EDİTÖR

BENDEN UZAK OLUN!.

Seçimlere 5 kala birileri benim üzerimden kendine rant sağlamaya çalıştıklarını görüyoruz, benden uzak durun şeytana yakın olmaya devam edin.

Seçimlere 5 kala bizler normal bir seçmen gibi hareket etmeye devam ediyoruz, yazacak o kadar çok şeyler var ki, yazmamak için çaba harcıyoruz, lakin birileri ısrarla bizi seçimin içine çekmeye çalışıyor.

Seçimlerle ilgili bir şeyler yazmamak için çaba harcıyoruz, bu şehirde her şey toz pembemi?, her mahalleyi pislik almış götürüyor, yolda giden araçların yolların bozukluğundan ciğerleri sökülüyor, bizler seçim başladığı için halen susuyoruz, ama bizlerin aleyhinde birileri sürekli yorumlar yapıyor dedikodu üretiyor.

Seçimler başladı, adayların yapmak istedikleri projeleri yazmaya çalıştık, yazarken de gerçekçi proje olup olmadığını da irdelemek istedik, gerçek olmayan proje var ise bunları ortaya koyak gerekiyordu, lakin “karışma kim ne yaparsa yapsın” dendi bizde bu söze uygun hareket ediyoruz.

Niksar Belediye Başkan adayları ile ilgili anket çalışması yaptık, 1 hafta sürecek olan anket çalışması tamamen bağımsız bir şekilde hazırlandı, anket çalışmasında bir hata yaptık, sonradan düzeltmek mümkün olmayacağı için anket 5 aday ismi ile devam ediyor, yani Duran Yadigar (MHP, Emrah Köknar (İyi Parti), Özdilek Özcan (AK Parti), Mehmet  Somuncu (SP) bağımsız belediye başkan adayı Mehmet Altıkulaç, 6 aday Ahmet Turan Kiriş (BTP) bu adaydan haberimiz sonradan olduğu için ankete bu ismi yazamadık.

Yapılan anket çalışması tamamen tarafsız ve bağımsız bir şekilde devam etmektedir, her kişi 1 oy kullanıyor, kimin kime oy verdiği de belli değil, Pazartesi günü  yani 25 Mart günü anket çalışması son bulacak, bizlerde bunu alınan oy ve % lik kısmını haber yapacağız.

Bizler anket firması değiliz sonuçta adayların tanıtımına katkı olur düşüncesi ile bu anket çalışması yapılmıştır, samimi bir çalışmadır.

2014 yerel seçimlerinde yaptığımız aday tanıtma çalışmasını internet üzerinden canlı yayınla halkımıza hizmet sunmuş idik, çalışma arkadaşlarımız bu seçim için; “abi belediye başkan adaylarını www.yesilniksar.com adlı internet sitemiz üzerinden canlı tanıtım yapalım, bu konuda çalışma yapalım müsaade edersen” dediler, bende; “her aday gelmez ise yanlış anlaşılmalara neden olur boş verin” dediğim halde arkadaşlar halen ısrarla adayları “canlı yayına alalım” diyorlar, seçimlere 5 kala bakalım ne yapacağız.

Yıllardır karşılaştığımız sıkıntıları halen yaşıyoruz, her seçim dönemi veya sonrasında birileri bizlerin ismini kullanarak belediye başkanlarından çeşitli şekilde faydalanıyorlar, bunun nedenini bilmiyoruz, bizim ismimizi kullananlar avantajlı oluyor olmalılar ki sürekli bu çirkinliği sürdürüyorlar.

Ne demiştik?; seçimler tamamlandıktan sonra kazanan belediye başkanı Niksar’ı kökünden satmış olsa karışmayacağız” demiştim, seçimler tamamlansın kim kazanırsa kazansın karışmayacağız, belediye başkanı gazetemize açıklamada bulunursa haber yapacağız, yapmaz ise haber yapmayacağız, ayrıca yapılan çalışmalardan dolayı davet edilirsek muhabir arkadaşımızı göndereceğiz, yapılan işler  doğru ise onu da kendi köşemizde bilgi amaçlı yazacağız.

