Cemalettin Bilgin

BIRAKINDA TATİLE DOYSUN!…

Türkiye dünyada TATİL CENNETİ olan bir ülke

Türkiye dünyada TATİL CENNETİ olan bir ülke olduğuna göre bırakın İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tatilini doya doya yaşasın!.

Atalarımız ne demiş?; “KÖRLER SAĞIRLAR BİR BİRİNİ AĞIRLAR” diye.

Uzun yıllar İstanbul belediye başkanlığı koltuğuna sahip olamayan CHP, seçimi kazanmak için kim olursa olsun İstanbul seçimini kazanalım da gerisi önemli değil, yeter ki AK Partiden İstanbul belediye başkanlığı koltuğunu alalım” isteğinde bulundu, İstanbul haklıda AK partinin teşkilatlarına ve milletvekillerine olan tepkisini , Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçiminde veremediği, verdiği halde anlatamadığı derdini İstanbul, Ankara, Antalya gibi önemli şehirlerin belediye başkanlıklarını CHP ye ikram ederek göstermiş oldu!…

Şimdi arkadaşlarımız bizleri eleştiriyor, “neden arada bir İstanbul belediye seçimlerini eleştiriyorsun, kendi belediyemize baksana”. Niksar’da bakılacak bir şey yok, belediye başkanı makamında yani Niksar’da, görev gereği bazen şehir dışına çıkıyor” desek de, peşinden bizlere eleştiriler devam ediyor, “her taraf delik deşik, araçlar perişan sanayiden çıkamaz olduk”, sular sık sık kesiliyor Avrupa Birliği projesi bu şekilde insanlara çile çektirmez” diyorlar.

İnsanlar olarak çileli günler yaşıyoruz tabiki ama, alt yapı çalışması yapılınca doğal olarak sıkıntılar  oluyor.

Biz yine işin başındaki düşünceden hareketle yolumuza devam edelim.

Sahi, neden İstanbul Belediye Başkanının tatilini çekememezlik yapılıyor?

Adamcağız koskoca İstanbul Belediye başkanı seçildi, seçildiği gün ne demişti?; “artık seçim sonuçları açıklansın, bir an önce göreve başlamam gerekir İstanbul’un kaybedecek 1 dakikası dahi yok, bir an önce göreve başlamam gerekir” demişti!….

Seçimlerde; “İstanbul’un kaybedecek 1 dakikası bile yok” diyen İmamoğlu, haklı çıktı!…

İstanbul belediye başkanlığı seçimi yaptı, İmamoğlu’nun ifadesinde olduğu gibi, hizmete alışkın olan İstanbul halkı 1 dakikalık zamanını dahi değerlendirmesi gerekirken, dakikaları bir tarafa bırakıp yıllarca hizmetin yapılmamasına odaklanmış oldu!….

Şu atasözünü hatırlatalım; “Aynası iştir kişinin” sözü İstanbul halkına, aslında CHP seçmenine bir şey ifade etmemiş!…

Hani bizi eleştiren arkadaşlar varya; “ne işin var İstanbul Belediyesi ile sen  Niksar’ı yaz”  diyenlerin, Niksar dışına bakamadıkları için, ülke gerçeklerini biledikleri için bizim Niksar’a kapanmamızı istiyorlar!…

İstanbul demek, Türkiye demektir, İstanbul demek Dünya demektir!…

İslam’ın Güneşi, Cenabı Allah’ın en sevgili kulu Hazreti Muhammed Mustafa (sav)  efendimiz bile “İstanbul’u alan komutan ne büyük komutan” sözlerine mazhar olmuş özel bir şehirdir İstanbul.

İstanbul şehrini sevmek için, Peygamber aşkına sahip olan kalbe sahip olmak gerekir.

İstanbul aşkı, Hazreti Muhammed Mustafa (sav)  efendimizi sevmek anlamı da taşır.

İstanbul şehir eli kıçında İstanbul’un Fatihi, Fatih Sultan Mehmet han kabrine doğru giden kişiyi hak etmemiştir, amma, İstanbul halkı her kötü yönetimi hak etmiştir!.

