yesilniksar

BELEDİYEDEN YÖNETİLMEYEN BELEDİYE!.

İlginç değil mi? “Belediyeden yönetilmeyen belediye”.

Yerel seçimler yaklaşırken Niksar gerçeklerinin hiç değilse bir kısmını yazalım ki, yarın yetkililer “neden bizim haberimiz olmadı” demesin.

Sözler unutulur, yazılar ebediyen arşivde kalır hafızaları yeniler.

Seçimler yaklaşınca kısmen de olsa belediye ile ilgili eleştirileri yapacağız.

Niksar’ın 5 yılını heba eden, reklam panolarında yapılan çok şeyin yapılmadığı halde yapılmış gibi gösterildiğini halka yeniden hatırlatmakta fayda vardır.

Hiç yapmamam gereken bir konuda kısada olsa yalan haber  konusunda doğruyu yazmak zorundayız.

Niksar Belediyesinin yayınladığı “Gazete Niksar” da yayınlanan “AYVAZ SU’ ya ENFLASYON İNDİRİMİ” başlıklı haber insanları yanıltıcı haberdir.

Niksar Belediyesi kendi tesislerinde ürettiği Ayvaz Suyu ve Niksu’yu bayilerine döviz üzerinden fiyatlandırarak vermektedir. Niksar Belediyesinin su bayileri su alımlarını her gün ki kur üzerinden aldıkları için satış fiyatlarında dengeyi kuramamaktadır, bu satışların döviz üzerinden olması bayiler üzerinde olumsuzluk yaratmaktadır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın  “Enflasyonla Top Yekün Mücadele”  kapsamındaki sözlerine atıfta bulunarak  “en az %10 3 ay indirim” sözü asla hayat bulmamaktadır, çünkü günlük döviz kuru üzerinden Niksar Suyu ilk defa satış yapılmaya başlanmıştır.

Niksar Belediyesi Döviz hareketliliği başladığı gün itibari ile su Fiyatlarına yüksek fiyatlar uygulamış halkın tepkileri yükseldikten sonra kısmen fiyatlarda geri adım atmışsa da Su fiyatları halen yüksektir.

Niksar’da Ayvaz Suyu Damacana 10 TL’dir. Niksar’da 10 TL den satışı yapılan Damacana Döviz kurunun hareketlenmeden önceki rakamı 6.5 TL idi, ülke genelinde Su konusunda özellikle AK partili yetkililerin kontrolünde olan işletmeler ve belediyeler Cumhurbaşkanımızın sözlerini dikkate alarak çalışmalar yaparken, Niksar Belediye başkanı Özdilek Özcan Cumhurbaşkanımızın sözlerini reklam amaçlı alıyor ama gerçek anlamda “Enflasyonla Top Yekün Mücadele”nin hayat bulmasına katkı yapmıyor.

Niksar’da Damacana Su 27. 11. 2019 tarih ve saat 17.34 itibari ile 10 TL’dir, Bardak Su  kolisi 10 TL’dir, diğer 1.5 veya 0.5 suların kolisi 9 TL den satılmaktadır.

Yazımızın başlığında ne demiş isek o doğrudur bir şehrin belediye  başkanı şehrin yönetimini belediye hizmet binasından değil de kendisine yaptırdığı Ayvaz Su fabrikası bünyesindeki bürodan yönetmeye kalkıyorsa o şehirde asla sağlıklı bir yönetim olamaz.

Niksar’da hiçbir belediye başkanı şehri bir başka kurumdan yönetmeye kalkmamıştır, Niksar Ayvaz Suyu işletmesi özel bir işletmedir, Niksar Belediyesine bağlı bir işletme olarak çalışmış olsa da, o işletme kendi içinde özel konumdadır, işletme ile ilgili bir tasarruf  yapılacak olduğunda belediye başkanı kendisine bağlı işletmeyi denetlemek veya oradaki konuları görüşmek için işletmeye gidebilir.

