EDİTÖR

BİR MUSİBET!.

“Bir Musibet, bin nasihatten hayırlıdır” sözü anlayanlar için güzel ve anlamlı sözlerdir.

Milletimizin ortak değerleri olan Ezanların okunması, Ay Yıldızlı Bayrağın göklerde her zaman dalgalanmasıdır, bu iki  nokta milletimizin %99 unun ortak hayat tarzıdır.

Mademki ülkemiz insanının ortak değerleri Ezanların hiç susmaması, Ay Yıldızlı şanlı bayrağımızın gönderden düşmemesi ise, İstanbul’un göbeğinde Ezanlar okunurken bir avuç hainin Ezan okunurken Ezanın sesinin duyulmaması için ıslık çamlalar ve nara atmalar niye?.

Mesele %99 insanın yaşam tarzı değil, hainlerin % 1 de olsa seslerinin çok çıkma meselesidir.

Ülkemize ihanet etmek isteyenlerin sayısının %1 olmasının bir anlamı var mı?, %1 %99 dan az ama, ihanet içinde olan %1 lik kesime %99 luk kesimde olan insanların onlara insani yaklaşımları sayıları az ama, çok oldukları izlenimini veriyor.

Bizim derdimiz %1 lik kesimin yok olması ortadan kaldırılma meselesi değil, bizim meselemiz %99 luk kesim içinde olan ve bizler gibi düşündüğünü düşündüğümüz insanların ihanete destek vermesidir.

Şu sözleri mutlaka bir kenarda saklayınız; “KÖRDEN DEĞİL NANKÖRDEN, YÜZSÜZDEN DEĞİL İKİ YÜZLÜDEN,TİPİ BOZUKTAN DEĞİL SÜTÜ BOZUKTAN KORKACAKSIN” bu sözler bugün yaşanan süreçlerin aynasıdır.

Neymiş?, “Körden Değil nankörden” korkacaksın, her insan Allah vergisi olarak Kör olabilir onlar kendi dünyalarında pırıl pırıldır, amma lakin bu ülkenin ekmeği ve aşı ile doğanlar, büyüyenler ve yaşayanlar içinde nankörlerin oluşu işi tehlikeli hale sokuyor.

Ezan okunurken Ezan seslerinin duyulmasına mani olmayan çalışan bir avuç hainler tayfası, acaba aynı bölgede Çan sesi duysalar ne yaparlardı?.

Hani bazen diyoruz, mesele Erdoğan meselesi değil Bahçeli meselesi değil, mesele; Hilal ile haç meselesidir.

Ne demişiz?, “YÜZSÜZDEN DEĞİL İKİ YÜZLÜDEN”  korkacaksın!. Yüzsüz insan kendisini her zaman deşifre eder, ama iki yüzlü olanlar tehlikelidir Bukelamul gibi renk değiştirir,  gerektiğinde sakal bırakır, gerektiğinde bıyık bırakır, gerektiğinde başını kapatarak her türlü fitneyi çıkartır, en tehlikeli insan kılıklı yaratıkları iki yüzlülerdir, yani şartlara göre renk değiştirendir.

Niksar’da seçimlere girerken ne yazık ki, “ İKİ YÜZLÜLERLE” karşı karşıyayız, sakal bırakıp memleketi satanlar, başını kapatıp her türlü iftira ve ahlaksızlığı yapanlarla karşı karşıyayız!.

Birisi başını kapatmış, birisi sakal bırakmış yatak oyunları oynuyor, amma lakin sakallı oluşu, başındaki bir bez parçasının oluşu onları masum kılıklı hale getiriyormuş!…

İyi günlerden geçmiyoruz, zorlu ve yorucu günlerden geçiyoruz, ince çizgilerin okunması gereken günler yaşıyoruz.

Ne demişiz?; “TİPİ BOZUKTAN DEĞİL, SÜTÜ BOZUKTAN KORKACAKSIN” bu sözlerin altını çizin, bizim  gibi tipi bozuklardan korkmayınız, bu memlekette Sütü bozu olup da her türlü iftirayı atanlardan korkunuz.

