yesilniksar

BİZ ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVİ YAPTIK!.

Yerel seçimler yaklaştıkça insanlarda meraklanma, fazlası ile ortaya çıkmaya başladı.

Yerel seçimler bizler için önemli diye düşünmüşüm, Yerel seçimler herkez için önemli imiş!.

Yerel seçimin önemi bizler için nedir?, sorusuna cevabımız şudur, Niksar bu seçimden sonra artık geri vitesten kurtulmalı, ileri hamleler yapmalıdır.

Bizler seçimlere start verildikten sonra bugüne kadar çok yazılar yazdık, ciddi yazılar yazdık, çok detaylı yazılar yazdık, üzerimize düşen vatandaşlık görevini hakkı ile yaptığımıza inanıyorum.

Bir Niksar sevdalısı olarak hemen hemen her gün bu satırlardan en etkili ve yetkili insanlara seslenmeye çalıştık, doğru ve yanlışları ortaya koyduk, belki zaman içinde sesimizin daha iyi duyulması için yazıların dozunu da kaçırmış olabiliriz, bunların tek nedeni Nksar’a olan sevdamızdır.

Keşke Niksar’a sevdalı olmasa idik, her gelen belediye başkanı için; “GELEN AĞAM, GİDEN PAŞAM” derdik, ah bunu diyebilse idik, bugün herkesden çok Niksar sevdalısı belediye başkan adaylarının çıkması için mücadele yapmaz idik.

Niksar sevdamız, geçmişte parlayan bir yıldız olan Niksar, bugün belediye başkanlarının hatalarından dolayı sönen bir Yıldızı andırıyor.

Bu seçimde Niksar’a ihanet edilmemesini çok istiyoruz, ilk önce ilçe teşkilatlarından, sonra İl teşkilatlarından, sonra Milletvekillerimizden, sonra genel merkez yetkililerinden ve sayın genel başkanlardan bekliyoruz, bunlarla beraber Niksar sevdalısı olan STK yetkilileri ve Niksar’a aşık insanlardan beklentimiz vardır.

Bizlerin Niksar sevdasını anlayamayanlar, anlamakta güçlük çekenler, bizlerin Niksar sevdalısı belediye başkanı isteğimizin altında çeşitli manalar çıkartıyorlar!, neden?.

Niksar’ın nüfusu ne kadar?, şayet dışardan taşımalı isimler gelmez ise 30-35 bin civarında, peki Niksar bu kadar nüfus kaybını hak ettimi?.

Niksar hiçbir kötülüğü hak etmiyor, Niksar’a kötülükleri siyasetçiler yapıyor, kişisel hırs ve çıkarları için, kişisel zevkleri için Niksar’ın kaderi ile oynamaktan hiç geri durmuyorlar!.

Niksar sevdası bir başka aşktır, Niksar’a sevdalı olanlar, bizler gibi her zaman endişe duyarlar, Niksar’ın geleceğinden endişe duymayanlar  Niksar’ı asla anlamamış olanlardır!.

Bazı insanlar şunu söyleyebilirler; “ne olacakki sonuçta bir belediye başkanlığı seçimi kim kazansa kazansın! bana ne” diye bilir, zaten bugüne kadar bir dönem hariç hep böyle dendi, ya emeklilerin dinlenme yeri oldu veya saltanat sürmek için bir koltuğa adam yerleştirmek oldu!

Yıl 1984, 1980 ihtilali olmuş, darbeden sonra 4 yıl mahalli seçimler yapılmamış.

Yıl 1984 ve bugün 2018 yılı tam kaç yıl geçmiş 35 yıl, 5 yıllık süreçte Niksar bir ivme yakalamış sonrası fiyasko.

Şimdiki belediye başkanı Özdilek Özcan yapamadığı, yapmadığı  hizmetleri yapmış gibi “GELİŞEN NİKSAR” sözlerini çeşitli bölgelerdeki panolara asıyor, bizde bu yazıları okuyunca “Allah allah biz Niksar’da değilmiyiz?, Niksar gelişiyorda bizmi göremiyoruz?,” demekten kendimizi alamıyoruz.

Gelişen Niksar’ın mahallelerine 80 milyon TL lik yatırımmı yapılmış?, Allah Allah be nasıl bir himmettirki bizler kendi yaşadığımız mahalleye gelen yatırımı göremiyoruz!.

Niksar’ın 25 mahallesi olsa her mahalleye 3 milyon TL yatırım yapılması gerekiyor, her mahalleye 3 milyon TL lik yatırım yapıldığında o mahallelerin yolları SOM Altından kaplama yapılması gerekir, peki bu yollar hangi mahalleye yapıldı?, bizler mahallelerde dolaşırken araçların çiğerleri sökülüyor, ne alt takı kaldı nede üstü.

Niksar’da biz yaşarken neden yapılan hizmetleri göremedik?, 80 MİLYON TL. paraya bakarmısınız?.

Ortada bir yanlışlık olmalı Niksar belediyesinin kasasından 80 milyon çıkmıştır mutlaka, bu yatırıma dönüştüğünü göremedik, bizler ne kelime oyununu, nede para oyununu sevmiyoruz, gerçekler ne ise onunla muhatap olmak isteriz.

Niksar 2014 yerel seçimleri ile birlikte yine kaybeden ligde kaldı, 2009 seçimlerinde de yine kaybeden ligde kaldı, ah Niksar’ın kaybedecek neyi kaldıki?.

1970-80-90 lı yllarda kazanılan bütün değerler son 2 dönem belediye başkanları tarafından satıldı, satılan menkul ve gayri menkullerin yerine bir tane dikili taş konmadı.

Hey Niksar’lılar, kendisini Niksar sevdalısı sayanlar neredesiniz*, bugün ses vermeyip ne zaman sesiniz çıkacak?.

Bizler Niksar’da seçime girecek olan AK Parti, CHP, MHP ve İP nin adaylarının Niksar sevdalısı olmasını istiyoruz, her partinin adayının kaliteli dürüst namuslu şerefli haysiyetli, vatan ve millet sevdalısı olmasnı istiyoruz, bu isteğimiz çok büyük bir istekmidir?.

Niksar’da seçime girecek  her siyasi  parti adayına insanlar gönül rahatlığı ile oy vermeli kalite çok yüksek olmalıdır.

Niksar’da bazı siyasi düşünceye sahip olanlar; “ben ne dersem o olur” düşüncesi ile hareket ettiğinde Niksar seçmeni bu sözleri ile Niksar’ın geleceği ile oynayanlara Niksar halkı gerekli dersi mutlaka verecektir buna inancımız tamdır.

Bizler üzerimize düşen görevi fazlası ile yaptık, seçimlere kadar dayanabildiğimiz kadarı ile dayanmaya çalışacağız, sonrası malum kendimizi geriye çekip buyrun başkanım meydan sizin istediğiniz gibi oyun kurabilirsiniz!, diyeceğiz.

Günün Sözü: BİZDEN SÖYLEMESİ.

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.