yesilniksar

BU NASIL BİR SİYASETÇİ?.

Yerel seçimler yaklaşırken bizler gerçekleri yazmaya,  devam edeceğiz.

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan seçimler yaklaşırken neden her seçim döneminde seçmenlerle kavga ediyor?, seçmenlerin tepkisini çekecek işler yapıyor?.

Siyasetin genel yapısına bakınca siyasetçi seçimler yaklaşırken daha önce yaptığı hataları yapmaz, yaptığı hata var ise de onların telafisine çalışır, ama Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan  gerçekleşen her seçim döneminde mutlaka belli kesimde yaşayan, farklı iş kollarında hayatlarını devam ettiren kişi ve kurumlarla, seçmenlerle kavgaya önem veriyor!…

AK Parti genel başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan kendisi ile siyaset yapan özellikle belediye başkanlarına defalarca uyarılarda bulundu, hal böyle iken Niksar belediye Başkanı Özdilek Özcan her seçim döneminde insanlarla kavgayı uygun buluyor, bunun ne anlama geldiğini sanırım AK Parti yetkilileri ve milletvekilleri daha iyi bilir.

Konu sıcaklığını korumaya devam ederken, neden ve niçinlerini anlamaya çalışalım.

Niksar belediye başkanı Özdilek hata üstüne hata yapıyor, yapılan hataların telafi edilmesi yerine, kendine yakın kişiler klavye tetikçiliği yapıyor, sanırım siyasetin en kirli tarafı yanlış yapan kişiler, halk tarafından veya yetkililer tarafından uyarılsa, hem yapılan hatadan zarar görenler memnun kalır, hem de kavga ortadan kalkar.

Bizler insani görevimizi yapıyoruz, vatandaşlık görevimizi yapıyoruz, aynı zamanda dürüst ve ilkeli gazetecilik görevini yapıyoruz.

Cumhurbaşkanımız ve AK Parti genel başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan ne diyor?; “biz, yaratılanı, yaratandan dolayı severiz ve ona hizmetkarlık yaparız” diyor, bu sözler insanı değerler taşıyan en mükemmel sözdür, bu söze hayat veren İslam’dır, sözün hayat bulması için söyleyen insanda bu ülkenin Cumhurbaşkanıdır.

İnsan dünyadaki canlıların en mükemmelidir, cenabı Allah dünyadaki bütün  nimetleri insanlık için vermiştir, bu kadar anlamlı ve değerli sözleri kimsenin gör ardı etmeye hakkı olamaz.

Niksar’da son 1 hafta içinde meydana gelen sıkıntı nedir?, Niksar belediye başkanı Özdilek Özcan’ın Tokat ve Erbaa’dan gelen, pazarcılık yapan esnafların Niksar’da sergi açmaması, peki bu yapılan hareket insanimidir?, benim memleketimin bir parçası olan Erbaa ilçesinde hayatlarını devam ettiren, çoluk çocuklarını Kar, Kış, Yağmur, Çamur demeden yerleşim yerlerini gezerek Allah’ın vereceği rızıklarını temin etmeye çalışıyorlar.

Rızkı veren Cenabı Allah’tır, kul ancak vesile olabilir, Cenabı Allah o insanların rıskını verecekse gökten zembille onlara rızkını aktarır buna kimse mani olamaz.

Bizler bu düşüncelerimizi yazarken sabahın erken saatinde Duran kardeşimiz geldi, peşinden Avaralı Simitçi geldi, sım sıcak Simitleri aldık, çayımızı söyledik, kısa zamanda çok önemli kazanımlar elde ettik, Rızık ancak Allah’tandır, kulları ona vesile olur, bu süreci herkesin görebileceği şekilde şimdiki teknoloji ile canlı yayınlamak isterdim, ama yazmaya başladıktan sonra aklıma geldi,  yaşanan süreçlerin nedeni ve niçini mutlaka vardır.

İşin içinde insani değerler var ise gerisi hiç önemli değil, “İNSANI YAŞATTI, DEVLET YAŞASIN”, bu sözler rasgele söylenen sözler değildir.