Niksar Belediye Başkanı ile görüşmek isteyen çok sayıda insan ne yazık ki başkanla görüşmek için randevularını Niksar Ayvaz Suyu işletmesinden almaktadır, buda bir şehrin Şehrül  Emin İnsanı olması gereken ve Şehrül Emin makamından yönetilmesi gerekirken bir işletme müdürü gibi fabrikada insanların kabul edilmesi etik değildir, doğru bir şehir yönetimi değildir.

Bizler bazen küçük başlıklar halinde düşüncelerimizi paylaşıyor halkımızla fikir alışverişinde bulunuyoruz, yazdığımız küçük notlara bazen olumlu, bazen olumsuz eleştiriler geliyor bunlarda normal karşılıyoruz hakaret olmadığı sürece.

Yazdığımız haberlere veya sorduğumuz sorular karşısında bazı arkadaşlar bizleri eleştiriyor; neden bu günlerde böyle mesajlar veriyorsun” diyorlar, kıymetli arkadaşlar bizler bugün mücadele yapalım ki Niksar iyi ve dürüst, sağduyulu, halkın sesine kulak veren bir belediye başkanının seçilmesini sağlayalım.

Bizler bugün yapmadığımız, yapamadığımız doğru mücadeleyi seçimden sonraya bırakmıyoruz, mücadele zamanı ve günü bugündür.

Belediye başkanının yanlışlarını bugün söyleyemez isek, seçimden sonra söylemenin ne anlam taşıdığını en iyi bilen kişiler bizleriz.

Bizler gazete olarak mücadelemizi bugün yapacağız, gerekirse en acımasız konuları, en çarpıcı yazıları bugün yazalım ki, seçimde sonra hiç kimsenin “ah vah, tüh nasıl oldu bu adamı seçtik” sözlerine aldırış etmeyeceğiz.

Gün bugün, saat bu saattir.

Niksar Belediyesi Niksar Belediye hizmet binasından yönetilmelidir, “Belediye binasında çalışamıyorum, orada rahat değilim” diyerek insanlardan kaçmak ve istediği insanla Su fabrikasında görüşmek bir şehrin belediye başkanına yakışmıyor, mademki insanlardan kaçıyorsun, mademki insanların dertleri bir belediye başkanını yoruyor ve sıkıyor, seçimlere gidildiği şu günlerde aday adayı olarak kendini ortaya koymaz çekilirsin bu şehirde rahat bir nefes alır, adayını belirler 5 yıllık uzun yolculuğa sağlıklı bir şekilde devam eder.

Niksar iyi yönetilmemektedir, bu konuda yazılması gereken ne var ise yazacağız, söylenmesi gereken ne var ise söyleyeceğiz, seçimlere kadar  her şeyi söyleyeceğiz sonra 5 yıl kim gelirse gelsin Niksar’ı kökünden satmış olsa asla karışmayacağız.

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan benimle kavgasının nedeni Niksar’daki FETÖ terör örgütünden alınan dershane konusundadır, iş konusunda kendisi ile ilgili olarak bir kez konuştum oda yine göz bebeğimiz Ayvaz Suyu’nun bir bayisine yapılan haksızlık konusundadır, o konuda da elimdeki belge ve bilgileri asla kullanmadım, kullanmayacağımda!

Niksar Belediye Başkanı sayın Cumhurbaşkanımız ve AK parti genel başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini kendine reklam amaçlı kullanmaktadır, sayın Cumhurbaşkanımızın sözlerini dikkate almış olsa idi belediye başkanı olarak bizlerin FETÖ terör örgütünden alınan dershane konusunda yaptığımız mücadeleden dolayı onlarca defa mahkemeye şikayette bulunmaz idi.

Bizler Niksar’ın Niksar belediyesinden yönetilmesini, belediye başkanına ulaşmak isteyen, onunla dertlerini paylaşmak isteyen insanların belediyede dertlerini dinlemesini istiyoruz.

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ın ikinci bir dönem belediye başkanı olmasını Niksar halkı istemiyor, tabi ki isteyenler olacaktır ama halkın çoğunluğunu kendisini istememektedir, bunu hep birlikte göreceğiz.

Günün Sözü: GÜN OLA HARMAN OLA

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.