KONUMUZ YİNE ÜLKEMİZE İHANET EDENLER VE TERÖR ÖRGÜTLERİ.

Artık bu ülkede terör bitmeli, “İhanet Son Bulmalıdır.

Ülkemizdeki kirli siyasete son vermek gerekir.

Ülkemizde 40 yılı aşkın zamandan beri devam eden terör olayları mutlaka bitmeli bitmesi için siyasetçiler bu ülke insanına olan vefa borcunu ödemelidir.

Ülkemizdeki terör olaylarının bitmemesi için halen algı operasyonları yapılıyor, yapmayın etmeyin bu ülkeye ve insanlarımıza kötülük yapmayın.

Ülkemizde terörün bitmesi için AK Parti hükümeti ciddi çalışmalar yapıyor, özellikle son 3 yıldır yapılan terörle mücadele çok şükür güzel sonuçlar veriyor ama, yeterli olmadığını görüyoruz, terörün bitmesi için siyasi ayağı ve çeşitli yardım ve destekler mutlaka kesilmelidir.

Ülkemizi 40 yıldır kan gölüne çeviren pkk terör örgütü kesinlikle Kürt halkını temsil etmedi edemezde, hiçbir terör örgütü hiçbir siyasi düşüncenin  temsilcisi olamaz, olmadı da.

Güneydoğu halkı baskılar içinde örgütün hep kontrolünde olan bir toplum yapısına sahiptir, yılların vermiş oldu ihmalkarlık ve hataları bir anda düzeltmek mümkün değil, terör olaylarının öyle boyutları var ki, her bir konu, yıllar alacak zaman içinde çözülebilecek konumda ama Türkiye Cumhuriyeti devleti terörün bitmesi ve güneydoğuda yaşayan insanların terör örgütünün kontrolünden çıkması için ciddi çalışmalar yapıyor.

Dünyada en zor iş, terörle mücadeledir, ülkeler savaşır başlangıç ve sonucu bellidir, ama terör olaylarının ne başlangıcı ve nede sonucu belli değildir, ne zaman nerede, hangi şartlarda terör olayları ile karşılaşılacağı belli değildir.

Daha öncede ifade ettim, yazdığım yazılara CHP bazı arkadaşlar tepki vermiş olsalar da gerçekler yazmak zorundayız.

Ülkemizde terörün kısa zamanda bitmesi için CHP yetkilileri kesinlikle terör konusunda hükümete şartsız destek vermeli, terör örgütlerini destekleyen veya terör seviciliği yapan kimler veya siyasi oluşum ise onlara asla taviz vermemelidir, “demokrasi adına” veya başka düşünceler içinde olsa.

Bu ülkede 18 yıl önce AK Parti yoktu ama terör örgütü vardı.

Bu ülkede 18 yıl önce AK Parti yoktu, pkk terör örgütü çocukları katlediyordu.

Bu ülkede 18 yıl önce AK Parti yoktu  ama DHKPC terör örgütü vardı ve güvenlik kuvvetlerimizi öldürüyordu, insanlarımızı öldürüyordu, demek oluyor ki terör meselesi AK Partinin veya Recep Tayyip Erdoğan’ın meselesi değil Türkiye Cumhuriyeti devletin ve milletinin meselesidir, yani AK Partinin de CHP nin de meselesidir.

Ülkemizin terör örgütleri konusunda işin içinden çıkamamasının nedeni, terör örgütleri demokrasinin arkasına sığınarak, demokrasi ve özgürlüklerin  arkasına saklanarak “sözde” hak arıyorlar veya hak aradıkları iddia ediliyor.

Ülkemizde her şey mükemmel değildir, olmasını isteriz ama kolay değildir.

Bir ülkede 40 yılı aşkın zamandan beri terör olayları bitmedi ise o ülkede asla kalkınma olamaz, kalkınmasını sağlayamaz.

Hangi ülke olursa olsun terörle meselesini çözemediği sürece kalkınmış ülkeler arasında yer alamaz, huzurun olmadığı yerde yatırımcı olmaz, tüm bu olumsuzluklara rağmen ülkemizde ciddi ekonomik hamleler halen yapılmaktadır, bunun nedeni Türk milletinin  güçlü kardeşlik bağları, tüm olumsuzluklara rağmen  kardeş kavgasının ülke geneline yayılmamasıdır, o zaman yapılması gereken şudur. AK Parti iktidarına terör konusunda CHP tam destek vermelidir, CHP yetkilileri ve CHP adına TV lerde konuşan insanlar Allah rızası için “efendim geçmişte AK Parti şunları dedi şunları yaptı” diyerek, “terörün bitmemesinin sorumlusu AK Parti iktidarıdır” dememeleri gerekir.

Her siyasi parti kendi düşüncelerini halka tabi ki anlatacaktır, ama hiç değilse terör konusunda tek yürek tek vücut olalım.

Bazı insanlar MHP yi eleştiriyorlar, eleştiri nedeni MHP nin AK Parti iktidarına olan desteğinden dolayıdır, ama  MHP yetkilileri bu eleştiriler karşısında şu net ifadeleri kullanıyorlar; “biz AK Parti ile laf davamız var, Kan davamız yok, bize oy veren seçmenlerimiz ile AK Partiye de oy veren insanların düşüncesi; Tek Millet denince Türk Milleti, Tek Bayrak denince Türk Bayrağı, Tek Vatan denince Türkiye Cumhuriyeti devletinin Misakı Milli sınırları,  Tek Millet denince Türk Milletidir, Dinimiz İslam, Rehberimiz Kur’an olan milletimizin bu ortak değerleri AK parti ile yakınlaşmamızı sağlamıştır, ayrıca “söz konusu vatansa, gerisi teferruattır”  sözü biz MHP nin hayat felsefesidir” demektedirler, işte MHP nin vatan sevdası tüm siyasi ayrımları ortadan kaldırıyor ülkemizde terörün bitmesi için gereken her çalışma yapılıyor.

MHP, AK Parti iktidarına vermiş olduğu terör konusundaki desteğin CHP tarafından da verilmesi bu ülkede terörün bitmesinde önemli etki yapacaktır.

Bizler CHP yi çok önemsiyoruz, CHP bu ülke için olmazsa olmaz siyasi partilerden  bir tanesidir.

CHP sözcüleri artık şu sözlerden vazgeçmelidir; “biz şu tarihte terörle ilgili şu değişiklikler için TBMM araştırma önergesi verdik, AK parti bu önergeyi reddetti” sözlerinden vazgeçti” dememelidir, bu sözler sarf edilince geriye dönüş oluyor, kazanan Tük millet ve devletli olmuyor, terör örgütleri ülkedeki her zafiyetten faydalanırken, siyasetçilerin gereksiz kısır çekişmelerinden terör örgütleri faydalanıyor.

Bakınız bizlerin bu teklifi, CHP ye asla oy kaybettirmeyecektir, bilakis sağ seçmenin gönlünü kazanacak terör bittiğinde cHP meydanlarda sağ seçmen kitlesine hitap ederek oy isteme ve alma hakkını kazanmış olacaktır.

Bizler Anadolu’nun bir köşesinde kendi şartları için yaşamaya ama huzurlu bir millet olarak hayatımızı geçirmeye çalışan gayret eden insanlardan bir tanesiyiz.

Bizlerin yaptığı olumlu eleştirileri sağlıklı düşünmeden eleştirenler, bu ülke insanına kötülük yapmış olacaktır.

Günün Sözü: HOŞÇA KALIN, DOSTÇA KALIN