Şu sözü bir kez daha tekrar etmekte fayda vardır; “biz, yaratılanı, yaratandan dolayı severiz ve ona hizmetkarlık yaparız” bu sözün hayat bulmasına vesile olan her ki varsa ondan Allah razı olsun, her kim; yaratılanı irdelerse, ona kötülük yaparsa, Allah’ın verdiği canın yanması için gayret sarf ediyorsa onu da Allah’ın adaletine bırakıyoruz.

Rızık Allah’tandır, biz kullar ona ancak vesile olabiliriz, nasıl ki sabahın erken saatlerinde bizler rızkımızı kazanmak için yola düşüp iş yerimize geliyor, Bilmillahirrahmanirrahim  diyerek kapımızı açıp, her verilen rızık için şükrediyorsak, fani dünyada insanlığa çile çektirenleri de Allah’ın adaletine teslim edilmesini diliyoruz.

Cenabı Allah her şeyi bilen, gören ve duyandır, her şeyin hakimi yüce yaradandır, çok çile çeksek de, çok sıkıntı yaşasak da, çok defa kirli işlere bulaştırılmak istensek de, bu günümüze şükürler olsun.

Hiç kimse kimsenin rızkını kesemez, birileri insanların rızkını kesmekten hoşlanmış olsa da, rızkı veren Cenabı Allah olduğu için burada alamadığı rızkı bir başka şehirde ona mislisi ile fazla verecektir.

Şu sözler hayatın gerçekleridir; “GÜLME KOMŞUNA GELİR BAŞINA” denir, bu önemli sözü birileri asla unutmasın, sen kirli işlerine birilerini alet ederek, yaşanan kirli işleri başkalarına çamur atarak kapatmaya çalışsan da, atılan her iftiranın bedelini mutlaka çekmekten asla kurtulamayacaksınız!…

Niksar’da, Erbaa’lı ve Tokat’lı 30 seyyar satıcı insanımızın ticaret yapmasını dolaylı yoldan yasaklayanlar asla huzurlu olamayacaklardır, rızkı veren Cenabı Haktır, insanların rızkını kesme mücadelesi verenler öyle zamanda, öyle bir anda yaradanın şamarını yerler ki, nereden geldiklerini şaşırırlar.

Bizleri ziyarete gelen çok sayıda insanımızı işyerimizde dinlediğimiz için eleştirenler, ellerini vicdanlarına götürsünler ve çocuklarının çok önemli ihtiyacı olan bir şeyi alacak paralarının olmadığını düşünsünler!.

Sıcak sobalarının başında, devletin tüm imkanlarını kullanarak kaloriferli çalışma alanlarda keyf çatanlar, Karda, Yağmurda, Çamurda çocuklarının rızkını temin etmek isteyen insanların halinden anlamazlar, anlamaları için bir ülkenin Cumhurbaşkanının sözlerini kendilerine rehber edinmeleri gerekir.

Hani diyoruz ya; “ya göründüğün gibi ol, ya yaşadığın gibi görün” bu güzel ve anlamlı sözleri anlayacak insanlar, hiçbir zaman insanların mutsuzlukları için uğraş vermezler.

İnsanların huzur ve mutluluğu için çalışanlara Allah ömür boyu sağlıklı bir ömür versin.

İnsanların rızkını kesmek için gayret edenler kısa vadede belki başarılı gibi gözükseler de, sonuçta mutlaka kaybedeceklerdir, keşke insanların rızıkları ile oynamaya çalışanlar kısa zamanda yaptıkları hatadan ve çirkinliklerden dönme şansını yakalayabilseler.

Birileri bizlere hem iftira atıyor, hem de Niksar’a kötülük yapmakla suçlasa da, “rızık Allah’tandır, buna kimse mani olamaz” diyerek onlara cevap vermiş oluyorum.

İnsanların rızıklarını keserek memleket severlik olmaz, insanların alış verişlerini keserek, memleket severlik ve milliyetçilik asla olamaz, insan hiç olunamaz.

Günün Sözü: RIZIK ALAHTANDIR, KİMSE MANİ OLAMAZ.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.