Cemalettin Bilgin

BİR CANLI YAYIN KONUĞUMLA

31 Ocak 2022 günü bir Canlı yayın konuğumla birlikteyiz.

Niksar Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimleri 12 Şubat 2022 tarihinde yapılacak olması, Oda seçimlerinde hareketli günlerin yaşanmasına neden oldu.

Niksar Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerine daha öncede ifade ettiğim gibi 3 aday  arkadaşımız giriyor.

Niksar Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerine  girecek olan aday arkadaşlarımızdan Hacı Akdemir ve Ekrem Özşen  arkadaşlarımızı 24 Ocak tarihinde Hacı Akdemir’i, 28 Ocak 2022 tarihinde Ekrem Özşen kardeşlerimizi canlı yayın konuğu yaptık, her iki aday arkadaşımızda kendi düşüncelerini bizlerle yani sizlerle paylaşmış oldu.

Bugün 31 Ocak 2022 tarihinde de son başkan adayı arkadaşımız Mehmet Hakan Güney’i  saat 17.30 da canlı yayına almış olduk.

Bizler  Basın mensubu  olarak tarafsız bir yayın yaparak her 3 arkadaşımıza da  aynı imkanları sunduk, inanıyorum ki sunduğumuz bu imkandan dolayı aday arkadaşlarımız  Niksar Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyelerine daha rahat ulaşma ve kendilerini anlatma imkanı buldular.

Aday arkadaşlarımızın konuşmalarına müdahale yapmadan onların kendilerini anlatma imkanı sunduk.

Niksar Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimleri hareketli olduğu için aday arkadaşlara yazılı olarak çok sayıda sorular geldi, izleyicilerin sorduğu her soruyu bizler aday arkadaşlara sorduk.

Her aday arkadaşın oluşturduğu yönetim listesi gayet güçlü.

Başkan adayının güçlü oluşu ekip başı olması tabiki önemli ama, oluşturulan yönetim listesinin de güçlü olması seçilecek aday arkadaş için önemli olduğunu düşünüyorum.

STK larda genelde başkan adayları, beraber çalışacağı yönetim listelerini güçlü yöneticilerden oluşmasını istemezler!. ama bu  seçimde Niksar esnaf ve sanatkarlar odası seçimlerinde aday arkadaşların yönetim listesi güçlü isimlerden oluşmuş.

Bizler yaptığımız Canlı yayından dolayı adayların kendilerini bir kez daha kendilerini daha uzun sürede, daha sağlıklı anlatma imkanı sunduk, yaptığımız canlı yayından dolayı aday arkadaşların memnun olmaları bizleri de mutlu etti.

Bizler yaptığımız gazetecilik veya yayın hayatı içinde her zaman tarafsızlığımızı koruduk bundan sonrada korumaya devam edeceğiz.

Gazeteci tarafmıdır?.

Evet biz basın mensubu olarak tarafız.

Taraf olmamızdaki en önemli kıstas, bizlerin yayın aldığı insanların Vatan ve Millet sevgisine sahip oluşlarıdır.

Ülkemizde genel ve yerel seçimlere uzun bir zaman var, o zamana kadar Allah ömür verirse yayınlarımıza devam edeceğiz, o zamanda yayına  alacağımız insanlardaki en önemli ölçümüz, misafirlerimizin Vatan ve Millet sevdalısı olması olacaktır.

Yayınlarımızı imkanlar ölçüsünde en iyisini yapmaya çalışacağız.

Bugüne kadar yaptığımız yayınlarda amatör yayıncılık ama profesyonel yönetim düşüncemizi ortaya koymaya çalıştık, konuk aldığımız her insanımıza soracağımız soruları yayın akışı içinde hazırlayıp soruyoruz, bugüne kadar sorularımızı önceden hazırlayıp sorma gereği duymadık.

Bundan sonraki canlı yayın konuklarımızla daha ileri seviyelerde yayınlar yapacağımıza inanıyoruz.

Evet; Niksar Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerine girecek olan 3. Aday arkadaşımız Mehmet Hakan Güney kardeşimizi de ağırladık ve  her adaya sorduğumu rutin sorularımızı sorduk, Mehmet kardeşimiz gayet samimi cevaplar verdi.

Niksar Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimleri neden bu kadar ilgi görüyor? diye bir soruya kısa olarak şu cevabı vermek gerekir.

Hani derler ya “harekette bereket vardır” diye, yönetime aday sayısı çoğalınca gerçek anlamda seçimler yapılıyor.

Seçim demek kırmak demek değildir.

Niksar Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerine katılan 3 aday arkadaşımız da gayet demokratik  ve hoş görü içinde seçimlere giriyorlar, zaman zaman bazı olumsuz sözler duyulsa da aday arkadaşların dedikodulara kulak vermemesi önemlidir.

Niksar Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerine az bir zaman kala seçimlerin kim kazanacağı değil, hangi aday kazanırsa kazansın mutlaka Niksar Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyeleri kazanacaktır, çünkü seçimlerin yapılacağı oda her hangi bir yolsuzluk, usulsüzlükle anılmamaktadır.

Bir önemli Oda seçimlere giderken yolsuzluk ve usulsüzlükle suçlanmadan seçimlere katılması çok önemlidir.

Bazı olumsuzluklar ortaya atılmış olsa da, bizler basın mensubu olarak odada her hangi bir sıkıntıyı görmedik ve duymadık, dolayısı ile yapılacak seçim, aday arkadaşların üyelere yapacağı  seçim vaatleri ile sonuca gidilecektir.

Seçimlere katılacak oda başkan adayı ve yönetim kurulu üyeleri ile yaptığım sohbetten büyük keyif aldığımı ifade etmek isterim.

Her 3 aday arkadaşımıza da eşit şartlarda soru sordum hepside samimi duygularını ifade etti.

Seçimlere katılacak arkadaşların seçim vaatleri çok güzel ve anlamlı.

Her 3 adayında seçilmeleri halinde üyelerin faydasına yeni hizmetler yapacaklarını görüyoruz.

Bizler zaten basın mensubu olarak canlı yayında konuşulanları notlarımız içine aldık, seçim sonucunda hangi aday arkadaşımız seçilirse seçilsin, seçimden önce söylediklerini zaman içinde yapmalarını takip edeceğiz.

Bizlerde Niksar Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyesiyiz, mesleğimiz içinde birkaç sanatkarlı yapısı bulunmaktadır, bizler gibi meslek sahibi olanların bu odada üye olması doğru bir karardır.

Bizler için kıymetli olan bir husus da şudur.

Niksar’daki bütün STK lar güçlü olmalıdır, güçlü yönetimler her zaman yaşadığımız şehre önemli katkılar yapar.

Şurada 10 günlük bir zaman kaldı. 12 Şubat 2022 tarihinde yapılacak olan seçimlerin üyelerimize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.

Bizler Niksar’da yaşayan bir basın mensubu olarak üzerimize düşen görevi layıkı ile yaptığımıza inanıyorum.

Günün Sözü: Kimseden intikam almayı dert etme, Çünkü kader senin yerine hesabını alacaktır.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.