Bizim belliyiz, toplumun içinde içimiz de dışımızda aynı, sakal bırakıp Hocanın arkasından ayrılmıyor havasını verip, insanlara iftira atıp devletin parasını çalmak mı dürüstlük?, yoksa tipi bozuk olarak samimi ve içten geldiği gibi davranıp Allah ve kullarının huzuruna çıkmak mı dürüstlük?, Allah Sütü bozukların içinde yaşatmasın, bizler  tipi bozukların arasında olmaktan mutlu oluruz, öyle ya hoca Musalla taşına konunca kimin sütü bozuk, kimin tipi bozu o tarafta belli olacak amma bu dünyada da belli oluyor zaten.

Şu sözlerinde altını çiziniz. “HER SIRTINI SIVAZLAYANI DOST SANMA, BELKİ BIÇAKLAYACAK YER ARIYORDUR”.

Bazı insanlar son günlerde yüzüne gülüp, sırtını sıvazlayanlara itibar ediyor, bugün sırt sıvazlayanlar dün ne demişti?, onu unutmamak gerekir.

Dün samimi bir şekilde selam verdi, ise Allah’ın kelamını samimi ve hiçbir çıkar gözetmeden “Selamünaleyküm” dedi ise, bugünde aynı samimiyeti göstere bildi ise o zaman ona sırtını daya, yoksa “HER SIRTINI SIVAZLAYANI DOST SANMA, BELKİ BIÇAKLAYACAK YER ARIYORDUR, sırtına bıçağı yedikten sonra anlasan ne yazar.

Ülkemizin ekmeğini yiyip, suyunu içenlerin içinde hainler var, bu hainler ülkemiz insanının birlik ve beraberliğini bozmaya çalışıyorlar, ihanete asla taviz vermeyelim.

Ülkemiz insanını arasına nifak sokmak isteyenlerin sesi çok çıkmaya başladı, bunlara fırsat vermemek gerekir, birileri pek ok olumsuzluğu basit bir hata olarak göstermek istiyorlar ama onlarda şunu unutmasın; “HER SIRTINI SIVAZLAYANI DOST SANMA, BELKİ BIÇAKLAYACAK YER ARIYORDUR”, bıçağı sırtından yediğinde iş işten çokta geçmiş oluyor.

Bu ülkeyi seven insanlar çok saf ve temiz duygular içinde oluyor, ama yanıldıkları zaman “eyvah” demelerinin de bir faydası olmuyor.

Atalarımız ne demiş; SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZMIŞ, düşman her zaman senin zayıf noktanı kolluyor, sırtını döndüğünde hançeri sırtına yiyorsun.

Ata sözleri insan hayatında önemli olmalı, Su bir maddedir, Su bir canlı hücre olarak uyuması mümkün olmadığı hatırlatılırken, Su bile berraklığı içinde uyuyabilir amma, düşman asla uyumaz, düşmanın ne kadar hain ve kahpe olduğunu anlatmak için bir canlı maddenin bile uyuyabileceğini, ancak düşmanın her an seni imha etmek için her ihaneti yapacağını anlatıyor.

Bir Musibet bin nasihatten iyidir, sözleri bugün için bizlere çok büyük dersler vermesi gerekir, İstanbul’un göbeğinde Ezanların duyulmaması için bir hamle yapılıyorsa, bunu asla küçümsemeyeceğiz.

Ülkemizde Ezanların susması için ihanet içinde olanlar Avrupa’nın göbeğinde Fransa da yapılan masum yürüyüşler karşısında Fransız Polisinin insanlara nasıl saldırdığını elleri bağlı insanlara Polislerin nasıl acımasız bir şekilde öldürürcesine jopladığını hatırlamaları gerekir.

Avrupa’nın göbeğinde Fransa da yaşanan eylemler karşısında Polislerin nasıl acımasızca güç kullandığını görmeyenler, bizim güvenlik kuvvetlerimiz, yerlere yatan hainleri Polis aracına koymak için kolları ile eylemcileri araca koymaya çalışan memur için “bayana taziz yaptı” diyecek kadar ihanet içinde olanlar, bu ülkeye zarar vermektedirler.

Günün Sözü: GÜN OLA HARMAN OLA.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.