İstanbul halkı BEYLİK DÜZÜ ilçesindeki Park’taki anıta KIBRIS TÜRKLERİNİN  KATİLİ KAHPE MAKAROYUSUN HEYKELİNİ, (ROLYEF)ini diken Ekrem İmamoğlunu tanımadan İstanbul’ın anahtarını İmamoğluna telsin eden kitlelerden oluşmuştur!….

Hadi İstanbul halkı hata yaptı, bilmeden İmamoğluna tepki oyunu verdi!.

Peki koskoca CHP, Türkiye’nin kurucu partisini yönetenler, Beylik Düzü parkında KIBRIS TÜRKLERİNİN VEDE HAVA ŞEHİT PİLOT YÜZBAŞI  CENGİZ TOPEL’İN GÖZLERİNİ OYAN KATİL MAKARYOSUN HEYKELİNİ DİKEN KİŞİNİN EKREM İMAMOĞLU olduğunu bilmiyor mu idi?

Bırakın kardeşim İmamoğlu’nun yakasını, adam “İstanbul halkının kaybedecek 1 dakikası dahi yok, İstanbul halkı SUYU yüksek fiyatlardan ödüyor, Su fiyatları düşecek, Süt vereceğim, ekmek vereceğim” diyerek ve de Camide Kur’an okuyarak seçimlere girmedimi?.

Bırakın adamın yakasını, İstanbul halkının kaybedecek bir dakikası yok diyen adama oy verdi, İstanbul halkına hizmet eden AK Partiye tepki olsun diyerek oy vermedi, İstanbul halkı dakika kaybetmeye zamanı yokken yıllarını kaybetti.

15 Temmuz İHANET DARBE GİRİŞİMİNİN YIL DÖNÜMÜNE GELİYORUZ.

FETÖ haininin ve yandaşlarının en büyük özelliği ne idi?.

KRİPTO haberleşme ve mesajlaşma değimlidir?

Dedik ya; İSTANBUL DEMEK, DÜNYA demektir, dedik ve bunun neticesi bütün şer güçler, içerdeki ve dışarıdaki iş birlikçiler birleşti,  saf İstanbul halkını kandırdı ve İstanbul belediyesinin makamı İmamoğu’na teslim edildi.

İstanbul halkı; “Aynası iştir kişinin” sözünü anlamadı, Pireye kızıp, Yorganı yaktı ve İstanbul halkı yorgansız kaldı.

Yorgansız kalan İstanbul halkı, Sel Suları ile boğuşa dursun,

İstanbul halkı, Kar yığıntısı altında sokaklarda çırpınmaya devam etsin,

İstanbul halkı depremde mağdur olsun,

İstanbul halkı tertemiz Denizlere sahipken, kirletilen Denizlerin pis kokularını solumaya devam etsin.

İstanbul halkı, evlerine gitmek için yollarda arızalanan Otobüsleri yiterek yol kenarına çekmeye çalışsın,

İstanbul halkı kendisine Sağlık Hizmeti verecek hastanenin yolunun yapılması için Ekrem İmamoğlu’nu beklesin,

İSTANBUL BELEDİYE BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU, İSTANBUL HALKININ BEKLENTİLERİ VE YAPILMASI GEREKEN HİZMETLERİN DEĞİL, KENDİSİNİN TATİL YAPMASI  İÇİN GÜNLERİNİ YAŞAMAYA DEVAM ETSİN!…

İstanbul halkı kendisine emanet edilen PEYGAMBER EFENDİMİZİN TAKTİRİNE MAZHAR OLAN FATİH SULTAN MEHMET HANA VE ONUN EMANETİNE SAHİP ÇIKAMADIĞI İÇİN ÇOKKK DÜŞÜNMELİDİR!…

Yazımıza gazeteci sayın Hulki Cevizoğlunun Ekrem imamoğluna yönelik sözleri ile nokta koyalım;  “Sağda solda Erdoğan beni görevden alacak diyorsun, görevde değilsin ki tatil yaptığın tekneden mi alacaklar seni?..   Hulki Cevizoğlu

Günün Sözü; Adalet göğün direğidir, yıkılırsa gökyüzü yerinde duramaz”

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.