Şunun bilinmesini isteriz, belediye personelleri kim olursa olsun seçim çalışmalarına karışmamalıdır, bizler gazeteci olarak seçimlere fazla müdahale yapmaktan geri dururken, belediye personellerinden bazıları seçimlerde aktif hareket etmesi doğru değildir.

Belediye başkanlarına defalarca şunu anlatmaya çalıştık, belediye başkanı seçim öncesinde belediye personelini toplayarak; “arkadaşlar sizlerle 5 yıl çalıştık, iyi günde kötü günde birlikte olduk, seçimler başladı ben tekrardan aday oldum, aday olarak sizlerin oylarına talibim, ama seçimlerde ne benimle nede bir başka aday arkadaşın seçim çalışmalarına katılmanızı uygun bulmuyorum, sizler belediye personeli olarak hür vicdanınızla oy kullanmanızı isterim, kazanırsa çalışmaya devam ederiz, kazanamaz isem hakkınızı halel etmenizi dilerim, beni dinlediğiniz için teşekkür ederim” diyerek seçimlere start vermesi gerekir.

Seçimlerin en talihsiz seçmenleri ne yazık ki belediye personelidir, yukarıda ifade ettiğim şekilde bir belediye başkanı  5 yıl birlikte olduğu çalışma arkadaşlarına hitap etse, şuna inancım vardır ki, mevcut belediye başkanına siyasi düşüncesinden dolayı oy vermeyecek insan bile oy verecektir.

Peki yukarıda ifade ettiğim gibi belediye başkanı hareket etse insanlık yönünden ne kaybeder?, bırakınız kaybetmeyi çok şey kazanır.

Seçimler yaklaştıkça çirkinliklerin olmaması için gayret ediyoruz, lakin bazı beyinsizler, sivri zekalılar hata yapmakta ısrar ediyorlarmış!, sosyal medyada veya İnternet sitesinde sıradan yazıları beğenenleri takip edip; “sen neden şunun şu yazısını beğendin?” diyerek şerefsizlik yapıp, ispiyonculuk yapanlar, yollarda insanları durdurup; sen şu adaya çalışıyormuşsun” diyerek insanları baskı altına almak çok çirkin hareketlerdir.

Bizler bir gazeteci olarak bırakın insanlara baskı yapmayı, yapılan yanlışları yazarak bile insanları etkilemek istemezken, bazı taklacılar, insanlık dışına çıkarak insanların yazı beğenilerini ispiyonlayacak kadar ileri gitmesini asla kabul etmiyoruz.

Bizlerin ismini kullanarak yanlış yapanları tespit eder isek, yazılan yazıları ve notları ele alır, seçimlere 5 kala kim ders almak isterse çekinmeden ve sınır tanımadan yayın yaparız, bu böyle biline.

İnsanca söylüyoruz yazıyoruz, bu seçimde taraf değiliz, tabi ki oyumuzu kullanacağız, soranlara da, oy vereceğiz kişi ile ilgili düşüncemizi ifade ediyoruz, samimi konuşuyoruz, bu seçimde 1 oyun çok önemli olduğunu biliyoruz.

31 Mart  seçimleri geçmiş yıllardaki seçimlere benzemiyor, bu seçimde belediye başkanı seçilecek kişi rakiplerine çok az oy farkı ile seçimi kazanacağını tahmin ediyoruz.

Bu seçimde sürprizlerin yaşanacağını daha önce ifade etmiştim, seçmenlerin çoğu karar vermiş ama kime oy vereceğini söylemek istemiyor.

31 mart seçiminde her oyun çok kıymetli olduğunu bilerek ve isteyerek oy kullanacağız.

Günün Sözü: Allah Türk’e yar olsun, Turan eller var olsun.

Türk’ün Nevruz Bayramı Kutlu Olsun.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.