlarına hizmet yapacağı için ona hizmet yapmak istiyoruz, çok şey mi istiyoruz?.

Bu şehre gerçekten ŞEHRÜL Emin insanın seçilmesini istiyoruz, insanlar arasında ayrım yapmayan, kardeşi kardeşe düşürmeyen, olmayan olayları varmış gibi insanları ve aileleri karalayan bir belediye başkanının seçilmesini istemiyoruz.

Bu şehre ihanet eden, bu şehrin tarihi dokusunu param parça eden belediye başkanı istemiyoruz.

Belediyede artık satılacak ne yer kaldı ne bina, rahmetli Cavit Tahmiscioğlu ve rahmetli Şevki Üngör beylerin büyük gayretleri ile yapılan binalar hepsi elden çıktı, gelenler onları satıp sarmaladılar, bugün belediyenin borcu 60-70 milyonu aştığı ifade ediliyor.

İmkansızlıklar içinde 1980 yılına kadar belediye başkanlığı yapan Cavit Tahmiscioğlu ve Şevki Üngör abilerimizin yaptığı eserler ne kadar bereketli ve isabetli imiş ki sata sata 2018 yılına kadar geldiler, daha satacak mal kalmadı,, belediye 18 uygulaması nedeni ile imar düzenlemesi sonucu elde edilen alanlarda kimsenin haberi olmadan satışları yapılmış, 18 uygulamaları sonucu meydana gelen arsa satışlarının ne kadar olduğunu bilen varmı?.

Boşuna söylemiyoruz “bu şehri seven belediye başkanı olmalı”.

Niksar 1. derece Kuzey Anadolu fay hattında yani dünyanın en tehlikeli fay hattında olan Niksar’da, bir deprem olsa Allah korusun halk nereye kaçacak?, nereye sığınacak?.

Niksar’da deprem olması halinde kaçabileceği bir alan bir meydan var mı?.

Niksar’da bir deprem olması halinde insanların evlerinden çıkıp bir süre bekleyeceği hiçbir alan yoktur, buyurun Derebağ bölgesine, buyurun Kaleiçi mahallesine, buyurun Karşıbağ mahallesine, buyurun Kültür mahallesine, buyurun Maduru mahallesine, buyurun, İsmet paşa mahallesine, buyurun Bengiler mahallesi, buyurun GOP mahallesine, insanların deprem sonrasında konutlar dışında kalabilecek mahalle olarak nerede ise hiç boş alan yok, var olan mahalle Fatih mahallesi orada şehir stadının olması kısmen  dev binaların insanların tepesine gelmesi zayıf görülüyor.

Bu şehre hayat verecek, bu şehrin insanlarının mutlu ve huzurlu yaşamalarına imkan sağlayacak belediye başkanı istiyoruz.

Şehrin eski sülyetini bozan, 3 kat olması gereken binaların yanına 5-6-7 kat imar değişikliğini yaparak bu şehri adeta mezarlığa dönderen belediye başkanı istemiyoruz.

Şöyle bir dışarıya bakınız, bu şehirde Allah korusun bir deprem olur ise nereye çıkacaksınız?, kendinizi konut dışında nerede nasıl koruyacaksınız?.

Bu şehre kötülük yapan belediye başkanı istemiyoruz, bu şehri koltuk sevdası için gelen giden kişileri bu şehirde yönetici olmasını istemiyoruz.

Bizler Niksar’a sevdalı belediye başkanı istiyoruz, insanları küçük görmeyen, insanlar arasına nifak sokmayan, kardeşi kardeşe düşürmeyen, yapılan hatalar olsa dahi onların üstünü kaparak insanlara hizmet eden belediye başkanı istiyoruz.

Niksar’ın en verimli arazileri, bağları bahçeleri betan yığınlarına dönüştü, bu şehri seven bir belediye başkanı çıkıp da; “Niksar’ın  en kısa zamanda KENTSEL Dönüşüm çalışmasına başlıyoruz” demedi, birileri konuşurken bir şeyler mırıldadı ama 5 yıllar doldu halen bir tık işlem yapılmadı.

Niksar’ın sağlıklı büyümesi için şimdiki belediye başkanı Özdilek Özcan “hiçbir çalışma yapmadı” yapmadı dersek abartmış olmayacağız, bundan önceki belediye başkanı Duran Yadigar’da bu şehrin sağlıklı gelişmesine hiçbir katkı sağlamadı beş yılını yedi içti gezdi, ama bu şehre hayat verecek, insanların mutlu olabileceği hiçbir iş yapmadılar.

Niksar’a Devlet Bakanı sayın Erdoğan Bayraktar gelerek 1. Toki Konutlarını ve NİMSAN A.Ş nin konut açılışları için geldiğinde o dönem belediye başkanı olan Duran Yadigar’a şu sözleri halkın huzurunda verdi; “başkan bizim partiden olmaman hizmetin yapılmasına mani değildir, burası Yusuf beyin şehri ise gereken hizmetleri yapacağız Niksar’ın acil yapılması gereken, KENTSEL Dönüşüm çalışmasını, Katı Atık projesini ve bu bölgeye yapılmasını istediğiniz Okul yerini bize getir derhal bu hizmetlerin yapılmasını sağlayalım burada halkın huzurunda söz veriyorum gerekli evrakları yerlerin projelerini getir yapalım” dedi, bu konuda bizlerde belediye başkanına gerekli uyarıları ve desteği verdiğimiz halde, ne yazık ki gezmekten işlerin yapılmasına zaman harcayamamış olmalı, aradan geçen yıllar bu şehrin geleceği ile oynamasına neden oldu, son günlerde duyuyoruz tekrardan belediye başkanı adayı olmak istiyormuş!… yazık bu şehir bu kadar ayaklar altına alınamaz.

Bu şehrin 5 yılını yemek içmekle geçiren bir kişi, seçimlerden sonra Niksar’ı terk ederek başka şehre yerleşen kişiye bu şehirde yaşayan siyasetçiler halen kapısını açarak menfaat sağlamak için destek verecekse herkese yazıklar olsun.

Bu seçimlerin Niksar’a huzur getirmesi için gayret ediyoruz, birilerinin menfaatlerinden dolayı yanlış adayda kim ısrar ederse seçmen ona gereken dersi sandıkta verecektir, bu böyle olmuştur.

Günün Sözü: GÜN OLA, HAYROLA

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.